Parkta kurulan Çağlayan Irmak Kütüphanesi Hizmete Girdi

 |  || Parkta kurulan Çağlayan Irmak Kütüphanesi Hizmete Girdi
1 Mart 2019

Parkta kurulan Çağlayan Irmak Kütüphanesi Hizmete Girdi

  • 1 Mart 2019
  • 636 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Karabağlar’ın Üçkuyular Mahallesi’ndeki Yardım Sevenler Derneği İzmir Şubesi 90.Yıl Parkı’nın içine kurulan ve Gazeteci İbrahim Irmak’ın trafik kazasında kaybettiği oğlunun ismini taşıyan kütüphane törenle açıldı.

Ege Life | Parkta kurulan Çağlayan Irmak Kütüphanesi Hizmete Girdi


Haber Hürriyeti’nin Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Irmak’ın 2011 yılında kaybettiği oğlu anısına, ‘Aydınlanma Yolunda Bir Mum da Sen Yak’ projesi kapsamında sürdürdüğü kütüphane kurma çalışmaları son hız devam ediyor. Projenin en son ayağı Karabağlar İlçesi Üçkuyular Mahallesi’ndeki 90. Yıl Park’ında yapılan açılışla vatandaşların hizmetine sunuldu. Açılışa Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Yardım Sevenler Derneği Başkanı Serap Tuna, kitap bağışçıları, birçok basın mensubu ve çok sayıda vatandaş katıldı. Türkiye’nin farklı yerlerindeki köylerde kitapseverlerin desteğiyle projeyi yürüttüklerini vurgulayan Irmak, yaptığı konuşmada, yeni açılan kütüphanede çeşitli yazarlardan 3 bin kitabın bulunduğunu belirtti.  Irmak sözlerine, “Mahalle sakinleri, bu kütüphaneden kitap alabilecek, evine götürüp okuduktan sonra geri getirecek. Buranın sahibi de, bekçisi de vatandaşlarımız olacak. Eğer buradan bir kitap eksilirse biz yerine 10 tane daha koyacağız” diye devam etti.

Ege Life | Parkta kurulan Çağlayan Irmak Kütüphanesi Hizmete Girdi

‘BİR MUM DA SEN YAK’


Ege Life | Parkta kurulan Çağlayan Irmak Kütüphanesi Hizmete Girdi

Aydınlanma yolunda kütüphane açmaya devam edeceklerini vurgulayan Irmak, , “Biz ‘Aydınlanma yolunda bir mum yak’ diyoruz ve 2012 yılından beri bu projeye devam ediyoruz. Türkiye’nin birçok yerinde kütüphane kurduk ve kurmaya da devam ediyoruz. Çocuklarımızın beyinlerini güzel bilgilerle doldurmak için gelin daha fazla kütüphane kuralım. Biz İzmir Adliyesi’nde teröristlerin bombalı saldırısını engelleyen; ancak kendisi de çatışmada şehit düşen polis kardeşimiz Fethi Sekin’in memleketi Elazığ Baskil’de de kütüphane kurduk. İstiyoruz ki yeni Fethi Sekinler yetişsin” dedi.

Ege Life | Parkta kurulan Çağlayan Irmak Kütüphanesi Hizmete Girdi

Aydınlanmaya ve Bilime Çok İhtiyacımız Var

Ege Life | Parkta kurulan Çağlayan Irmak Kütüphanesi Hizmete Girdi

Törende konuşan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ise İzmir’in güzel, güneşli bir gününde hem parkı hem de kütüphaneyi açtıklarını belirterek, “Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi aydınlanmaya, bilime ve teknolojiyi öğrenmeye çok ihtiyacımız var. Dünya ile boy ölçmek için bunları bilmek ve geliştirmek zorundasınız. Bilimi teknolojiyi yaratacak olan insandır. İşte bu kütüphanelerde çocuklarımız bilimle, kültürle teknoloji ile tanışacaklar. Dünyayı kavramayı öğrenecekler ve kendi ülkelerine katkı koymaya çalışacaklar. Biz bu parka Türkiye Yardım Sevenler Derneği adını verdik. 90 yıldan beri varlar. Kendilerini kutluyorum. 90 yıl boyunca yardım yaparak ayakta durmak kolay bir iş değil, dernek yöneticilerine teşekkür ediyorum. Ülkemizde böyle kuruluşlara ihtiyaç var” dediYorumlar

Yorum Yap

500