Yepyeni Tarzıyla; Kendi

 |  || Yepyeni Tarzıyla; Kendi
1 Temmuz 2015

Yepyeni Tarzıyla; Kendi

  • 1 Temmuz 2015
  • 610 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Türk Pop müziğinin sevilen ismi Kendi ile EGE LIFE özel keyifli bir söyleşi yaptık…

‘Pembe’ renkle özdeşleştirdiğimiz ve cıvıl cıvıl kişiliği ile tanıdığımız ‘Kendi’ bu kez ters köşe yaparak, hüzünlü bir albümle sevenlerinin karşısına çıktı…


Ege Life | Yepyeni Tarzıyla; Kendi


“Kovuldum” şarkısını dinlerken Ege’yi anımsadığını dile getiren Kendi; “Şarkının bir Ege’li olarak ilk hissettirdiği Ege’de bir sahil kasabasında güneşin batışını izliyor ve rüzgarının hırçınlığını hissettiriyor olması oldu, ve ne şanslıyım ki bu güzel hikayeyi EGE LIFE okuyucuları ile paylaşıyorum” dedi. Kendi cosmetic markasını yaratan Kendi, hayranlarını şaşırtmaya devam edeceğini söyledi…


Siz sanat için doğanlardansınız... Küçük yaşta dans, bale ve müzik eğitimi almışsınız. Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

4 yaşında klasik bale eğitimi ile başladım. Sonrasında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nde Halk Dansları Bölümü’ndeydim. 7 yaşında şarkıcı olmak istediğime karar vermiştim. Sonrasında dansla ilgili aldığım eğitimleri müziğe kaydırdım. Daha sonra bateri dersleri aldım. Ardından Pera Güzel Sanatlar Lisesi piyano bölümünde eğitim aldım. 2009 yılında ilk profesyonel single çalışmam Aksi Single yayınlandı ve yıllardır hayalini kurduğum sanat hayatıma profesyonel olarak başlamış oldum.


Farklı bir tarzınız var, albümlerinizi hazırlarken, şarkılarınızı seçerken nelere dikkat ediyorsunuz?

Sözlerin konsepti ve sound benim için çok önemli ve çalıştığım söz yazarı ve aranjör arkadaşlarımdan özel olarak, sipariş beste ve aranje yaptırıyorum ve elimden geldiğince müzikal altyapılara müdahale ediyorum. Sözlerin beni yansıtması ve benim imajima hizmet etmesi bu konuda en çok dikkat ettiğim husus.


Kovuldum şarkısını seslendirme serüveniniz nasıl oldu?

Aslında uzun zamandır slow bir şarkı seslendirmek istiyordum. Bu şarkı için uzun arayışlar içindeydim. Sahne repertuarımda arabesk şarkıları çokca seslendiriyorum ve kendi repertuarıma da bu tatta bir şarkı ekleme zamanının geldiğini düşündüm. Bir Zeki Güner bestesi olan Kovuldum’u çıkarma kararı aldım. Ve şarkının bir Ege’li olarak ilk hissettirdiği Ege’de bir sahil kasabasında güneşin batışını izliyor ve rüzgarının hırçınlığını hissettiriyor olması oldu, ve ne şanslıyım ki bu güzel hikayeyi EGE Life okuyucuları ile paylaşıyorum.


Kovuldum şarkısına Kapadokya’da klip çektiniz neden Kapadokya? Özel bir yer mi sizin için?

Dokusu ile hayran olduğum bir yer Kapadokya.Şarkıyı  dinlediğimde klip gözümün önümde canlanmıştı ve Hilmi Özer’I (klip yönetmeni) arayıp klibi Kapadokya’da çekmek istediğimi söyledim.


Sizi herkes cıvıl cıvıl biri olarak tanıyor. Pempe rengi denince belki de akla gelen ilk isim oluyorsunuz. Bu albümde hüzün içeren şarkılar var...

Çünkü hayatın içinde hüzün de var neşe de. Ben herşeyden önce bir yorumcuyum ve beni temsil ettiği sürece farklı soundları da seslendirmek istiyorum.


Basında sizinle ilgili yapılan eleştiriler hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu sizi rahatsız ediyor mu?

Aslında yazılıp çizilenlere hiç kulak asmıyorum.


Bir önceki  single’ınız ‘Aşka İnanmaz’la müzikal olarak nasıl bir değişim geçirdiniz? Aşka inananlardan mısınız?

Aşk’a inanmamak mümkün mü? Aşk hayatımızın her alanında kimi erkek arkadaşına, kimi kocasına, kimi işine aşık. Ben hayata aşık olanlardanım Aşk’a İnanmaz single’ımdan sonra müzik hayatıma başladım diyorum aslında. Çünkü yapmak istediğim sound’un en önemli örneği Aşk’a İnanmaz oldu.


Kendi Cosmetics markasını yarattınız... Kendi Cosmetics güzellik piyasasında nasıl karşılandı?

Satışlarımız her geçen gün artıyor, kişisel bakımda vazgeçilmez bir marka olmayı hedefliyoruz. Ürünlerimizin tamamı doğal ve paraben içermemektedir. Şu anda en favori olan ürünümüz duş jellerimiz ve satışlarımızda da ciddi bir artış görünüyor. İzmir Kendi Cosmetics markasının sıkı bir takipçisi diyebilirim.


İleride farklı projeleriniz olacak mı?

Şarkıcılık kariyerime emin adımlarla devam ediyorum, öte yandan Kendi Cosmetics her geçen gün farklı bir noktada daha satışa sunuluyor. Şimdilerde ise markamın satış alanlarını çoğaltıyorum.  Tabi ki yeni şarkılar üzerine de çalışıyorum.


EGE LIFE okurlarına bir mesajınız var?

Bu keyifli röportaj için öncelikle size çok teşekkür ediyorum. Tüm okurlarınıza içten sevgilerimi iletiyorum. Sosyal medyada “kendiland” hesabımdan beni her zaman takip edebilirler.
Yorumlar

Yorum Yap

500