Yeni Yıl Dekorasyonu: Sofralar

 |  || Yeni Yıl Dekorasyonu: Sofralar
1 Aralık 2018

Yeni Yıl Dekorasyonu: Sofralar

  • 1 Aralık 2018
  • 494 Görüntülenme
  • 0 YORUM


Yeni yılı evde karşılamak isteyen okurlarımız için harika bir dosya hazırladık. Yılbaşı hazırlıklarının son gaz devam ettiği günlerde, sofralarınızda yılbaşı dekorasyonu yapmanızda size yol gösterecek küçük ipuçları ile birkaç dekorasyon tüyosunu bir araya getirdik. Şık bir yılbaşı sofrasının anahtarı elbette küçük detaylardır. Noel Baba figürleri, kozalaklar, çam ağaçları, mumlar, peçeteler ve tabii ki kırmızı yılbaşı ruhunu sofralarınıza taşıyacak!Kar Taneleri
Yaşadığımız bölge itibari ile kar görmeye alışık olmasak da hep özlemini çektiğimiz beyazlığı sofralarımıza taşımak mümkün. Keçeden ya da metalden yapılmış pek çok kar tanesi şeklinde aksesuar mevcut. Kış ruhunu derinlemesine yaşatacak bu aksesuarlar oldukça tatlı bir ortam sağlayacak. 

Mumlar 
Kış soğuğunun sıcacık havası mumlar, sofranıza sıcaklık ve aydınlık verecek. Kavanozlara hatta fanuslara yerleştireceğiniz mumlar sofranızı bir tasarım harikasına dönüştürebilir. Kış çiçekleri ve meyveleri ile aranje edebileceğiniz mumlar masanızda parıl parıl parlayacak!

Yaratıcı Olun
Tarçının bir sofraya ne kadar yakışacağını hayal edebiliyor musunuz? Çubuk tarçınlar ve biraz çam yaprağı oldukça şık bir sofra oluşturmanızı sağlayacaktır. Bu aranjeyi peçetelik olarak ya da masaların ortasında içerisine mumlar ekleyerek kullanabilirsiniz. 


Kozalaklar Doğal figürler yılbaşı sofralarının her zaman bir numarası olmakla birlikte, sofralarda kış ruhunu yansıtmada büyük rol oynuyor. Harika bir orman yürüyüşünde bulabileceğiniz kozalakları farklı renklerde boyayarak sofralarınızda şık bir dekorasyon aracına dönüştürebilirsiniz. Bu kozalakları kırmızı runner üzerinde kullanmanız da oldukça şık bir görünüm yaratacaktır.


Geyikler
Güçlü gövdeleri ve özgür ruhları ile ormanların ihtişamlı hayvanı geyikler neden sofranıza misafir olmasın? Geyikler mutlu sona erdirici olarak bilindiği için yılbaşında özellikle daha çok kullanılıyor. Geyik heykelleri, geyikli tabak ve bardaklar gibi çeşitli ürünleri sevgiyi, iyiliği, yardımseverliği ve bereketi hatırlatmak üzere masanızda mutlaka konumlandırmalısınız. Bonus: Simetrik ve Yalnızca 3 Renk
Sofranızın dekorasyonunda simetrik bir tasarım anlayışı benimsemeniz son derece önemli. Simetrik masalar göze her zaman güzel gelmiştir zira bu anlayış düzeni ve tertibi de getirdiği için sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca masalarda bir renk cümbüşü olması da bir tercih iken, iki ton soğuk ve bir ton canlı sıcak renk kullanmanız faydalı olacaktır. 
Yorumlar

Yorum Yap

500