Yunuslarla Terapi Sağlık Dağıtıyor

 |  || Yunuslarla Terapi Sağlık Dağıtıyor
1 Nisan 2019

Yunuslarla Terapi Sağlık Dağıtıyor

  • 1 Nisan 2019
  • 671 Görüntülenme
  • 0 YORUM


Zihinsel, bedensel ve psişik rahatsızları bulunan hastaların sağlıklarına tekrar kavuşabilmeleri için destekleyici unsur olan yunus terapi ile başarılı sonuçlar elde ediliyor. Dünyada giderek yaygınlaşan yunus terapide tercih edilen merkezlerin başında Marmaris’te yer alan Avrupa’nın tek yüzer açık deniz yunus terapi merkezi olan Onmega geliyor. Onmega Yunus Terapi Merkezi’nde, 2 yaşından 50 yaşına kadar olan tüm hastalara uygulanabilen yunus terapi, yunus terapist ve bir yunus antrenörünün kontrolü altında gerçekleştiriliyor. Yunuslarla yapılan hayvan-destekli terapi için geliştirilmiş olan yöntemlerin özünü, hastayla özel eğitim almış yunusların birbirleriyle teması oluşturuyor. İletişim kurmayı içgüdüsel olarak bilen yunuslar, ilacın mobilize edemeyeceği güç ve tesirde hastaların sağlığına kavuşmasına destek oluyor.  

Ege Life | Yunuslarla Terapi Sağlık Dağıtıyor

Hâlen araştırma safhasında olan yunusların, ultrason edasıyla kişinin hastalığını tespit ettiği tahmin ediliyor. Hastaya temas eden yunusların yaydığı enerjinin vücuttaki sistemlerin daha iyi çalışmasına destek olduğunu ve insanda korku, stres ve gerginlik hislerinin azaldığı belirtildi. Bedensel ve psişik engelin derecesinin saptanmasından sonra belirlenen seanslarla terapinin devam ettiği kaydedilerek, merkezde terapistlerin, terapi seanslarını her hastanın bireysel koşullarını göz önünde tutularak adım adım uyarladıkları bildirildi. 


Ege Life | Yunuslarla Terapi Sağlık Dağıtıyor

Otizm, Down Sendromu, depresyon, nevrotik bozukluklar, beyin travması, beyin paralizi, çocuk cerebral paralizi, çocuk nevrozları ve gecikmiş konuşma gelişimi gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanılan yunus terapi ile hastaların daha önce hiç başaramadıkları aktiviteleri gerçekleştirmeye başladığı kaydedildi. Dünyadaki yunus terapi merkezlerinde 50’ye yakın farklı hastalıkta uygulanan yunus terapinin sonuçlarının, pozitif dinamikler gösterdiği belirtildi. Merkezde bulunan 6 yunus ile 10 günlük bir sürede kür programı uygulanıyor. 
Yorumlar

Yorum Yap

500