Özgün: "Ev Kuşuyum"

 |  || Özgün:
1 Nisan 2016

Özgün: "Ev Kuşuyum"

  • 1 Nisan 2016
  • 668 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Röportaj: Seher DENİZ


Ege Life | Özgün:


"Şimdi Burada Olsan" single'ıyla müzik listelerinde tırmanışa geçen ve aynı dönemde baba olan Türk Pop Müziği'nin sevilen isimlerinden Özgün ile albüm çalışmaları ve özel hayatına dair keyifli bir söyleşi yaptık...


Klasik müzik eğitimi alıp Pop müziğe geçmişsiniz.Bize biraz bu sürecin gelişimini anlatabilir misin

Aslında öyle keskin bir geçiş olmadı.1990 yılında ilkokuldan sonra konservatuvara girdikten sonra 1996 yılında Ankara’da kafelerde şarkı söylemeye başladım. Klasik müzik ve pop müzik eş zamanlı devam etti. Daha sonra kafelerden, gece barlara transfer olduk. Zaman içerisinde sahnede kendi şarkılarımı da çalıp beğenildiğini gördükçe kendime güvenim arttı. Albüm yapma fikri oluştu. Şarkılarımı daha büyük kitlelere söylemek istiyordum. Bunun üzerine İstanbul’a gelip 2005 yılında ilk albümüm ‘Elveda’yı çıkartınca klasik müziği mecburen bırakmış gibi oldum.


Müzik piyasasında senietkileyen ve hayranlık duyduğun biri veya birileri var mı? 

Zamanında hayran olduğum insanlar vardı tabi ki. Bu sektöre girip tanıştıktan sonra hemen hemen hepsi arkadaşlarım, abilerim oldular. Güzel bir his.


Yaptığın her şarkı ile listelerde hep üst sıralarda yer alıyorsun. Kariyerini düşündüğündekendini nerede görüyorsun? 

Daha yapacak çok iş tırmanacak çok merdiven var.  Geçmişe dönüp baktığımda, çok güzel şarkılar yapmışız ve hep bir adım ileriye taşımışız. Bundan sonrası içinde hep ivmeli bir şekilde devam etmek istiyorum. 


Bu kadar güzel ve herkes tarafından sevilen şarkılar yapmak nasıl bir duygu? 

Muhteşem. Konserlerde mikrofonu uzatıp dinleyenlere bırakırız ya şarkıyı, işte o anın tarifi yok. Sanırım bir de 90. Dk ‘da şampiyonluğu getiren golü atan yaşıyordur o duyguyu.


SenceTürk Pop müziği nereye gidiyor?

Son bir kaç senedir yeni güzel isimler az da olsa çıkıyor. Farklı özgün işler dinleyicisini buluyor,  alkış topluyor ama genel olarak pop müziği kısır bir döngünün içinden çıkamadı maalesef..


Son Single'ın 'Bu Kadar Mı Zor'kısa bir süre önce çıktı. Bize şarkının oluşum hikayesini anlatabilir misin?

1,5 sene oldu bestesini yapalı ama sözlerini bir türlü yazamıyordum. Oytun (Karanacak) çok sevdiğim bir besteci ve söz yazarı, O’na dinlettim şarkıyı çok sevdi ve harika sözler yazdı. Yine Alper Kömürcü’ye şarkıyı geçtiğimiz yaz dinlettiğimde; bu şarkıyı başkasına verme ben yapmak istiyorum aranjeyi dedi. Bende buyur senindir dedim. Özgür Yurtoğlu yine çok güzel bir mix ve mastering yaptı.  Kayıt sürecinde patronum Deniz Erdem’in de olumlu yönlendirmelerini de unutmamak lazım. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim çok güzel ve temiz bir iş oldu.


Bizim takip ettiğimiz kadarıyla yeni şarkına tepkiler gayet olumlu ve güzel. Peki sengelen tepkilerden memnun musun? 

Çok memnunum. Samimi, güzel, kaliteli bir iş yaptığımızı biliyorduk. Benden beklenilen kaliteli şarkının oluşum sürecinde yerini buldu. Zaman içerisinde dinlendikçe daha da çok sevilecek. 


Albüm düşüncen var mı? Yoksa yaza yine bir single ile mi giriş yapacaksın?

Önümüzde ki yaz aylarında bir Single daha çıkartıp sonrasında  albüm yapmayı planlıyorum. Fakat bizim sektörde çok fazla yapılan planlamalar tam tarihinde çıkmadığı için şimdilik düşüncemiz bu yönde.


Magazin sayfalarında seni çok fazla göremiyoruz. Sadece müzik yaparak gündemde kalan ve kalmaya devam eden nadir sanatçılardan birisin. Magazini başarı yolunda nasıl değerlendiriyorsun?

Aslında başarı değil ama tanınma ve popüler olma yolunda çok etkili. Benim magazinsel bir durumum ve yaşantım yok. Magazinin olduğu popüler yerlerde de çok rahat edemediğimizden tercih etmiyoruz. Zaman zaman ben de çıkıyorum magazine hiç yok da değilim ama dediğim gibi biraz düzgün bir yaşantınız olunca fazla malzeme de çıkmıyor.


Geçtiğimiz yıl baba oldun? Nasıl bir duygu? Hayatımda şu değişti dediğinçok belirgin bir şey var mı?

Yani çocuğu olmayan birisine tarif etmek imkansız. Yaşanması gerek. Anne ve Baba olmak sanıyorum ki dünyanın en güzel duygusu. Hayatıma gelince şu değişti bu değişti diyemem.


Evle ve mutfakla aran nasıldır?

Çok severim evi, mutfağı. Evden hiç çıkmadan yaşayabilirim sanırım. Zaten minik bir stüdyom var. Kayıtlarımı evde yapıyorum, sporumuda tam bir ev kuşuyum. Mutfağa gelince yemek yemeyi ve yapmayı çok severim ama son yıllarda daha sağlıklı beslendiğim için az lezzetli yemekleri tercih ediyorum.


Son yıllarda sende müthiş bir değişim var.Özellikle de fiziksel anlamda. Sırrını söyleyebilir misin?

Düzgün beslenme, düzenli antrenman.. 


Bundan sonraki hedeflerin neler? 

Daha güzel şarkılar yapmak, daha güzel ve etkileyici sahne performanslarıyla dinleyicilere sunmak.. Oğluma güzel bir gelecek sunabilmek.

Teşekkürler..


Yorumlar

Yorum Yap

500