Kasımda Vizyonda Ne Var?

1 Kasım 2017

Kasımda Vizyonda Ne Var?

  • 1 Kasım 2017
  • 630 Görüntülenme
  • 0 YORUMVizyon filmlerinde tekrar sizinle buluştuğum için çok mutluyum sevgili Ege Life Dergisi okurları… :)

Ege Life | Kasımda Vizyonda Ne Var?
 

Kasım ayının ilk haftasına bir korku gerilim efsanesiyle başlıyoruz. Testere! Yedinci filmini yedi yıl önce final olarak izlediğimiz seri geri döndü. Jigsaw Efsanesi olarak dönen filmin başrolünde yine usta oyuncu Tobin Bell yer alıyor. 2004 yılında hayatımıza giren film, uzun bir seri olarak kaybettiği etkiyi son filmle tekrar kazanmayı umuyor. Haftanın bir diğer dikkat çeken filmiyse “Kare”. ''Christian, Stockholm’de bir modern sanat galerisinde çalışmaktadır ve projelerinden biri de The Square olarak adlandırılan alandır. Bu alan büyük bir toplumda farklı katmanlardan, farklı sosyal sınıflardan gelen insanların küçük bir yansımasıdır ve Christian ziyaretçileri insanlara güvenmeli mi güvenmemeli mi sorusu ile iki farklı yoldan birini seçmeye davet etmektedir ve bu soru bizi tüm film boyunca takip eder.'' Başrollerini Elisabeth Moss, Dominic West ve Claes Bang’in paylaştığı ve 2017 Cannes’da gösterimi yapılan The Square, İsveçli yönetmen Ruben Östlund’un konuşma özgürlüğü, sanatsal özgürlükler, sosyal sansür ve benzeri konuları İskandinav perspektifinde, politik ve sosyal bir çerçevede inceleyen bir film. Komedi sevenleriyse unutmadık... Şafak Sezer'in yeni filmi Ketenpere, gülmek isteyenler için vizyonda olacak.


Ege Life | Kasımda Vizyonda Ne Var?


Ege Life | Kasımda Vizyonda Ne Var?
 

10 Kasım haftasına geldiğimizdeyse, söylememize gerek olmadan zaten aylar önce hepimizin ajandalarına not ettiği bir film gösterimde olacak. Yavuz Turgul imzalı Yol Ayrımı filminde, Şener Şen bizi bir kez daha mest edecek. Ve biz yıllar sonra çocuklarımıza, “Ben o filmi vizyona girdiği ilk hafta sinemalarda izledim yavrucuğum.” diye hava atabileceğiz. “Yahu sen bizi haftada bir sinemaya gidenlerden mi sandın?” diyen sevgili Ege Life okuyucuları, durun daha bitmedi... Ünlü hikâye Doğu Ekspresi’nde Cinayet ve Kiralık Aşk dizisiyle uyumlu ikililer arasındaki yerlerini alan Barış Arduç ve Elçin Sangu'nun yeni filmleri Mutluluk Zamanı, övgülerinize mazhar olmak için bekleyecek.


Ege Life | Kasımda Vizyonda Ne Var?


Ege Life | Kasımda Vizyonda Ne Var?
 

Bir sonraki hafta bence evde oturun, geçen hafta zaten çok güzel filmler vardı…

Dememizi bekliyorsanız, yanıldınız. Adalet Birliği (Justice League) geldi hanıııım! Batman, Aquaman, Flash ve Wonder Women'lı Adalet Birliği filmiyle DC Comics bakalım Marvel'ın gişe hükümdarlığını yıkabilecek mi? “Ay ben öyle kahramanlı, çizgi roman filmlerini sevmiyorum şekerim.” diyenleri duyar gibiyim. O zaman Nicole Kidman'ın yer aldığı ve festivallerde çok övgü toplayan Kutsal Geyiğin Ölümü sizi cezbedebilir. “Hep yabancı, nereye kadar? Azıcık da bizden olsun.” diyenler için Binnur Kaya kafasını uzatıp, bizi Burak Aksak'ın kaleme aldığı “Sen Kiminle Dans Ediyorsun?” filmine davet ediyor.Ege Life | Kasımda Vizyonda Ne Var?

Ege Life | Kasımda Vizyonda Ne Var?
 

Dolu dolu bir ayın son haftasına gelmiş bulunmaktayız. Yılın son ayına girdiğimizi, yılbaşının geldiğini ve yeni bir yılın illaki bir romantik komediyle kutlanması gerektiğini asla unutmayan sevgili Hollywood, bizi “A Bad Mom's Christmas” ile karşılıyor. Peki Türk sineması boş durur mu? Hemen iki yakışıklıyı Hollywood'un karşısına dikiyor. Burak Özçivit ve Murat Boz, Kardeşim Benim 2 filmi ile tekrar bir araya geliyor.


Ege Life | Kasımda Vizyonda Ne Var?
 

Siz hangi filme gideceksiniz bilinmez ama soğuk ve yağmurun gelmeye başladığı bu aylarda sinemanın vazgeçilmez seçim olduğu aşikâr. İyi seyirler!
Hazırlayan: Gizay Kaya
 


Yorumlar

Yorum Yap

500