Le Papillon Patisserie

YEMEK & MEKAN | MEKAN || Le Papillon Patisserie
28 Şubat 2017

Le Papillon Patisserie

  • 28 Şubat 2017
  • 435 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Ege Life | Le Papillon Patisserie


Tatlı severler buraya! Sizlere küçük bir dükkandan çıkan çeşit çeşit tatlının hikayesini anlatacağız... Le Papillon Patisserie; Şehmus ve Rıdvan ustanın elinden çıkan leziz pasta ve tatlıların mabedi adeta.


İstatistiklere göre dünya üzerindeki insanların % 56.6'sı tatlı yemekten hoşlanıyor, bunların %34.7'si ise birer tatlı tutkunu.... Eh, tamam kabul, bu sayılar gerçek değil tabii... Şaka bir yana, istatistiksel sayılar gerçek olmasa da çoğumuzun tatlıya hayır diyemeyeceği çok açık.Le Papillon Patisserie yıllardan beri İzmirlilerin "tadı damağımda kaldı" demelerine sebep olacak pasta ve tatlılar yapıyor. Hatta öyle ki "Ben 14 yıl önce buradan cheesecake yemiştim, yine varsa alabilir miyim?" diyen bile olmuş. "Uçmuyoruz, şahitlerimiz var" diyorlar. Doğum günü, nişan, düğün, evlilik teklifi... Kısacası her türlü özel günleriniz için pasta siparişi verebiliyorsunuz. Pastanızın nasıl olmasını isterseniz hayal ediyorsunuz ve Papillon yapıyor!


Tabii ki sizin için tatlı önerilerimiz de var: sütlü tatlılar vazgeçilmezler arasında, meşhur cheesecake'i denemeden gitmeyin, porsiyon pastalarla kendinizi mutlu edin, minik tartoletler ise tek lokmalık birer serotonin! Tatlı ve tuzlu çeşit çeşit kurabiyeler de mevcut pastanede. Özellikle bizim özel önerimiz, bir Magical Cookie var ki, çikolata ve kahvenin bir kurabiyede bu denli uyumuna bayılacaksınız... Kaloriyi bahane de edemeyeceksiniz, çünkü bu kurabiye unsuz, yalnızca çikolata ve kahveden oluşuyor! Ayrıca Papillon'da sabah kahvaltınızı da yapabilirsiniz, her gün taptaze çeşit çeşit poğaçalar çıkıyor. Kahvaltının mutlulukla ilgisi işte burada başlıyor. (Özellikle patlıcanlı minik poğaça bizim de favorimiz)


Sıcakkanlı çalışanları her daim ilgili ve samimi. Tertemiz mutfaklarında harika işler çıkaran iki kardeşin işlettiği Le Papillon Patisserie, sizleri bekliyor. Özel pasta siparişleriniz için ya da tatlı krizim tuttu diyenler için, uğramadan geçmeyin deriz. Tatlı mutluluktur, Papillon ise bizleri mutlu etmeyi bekliyor...Adres: 1395 sok no:12/A Kahramanlar/İZMİR

Telefon: 0232 464 47 41

Facebook Sayfası: /Le Papillon Patisserie

Yorumlar

Yorum Yap

500