Yeni Yıla Yeni Mutfak! Renk Kodu: Kırmızı

1 Aralık 2017

Yeni Yıla Yeni Mutfak! Renk Kodu: Kırmızı

  • 1 Aralık 2017
  • 639 Görüntülenme
  • 0 YORUMYılın en popüler renklerinden olan kırmızı, mutfaklarda iştah artırıcı bir etki yaratıyor. Kırmızının verdiği enerji ve hiperaktivite duygusu da eğlenceli ve hareketli vakit geçirmeyi sağlıyor. Kırmızı mutfaklarda daha güzel yemekler yapıldığını söyleyenler bile var! Bu yıl mutfaklarını yenilemek isteyen okurlarımız için bu ayın renk kodu kırmızı... Önümüzdeki ay mavi mutfaklar yine bu sayfalarda olacak.

 

1- Tüm Hatlar KırmızıEge Life | Yeni Yıla Yeni Mutfak! Renk Kodu: Kırmızı

Kırmızı, siyah ve altın sarısının müthiş uyumu, mutfaklarınızda asalet rüzgarı estirecek. Son derece klas bir görünüme sahip bu renkleri tüm mutfakta kullanmanız yepyeni bir tarza sahip olmanızı sağlayacak.

 

Not. Kapı, dolap kapakları ve masa gibi kolay boyanabilir ürünlerinizi kendiniz boyayarak hem kaliteli vakit geçirebilir, hem de tasarruf edebilirsiniz.
 

 

2- Kırmızı GeçişlerEge Life | Yeni Yıla Yeni Mutfak! Renk Kodu: Kırmızı
 

Beyaz ya da siyah dolaplarınızın arkasında kalan ve yer yer görünen duvarları kırmızıya boyamak, mekanın enerjisini artırmanız açısından oldukça kıymetlidir. Mutfağınıza kırmızı serpiştirmek her zaman iyi bir fikirdir.
 

 

3- Kırmızı ve Alt TonlarıEge Life | Yeni Yıla Yeni Mutfak! Renk Kodu: Kırmızı
 

Kırmızının diğer tonları mutfaklarda açık renk duvarlarla muazzam bir uyum içerisinde çalışır. Dolap kapaklarının koyu kırmızı, kiremit rengine yakın seçilmesi mutfakta muhteşem bir görünüme sebep olurken ortamı ferahlatacaktır.


 

4- Kırmızı Kapılı MutfakEge Life | Yeni Yıla Yeni Mutfak! Renk Kodu: Kırmızı
 

Mutfağınızın sadece kapısını kırmızıya boyamanız girişinize ilgiyi çekecek ve ilk görüşte mutfağınıza hayran bırakacak. Beyaz bir mutfakta muhteşem çalışır! Bir diğer uyumlu renk önerimiz ise füme.
 

 

5- Kırmızı Adası


Ege Life | Yeni Yıla Yeni Mutfak! Renk Kodu: Kırmızı
 

 

Ada mutfak sahiplerinin mutfaklarının ada bölümünü kırmızı tercih etmeleri mekanın ortasında bir neşe kaynağına sebep olacaktır. Mekanda aynı zamanda turkuaz ve beyaz renklerin kullanımı tasarım açısından gözlerinize hitap edecektir.
 

 

6- Kırmızı HareketlilerEge Life | Yeni Yıla Yeni Mutfak! Renk Kodu: Kırmızı
 

Hareketliler ne ola ki? Dediğinizi duyar gibiyiz. Mutfaktaki aksesuarlar, sandalyeler, bardaklar ve tabaklar mutfağın hareketlileridir. Örneğin sandalyeleri kırmızı seçmek mutfakta bir bayram havasına yol açabilir!
 

 

7- Kırmızı AydınlatmalarEge Life | Yeni Yıla Yeni Mutfak! Renk Kodu: Kırmızı
 

Mutfaklarda genelde küçük spot lambaları tercih edilse de, büyük bir lamba kullanmanız mutfağınızda ayrı bir hava yaratacaktır. Elbette bu aydınlatma kırmızı olacak!

 

Çeviren ve Hazırlayan: Damla Kılınç

Kaynak: www.housebeautiful.com

 


Yorumlar

Yorum Yap

500