Zeynep Beşerler: “Çocuk da yaparım kariyer de!”

 |  || Zeynep Beşerler: “Çocuk da yaparım kariyer de!”
1 Temmuz 2016

Zeynep Beşerler: “Çocuk da yaparım kariyer de!”

  • 1 Temmuz 2016
  • 539 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Röportaj: Seher DENİZZeynep Beşerlerin kız kardeşi Oyuncu Derya Beşerler ile

geçtiğimiz yıl hayatını birleştirdiği Gribin Grubunun Solisti Birol Namoğlu, evliliği ve oyunculuğu üzerine keyifli bir söyleşi yaptık.

Star TV’de yayınlanan ‘Gecenin Kraliçesi’ dizisinde rol alan Beşerler...Derya Hanım merhaba öncelikle sizi daha yakından tanımak isteriz. Derya Beşerler kimdir?

Ben aslen İzmir doğumluyum. İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi'ni bitirdikten sonra Üniversite okumak için İstanbul'a geldim. Burada da Yeditepe Üniversitesi Sinema-Televizyon Bölümü'nden mezun oldum. Üniversitede eğitimim sürecinde, ablamın çalıştığı setlerde bulundum ve  bu da yapacağım iş doğrultusunda karar vermemde etkili oldu. Daha sonra çeşitli dizi, film ve reklamlarda reji olarak staj yaptım. İlk stajımı 'Canım Ailem' dizisinde yaptım. Burada hem reji hem de oyuncu oldum. Bu işin bana tecrübe anlamında fazlasıyla katkısı oldu. Üç sene kadar hem reji yapmaya hem de ufak rollerde yer almaya devam ettim. 'Aşk Emek İster' dizisiyle beraber kariyerimi kamera önünde devam ettirmeye karar verdim ve oyunculuk üzerine eğitim almaya başladım. Geçen sene BKM Mutfak'ta oynadığımız ‘NO NAME’ adlı oyun sayesinde tiyatro tecrübesi edinmiş oldum. En son 'Gecenin Kraliçesi' adlı dizide yer aldım. Yeni sezonda da bakalım neler olacak=)


Oyuncuğa nasıl ve ne zaman adım attınız?

Ekranda ilk kez ne zaman göründün derseniz 'Canım Ailem' dizisi derim. Oyunculuğa adım atmak olarak derseniz 'Aşk Emek İster' dizisi diyebilirim.


Kırılma noktası?

Sanırım kırılma noktası da 'Aşk Emek İster' dizisiydi. Tamamen oyunculuğa geçişim bu iş sayesinde oldu. 


Oyunculuk sizin için neyi ifade ediyor?

Kendinle sürekli bir yarış içinde olma hali.. 


İleride kendinizi nerede görmek istersiniz?

Açıkçası, kendime çizdiğim yolda hiçbir zaman büyük hedefler olmadı. Tabii ki biraz  hırs lazım ama kendime zarar verecek kadar olmamalı. Kendimi geliştirebildiğim sürece olmak istediğim yerdeyimdir diye düşünüyorum kısacası.


Birlikte başrolü paylaşmak istediğiniz bir isim var mı?

Olmaz mı! Ama isimleri bende kalsın=) Yabancılarda ise özellikle hayran olduğum isim Eddie Redmayne, Nathalie Portman, Marion Cottilard... Var da var...


Ablanız Zeynep Beşerler ile meslektaşsınız... Aileden mi geliyor meslek aşkı? İleride ablanız ile birlikte bir projede yer almak ister misiniz?

Armut dibine düşer derler ya bizde de öyle oldu sanırım… Anne ve babamızın da bizi desteklemesi bu konuda çok önemliydi… Her anne baba gibi onların da gönüllerinden geçen düzenli bir işimizin olmasıydı… Olmadı... Onlarda istediğimiz iş doğrultusunda bize destek verdiler. Birlikte bir projede tabi ki yer almak istiyoruz özellikle de komedi... 


Oyunculuk hayatınızda yaşadığınız, sizde iz bırakan belki kahkaha attıran, belki ağlatan bir anınız varsa bizimle paylaşır mısınız?

'Gurbette Aşk' dizisinin setinde sevgili  Bihter'le (Dinçel) bir kuaförümüz vardı. Dizi komedi işiydi ve oynarken gülmemek için kıvranıyordum. Sahnede bir yandan saç yapıyor bir yandan dedikodu yapıyorduk ve sahne bittiğinde bir saç modelleri çıkardı...Akıllara zarar.. 


Biraz da özel hayatınızdan konuşalım... Bir yıl önce Gripin'in Solisti Birol Namoğlu ile görkemli bir törenle dünya evine girdiniz... Nasıl tanıştınız?

Birol'la bizi Ekin (Türkmen) tanıştırdı. İkimizin de ortak arkadaşıydı. Bir akşam birlikte yemek yerken Birol'u da çağırmış hem de benden habersiz. O akşam tanışmış olduk. Daha sonda Bodrum'da karşılaşınca görüşmeye başladık... Nikah şahidimiz Ekin oldu zaten.


Evlilik nasıl gidiyor?

Gayet güzel gidiyor. İkimizin de yoğun çalıştığı dönemler görüşmek pek mümkün olmasa da bu düzene alıştık ve bir şekilde birbirimizi tamamlıyoruz. İki köpeğimiz var, onlarla ilgilenebilmek için tam anlamıyla ekip çalışması yapıyoruz.


Birol Namoğlu nasıl bir eş? Evde size yardımcı olur mu? Mutfağa girip yemek yapar mı mesela?

Birol yemek yapmayı seven ve güzel yemek yapan biri. Bu nedenle çok şanslıyım. Mutfağa da giriyor genel ev işlerinde de iş paylaşımı yapıyoruz. 


Hanginiz daha kıskanç Birol Namoğlu mu yoksa siz mi?

O konuda eşit gideriz


Kariyer mi çocuk mu diye sorsam?

Her ikisini yapan güzel örnekler var derim. 


Olmazsa olmazlarınız var mı?

Ailem, arkadaşlarım, köpeklerim, kahve


Bugüne kadar yaşadığınız en büyük pişmanlığınız?

Hımm zor soru ama cevabı bir dönem yurtdışında okumamak olabilir... Böyle bir fırsatım vardı ama değerlendirmedim.


İyi ki yapmışım dedikleriniz...

En son ablamın doğumuna girmek iyi ki yapmışım dediğim bir şeydi.


Eklemek istedikleriniz...

Bu güzel sohbet için sizlere teşekkür ederim.


EGE LIFE okurlarına bir mesajınız var mı?

İzmir'li olarak Ege'lilerin yeri bende ayrıdır. Sevgiyle kalsınlar... 
Yorumlar

Yorum Yap

500