Otel ve Acenteler Travel Turkey İzmir'de Buluştu

23 Ocak 2017

Otel ve Acenteler Travel Turkey İzmir'de Buluştu

  • 23 Ocak 2017
  • 542 Görüntülenme
  • 0 YORUM

10. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi, sektörün önemli markalarını Fuar İzmir'de buluşturdu. Katılımın geçtiğimiz yıla oranla %17 artış gösterdiği fuarda; yerli yabancı toplam 585 otel ve 192 acente yoğun iş görüşmelerinde bulundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve TÜRSAB ortaklığıyla, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde 8-11 Aralık 2016 tarihleri arasında Fuar İzmir'de düzenlenen 10. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi, 585 otel ve 192 acenteye ev sahipliği yaptı.

Geçtiğimiz yıl 31 ülkeden 1008 katılımcının yer aldığı fuara bu yıl, 36 ülkeden ve 60 ilden toplam 1179 katılım sağlandı. Katılımcı sayısında %17'lik bir artış sağlanan fuara, yurt içi ve yurt dışı otel ile acenteler yoğun ilgi gösterdi. Sektörün önemli temsilcileri ve marka isimlerin de bulunduğu Travel Turkey İzmir'de; 585 otel ve 192 acentenin yanı sıra belediyeler, kalkınma ajansları, il kültür müdürlükleri, dernekler, bilgi ve iletişim sistemleri, otel ekipmanları, turizm ulaştırma, tur operatörleri, uluslararası destinasyonlar ve sektörel yayınlar kendini tanıtma imkanı buldu.

Profesyonel Görüşmeler

Profesyonel görüşmelerin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için oluşturulan "B2B-İkili İş Görüşmesi" alanı 63 ülkeyi ağırladı. Otel ve acentelerin çeşitliliği, özellikle yurtdışından gelen profesyonel ziyaretçiyi sevindirdi. Yapılan yoğun görüşmeler sonrası birçok iş anlaşması yaptıklarını dile getiren turizm ve sağlık sektörü profesyonelleri, fuardan memnun ayrıldı. Sektörü biraraya getirmesi ve ikili iş görüşmelerinin planlı yapılması nedeniyle Travel Turkey İzmir'e katılmanın önemli olduğunu dile getiren sektör temsilcileri; önümüzdeki yıl da fuara katılacaklarını belirtti.

NE DEDİLER?

Dinah Carvalho (Brezilya-Acente Temsilcisi): Daha önce İspanya, Avustralya, Yeni Zelanda ve Fas'taki fuarlara katıldık. İzmir'deki fuara ilk kez katılıyoruz. Bu fuar iş görüşmeleri yapma olanağı açısından tatmin edici. Fuar alanı da çok kaliteli, çok büyük. Türkiye'ye hiç gelmemiştim ama hem müşterilerimi göndermeyi hem de en kısa zamanda tatil için tekrar gelmeyi istiyorum.

Rajendra Dhumma (Hindistan-Ziyaretçi): Hindistan'dan ilk kez geliyoruz. Daha önce Tayland ve Bangkok'taki fuarlara katıldık. Sağlık turizmi için buradayız. Türkiye'deki sağlık sektörü çok zengin, ameliyat ve lazer operasyonları konusunda imkanları çok fazla. İkili görüşmeler de çok olumlu geçti. Birkaç hastaneyle anlaşmalarımızı imzaladık. Teknolojik gelişmeler doğrultusunda sağlık turizmi hakkında karşılıklı çalışmalarımıza devam etmek istiyoruz.

Dr. Jumara Sfayilani-Dr. Kokou Amegan (Gana- Acente Temsilcisi): Gana'dan geliyoruz. Sağlık turizmi konusunda hizmet veren bir acenteyiz. Güney Afrika, Tunus ve Amerika'daki fuarlara katılmıştık fakat bu fuara ilk kez katılıyoruz. Çok iyi organize edilen ve görüşme imkanlarını rahatça yapabildiğimiz bir fuar. Türk sağlık sektörü Gana'ya göre oldukça gelişmiş. Özel sağlık hizmetlerini ülkemize taşımak istiyoruz. Önümüzdeki yıllarda da geleceğiz.

Romain-Hubert Knubben (Hollanda-Acente Temsilcisi): İlk kez geliyorum. Çok geniş kapsamlı bir fuar. Verimli iş görüşmelerimiz oldu. Dünyadaki organizasyonlar içinde Barselona, Frankfurt, Selanik ve Londra'da fuar ve iş görüşmelerine katıldım. Bence ülkeniz o kadar güzel ki tanıtımlarınızı daha iyi yapıp kendinizi dünyaya daha çok anlatmalısınız.

Bülent Özdemir (Mika Tur Ege Bölge Müdürü): 2010 yılından bu yana düzenli olarak Travel Turkey İzmir Fuarı'na katılıyoruz. Çünkü fuar katılımı, bize otellerle görüşmeler ve sonrasında anlaşmalar yapma, ayrıca halka birebir ulaşma imkanı sağlıyor. İkili iş görüşmelerinde yurtiçi pazar üzerine yoğunlaştık. Her yıl daha büyük bir standla yer alıyoruz ve yer almaya devam edeceğiz.

Gamze Karakuş (tatilvitrini.com Satış Müdürü): Fuara dördüncü kez, yurt içi müşteri yelpazemizi geliştirmek amacıyla katıldık. Fuara katılım bize, her geçen yıl dikkate değer, olumlu bir yansıma yaratıyor. Yaptığımız ikili görüşmeler, güven ilişkilerimizi pekiştirirken finansal ilişkilerimize de olumlu yansıyor. Erken rezervasyon kampanyasını ise güncel olayların yarattığı olumsuz tabloyu değiştirebilecek bir fırsat olarak görüyoruz.


Yorumlar

Yorum Yap

500