Salonların Şıklık Sırrı: Chester Koltuk

 |  || Salonların Şıklık Sırrı: Chester Koltuk
1 Eylül 2018

Salonların Şıklık Sırrı: Chester Koltuk

  • 1 Eylül 2018
  • 667 Görüntülenme
  • 0 YORUMHem şık hem konforlu bir koltuk istiyorsunuz, neredeyse tüm koltukları denediniz ama rahat olan şık değil, şık olan rahat değil. Çözüm çok kolay; chester koltuk! Peki her yerde duyduğumuz bu chesterlar neyin nesi? Gelin bu elegan dekorasyon stilinin anahtar parçasına birlikte bakalım. 

Ege Life | Salonların Şıklık Sırrı: Chester Koltuk

400 yıllık bir geçmişi olduğu bilinen bu koltuk tipinin herkesin hoşuna gidecek bir tarzı olduğunu söylemek mümkün. Çevresine yerleştireceğiniz mobilya ve aksesuarlar ile dilediğiniz tüm rollere bürünebiliyor. Spor bir mekân istiyorsanız spor kırlent ve sehpalar ile spor, şık bir görünüm için pullu kırlentler ve gümüş şamdanlar ile de çok şık bir görünüm sağlayabilirsiniz. 


Ege Life | Salonların Şıklık Sırrı: Chester Koltuk

Kendine has detaylara sahip olan bu koltuk tipleri, tekli, ikili ve üçlü şekilde tercih edilebiliyor ancak üçlü koltuk olarak tercih edildiğinde bir başka parlıyor. Tekli ve ikili koltukları farklı tarzlarda tercih ettiğinizde modern, retro ve geleneksel tarzı aynı anda kullanmış olabiliyorsunuz.  Şıklık, asalet ve resmiyetin resmini çizen bu koltukların, Earl Chesterfield tarafından tasarlandığı biliniyor. İsmini buradan alan koltukların en önemli detayı ise, kapitone dikişleri ve zımba düğmeleri. 400 yıl önce tasarlanmasına rağmen günümüzde modern anlayış ile dahi kullanılabilen koltuklar, çalışma odası hatta bekleme salonlarında da oldukça klas bir görünüm oluşturuyor. Kadife ve nubuk kullanımıyla da zengin görüntü veren chesterlar, şimdilerde neredeyse tüm evlerde yer buluyor. 

Ege Life | Salonların Şıklık Sırrı: Chester Koltuk

Tüm bu şıklığın yanı sıra spor bir çizgiye sahip chesterlar da yok değil. Ekoseli chester koltuklar daha spor bir dikiş ile oturma odalarının da göz bebeği olmayı başarıyor. Yüksek kol dayama kısımları ile oturduğunuzda dinlendiğinizi hissettiğinizi de söylemeden geçmeyelim. Ancak ekoseli koltukları düz koltuk ve kırlentlerle kombinlemenizde de fayda var.

Ege Life | Salonların Şıklık Sırrı: Chester Koltuk

Chester koltuklar rağbet görmeye başladıkça oldukça fazla şekilde de karşımıza çıkmaya başladı. L koltuğunuzu bir de chester stilinde hayal edin! Bol kırlentle destekleyebileceğiniz L chesterlar hem rahatlık hem şıklık vadediyor. Üstelik sıcak bir ortam yaratmada L koltuğun yerini düşündüğünüzde, tercihinizi chesterdan yana kullanmanız yerinde bir karar olacaktır. 
Ege Life | Salonların Şıklık Sırrı: Chester Koltuk

Peki oldukça resmi, şık ve keskin bir salon istiyorsanız? Chester koltuklar bu ihtiyacınıza da deri seçeneği ile cevap veriyor. Deri bir chester koltuktan daha keskin bir koltuk olabilir mi? Kişiliğinizi yansıtan salonlar için chester koltukların da birer kişiliği var demek hiç yanlış olmaz! 
Hazırlayan: Damla KılınçYorumlar

Yorum Yap

500