Küçük Balkonlara Büyük Değişimler

 |  || Küçük Balkonlara Büyük Değişimler
1 Temmuz 2018

Küçük Balkonlara Büyük Değişimler

  • 1 Temmuz 2018
  • 494 Görüntülenme
  • 0 YORUM


Eğer küçük bir balkonunuz var ise dert yanmayı bırakıp, fonksiyonel ve akılcı bir tasarım ile büyük balkonların yanından bile geçemeyeceği güzellikte bir balkona sahip olabilirsiniz. Birkaç küçük tasarım hilesi ile balkonlarınız içinden çıkmak istemeyeceğiniz bir hale gelebilir. Bu ay sizler için küçük balkonlara büyük keyif önerileriniz derledik!


Renkledirin!
Küçük bir mekânda büyük algısı yaratmanın ve tasarımı sıkıcılıktan kurtarmanın en güzel yolu hiç şüphesiz renklerden faydalanmaktır. Mobilyalarınızı canlı renklerden seçmek, ilgiyi mobilyaya kaydırıp parlatacak, küçük mekân etkisinden kurtaracaktır.


Köşe Kapmaca

Pinterest gibi tasarım uygulamalarında sıkça görebileceğiniz balkon köşeleri evlerin en keyifli köşesi olmaya aday! Kolayca kendiniz yapabileceğiniz gibi, çok şık ve uygun boyutlu bir köşe takımı ile küçük balkonunuzu dünyanın en sevimli yeri haline getirebilirsiniz.


Masaları Katlayın!

Büyük bir masayı kaldıramayacak bir balkonunuz var ise, katlanabilir masaları tercih etmeniz oldukça faydalı olacaktır. Bir diğer masa önerisi ise balkon demirlerine asabileceğiniz bir küçük masa! Bu masalar kullanılmadıkları zamanlarda hiç yer işgal etmeyecek, balkonunuzda hareket özgürlüğü sağlayacak!


Sallanın!

Çocukken sallanmayı ne kadar sevdiğinizi bir düşünün! Büyüdükçe salıncağın hızı yavaşlıyor ve o müthiş dinlenme hissi çıkageliyor! Bir yemek masası ya da köşe grubu koyamayacağınız bir balkonda küçük sevimli bir salıncağa ne dersiniz?


Bahçeler Yukarı!

Balkonunuz oldukça küçük ama siz çiçekleri çok seviyorsunuz. Oturacak yer kalmayana kadar çiçek aldınız ve şimdi kara kara düşünüyorsunuz. Evet çözüm basit. Bir kaç tahta parçası ile duvarlarınıza çeşitli raflar yapmanız mümkün! Bu sayede dikey bahçeler oluşturacak, oldukça estetik ve tarz bir balkon edineceksiniz.


Minimalize Olun!

Küçük mekânların tamamında olduğu gibi küçük balkonlarda da hantal mobilyalar seçmek mekânın olduğundan daha küçük görünmesine sebep olacaktır. Oldukça minimal ve şık mobilyalar seçmek, katlanır ürün gruplarını tercih etmek oldukça fonksiyonel bir çözüm sunacaktır.


Çeviren ve Derleyen: Damla Kılınç
Kaynak: www.homify.com


Yorumlar

Yorum Yap

500