Türk Rotaryenler Runatolia’da “Bir Genç, Bİr Hayat” Projesİ İçİn Koştu

 |  || Türk Rotaryenler Runatolia’da “Bir Genç, Bİr Hayat” Projesİ İçİn Koştu
1 Nisan 2019

Türk Rotaryenler Runatolia’da “Bir Genç, Bİr Hayat” Projesİ İçİn Koştu

  • 1 Nisan 2019
  • 565 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Antalya Runatolia 2019’da Türk Rotaryenler ve Türk Eğitim Vakfı gençlerin eğitimine destek sağlamak amacı ile el ele verdi. Runatolia Maratonu, 13 yılda ülke turizmine ve Antalya’nın tanıtımına büyük katkılar sağladı. Antalya'da bulunan Rotary Kulüplerinin organizasyonu ile Türkiye’nin dört bir yanından gelen Rotaryenler, Antalya’da düzenlenen Runanatolia maratonunda, gerek koşucu sayısıyla, gerek bağışçı sayısıyla, gerekse şimdiye kadar topladığı bağış miktarı ile en önde koştu. 

Ege Life | Türk Rotaryenler Runatolia’da “Bir Genç, Bİr Hayat” Projesİ İçİn Koştu
Bu yıl maratona katılan Rotaryenlerin arasında atletizme gönül vermiş koşucuların yanı sıra hayatında hiç bir atletizm etkinliğine katılmamış her yaştan insan da yer aldı. 110 Rotaryen ve yakının koştuğu maratonda, 1858 bağışçı sayısına ve 342.445 TL bağış miktarına ulaşıldı. Elde edilen bağış, gençlerin eğitimine destek vermek amacı ile Türk Eğitim Vakfı burs fonuna aktarıldı. 
Bunu bir iyilik koşusu olarak kabul eden Rotaryenler, yaşadığımız dünyayı hep birlikte daha yaşanabilir kılmanın bir gencin hayatına dokunmak ve onu eğitmekten geçtiğine inanıyor; bu nedenle de “Bir Genç Değişir Çok Şey Değişir” görüşünde birleşiyor. 

Ege Life | Türk Rotaryenler Runatolia’da “Bir Genç, Bİr Hayat” Projesİ İçİn Koştu
Rotary, toplumların öncelikli sorunlarına çözüm üretme ve yaşam koşullarını daha da iyileştirme arzusunu taşıyan gönüllülerin küresel ölçekte bir araya gelmesinden oluşuyor. Her yıl 1 milyon 200'den fazla Rotaryen, 200’den fazla ülke ve coğrafyadaki 35 binden fazla Rotary Kulübü’nde hem yerel hem de küresel boyutta kaynaklarını, yeteneklerini, mesleklerini seferber ederek dünyamızın çok daha fazla yaşanılabilir bir yer olmasına katkıda bulunmak için çalışıyor. Her sene, öncelikli olarak barışın sağlanması ve anlaşmazlıkların çözümü, kadın ve çocuk sağlığı, çevre ve temiz su, hastalıklarla mücadele, temel eğitim ve okuryazarlık, ekonomik ve toplumsal kalkınma alanlarına odaklanılan binlerce proje ile yaşamlar değişiyor.
Yorumlar

Yorum Yap

500