KOKET İle Bu Yılın İç Mekan Renk Önerileri

27 Şubat 2017

KOKET İle Bu Yılın İç Mekan Renk Önerileri

  • 27 Şubat 2017
  • 615 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Pantone'un 2017 yılındaki temel renk trendlerinden esinlenen KOKET, yeni yıla zarif kozmopolit kadına hitap edebileceği enfes bir parça koleksiyonuyla giriyor.

Bu yılki seçimler, aydınlık ve canlılıktan, toprak ve yumuşak tonlara kadar, KOKET'in kumaş desenleri, duvar kaplamaları ve dekor öğeleri gibi çok çeşitli ve havalı.


Çakıl Sarısı

Parlak ve neşeli bir renk olan çakıl sarısı ışık tonuyla aydınlık görünüm veriyor. Bu renk, sıcak görünümü sayesinde bir koltuk ya da bir kanepe gibi döşemelik parçalar için mükemmeldir.


Alev

Alev, bahar için önerilen tek portakal tonlu renktir. Parlak ve canlı tonlarda olan bu turuncu-kırmızı renk, daha koyu alanları aydınlatmak veya ateşin yoğun etkisini mekana eklemek için harika bir seçim olacak.


Niagara Mavisi

Bu klasik kot mavisi renginin 2017 ilkbaharında en yaygın renk olacağı öngörülüyor. Soğuk renk, rahatlığı ve gevşemeyi çağrıştırıyor. Bulunduğu ortamlarda harika bir dinginlik sağlarken, muhteşem bir görünüm yaratıyor.


Pembe 

Muhtemelen demetteki en canlı renk olan pembe, dikkat çeken, cesur ve titiz bir renktir. Yok saymak zor, bu renk eğlenceli bir konfeti gibi mekanı canlandıracak!


Lapis Mavisi

Lapis Mavisi, KOKET tasarımcılarına göre “Niagara'da görülmeyen iç zenginliğe sahiptir” Standart mavi tonlarına göre daha cesur ve kendine güvenen bir renk tasarlanmış gibi görünüyor. Bu çarpıcı renk mekanda gölge etkisi yaratabilir, odalara dramatik ama şık dokunuşlar verebilir.


Cennet Adası

Canlandırıcı bir su mavisi olan Cennet Adası (Island Paradise), tropik ortamları ve rüya gibi günleri çağrıştırıyor. Harika bir vurgu rengi olup, tüm renkler üzerinde, soğuk mavi-yeşil renk canlandırıcı özelliği de gösterebilir. Canlı olmasına rağmen oldukça sakinleştirici olan bu renk, duvarlara, tüm aksesuar ve hatta döşemelere uygulanabilir.


Solgun Kızılcık

Solgun Kızılcık (Pale Dogwood), gül kurusunun daha yumuşak bir tonudur. Bu huzur verici renk yeni doğmuş bir bebek gibi saflık ve masumiyet özünü taşıyor. Bu sakin gölgelendirme rengi, yumuşak pembe tonlarda olup, duvar ve döşeme parçalarında çarpıcı görünüyor.


Yeşil

Bu keskin sarı-yeşil, taze yeşillik ve doğadaki çeşitli yeşil tonları anımsatıyor. Yeşillikler, daha hafif ve daha parlak olmalarından ötürü, derin nefes alıp oksijenlenmeye ve canlanmaya çağırıyor.


Lahana

Artık duvar renklerini de yemek isteyeceksiniz! Lahana (Kale), doğaya bağlanmak için arzuları uyandıran doğa temelli bir yeşil. Bu renk, mekanın her yerinde veya vurgu olarak kullanılacak kadar eşsizdir.


Fındık

Kalan tonların dengelenmesi Fındık rengi ile sağlanabilir. Hafif, sıcak kahverengi, fındığın kendisi gibi doğal bir topraklama hissini akla getirir. Mevsim boyunca sizi mutlu etmek için harika bir geçiş rengi. Aynı zamanda çok nazik ve havalı!Hazırlayan: Damla KILINÇ
Yorumlar

Yorum Yap

500