Yılbaşına Özel 10 Kendin Yap Dekorasyon Fikri

3 Ocak 2017

Yılbaşına Özel 10 Kendin Yap Dekorasyon Fikri

  • 3 Ocak 2017
  • 629 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Yılbaşına Özel 10 Kendin Yap Dekorasyon Fikri

En güzel yılbaşı evimdeki yılbaşı diyorsanız, yepyeni bir yıla hazırlandığımız bu günlerde evinizde ailenizle muhteşem yılbaşı dekorları hazırlayabilirsiniz. En güzel fikirleri sizin için derledik!


1- Kapınıza astığınız yılbaşı süsünüz biraz yalnız mı görünüyor? O zaman yanına hemen küçük bir ladin, ya da benzer bir saksıda ağaç yerleştirin! Ve tabii ki karsız olmaz. Evinizde bulunan pek çok çeşitli malzemeyle kar görünümü elde edebilirsiniz. Beyaz pamuklar ya da paketlemede kullanılan straforlar işinizi görecektir.

2- Evinizi bir yığın huş ağacı ve birkaç yeşillikle süslediğiniz bir şömine ile ısıtın. Ateş yakmanıza gerek yok, şöminenin karşısında oturmak bile size iyi gelecek! Şömineniz yoksa da üzülmeyin, birkaç tuğla ve odun parçasıyla “yalancı” bir şömine görüntüsü oluşturabilirsiniz.

3- Camlarınızı süsleyin! Bir nakış kasnağından yemyeşil bir çelenk elde ettiğinizi düşünün. Büyük, küçük farklı boyutlarda yaparak eğlenceli camlar yaratın.

4- Kendi ağacınızı yapın. Boş bir duvarda veya koridorda mini bir stil oluşturmak için ipleri kullanın. Çocuklarınızla beraber üretebileceğiniz, kağıttan daireler ve çeşitli renkli kartonlardan elde ettiğiniz süsleri ağacınıza bant ile yapıştırın.

5- Bir Sharpie kalem alın, kağıt bardaklara basit desenler çizin. Çocuklarınız da onları büyük mutlulukla süsleyecektir. İçlerini yeşillik, yosun gibi bir şeyle doldurun ve her birinde bir delik oluşturun. Sonuç? Evinize parlaklık kazandıracak el yapımı mumluklar! 6- Yılbaşı ağacı için yeterli yeriniz yok mu? Büyük bir kavanoz edinerek içerisine çeşitli süslemeler ve çam dalları koyarak muhteşem bir giriş mekanı objesi tasarlayabilirsiniz. Hem de düşük maliyetle!

7- Her dolap kapısına bir kozalak! Bir halkaya uzunca bir şerit geçirin ve kozalak tabanına sıcak ya-pıştırıcı sürün ve birleştirin. Havalı bir süsleme yapmak işte bu kadar basit!

8- Yeniden Şarap Şişeleri! Yeni ve yılbaşı temalı şamdanlar için geri dönüşüm kutusuna baskın yapın. Tapaları eklemeden önce etiketleri gümüşi kağıtlar ve şeritlerle ile değiştirin.

9- Yılbaşı kartlarını birleştirin! Yılbaşı kartlarını, ya da kendi yazdığınız üzerinde yeni yıl dilekleri olan küçük renkli kağıtları çerçevelemek için bir yer yaratın. Bunun için ip ışıkları kullanabilirsiniz.

10- Keçeden bardak altlığı yapın! Bardak altlıkları her zaman masanın küçük kahramanları olmuşlar-dır. Misafirlerinize yılbaşında kar tanesi altlıklar sunmak için tek ihtiyacınız olan kırmızı ve beyaz keçe!

 

Kaynak: http://www.goodhousekeeping.com


Yorumlar

Yorum Yap

500