İzmir Koşamayanlar İçin Koştu

 |  || İzmir Koşamayanlar İçin Koştu
1 Haziran 2019

İzmir Koşamayanlar İçin Koştu

  • 1 Haziran 2019
  • 581 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Omurilik felcinin tedavisi için yapılan bilimsel araştırmalara kaynak sağlamak ve farkındalık yaratmak amacıyla tüm dünya ile aynı anda düzenlenen Wings For Life World Run koşusunun İzmir ayağına binlerce kişi katıldı.

Ege Life | İzmir Koşamayanlar İçin Koştu

Wings For Life World Run koşusunun İzmir ayağında startın verildiği Kültürpark Lozan Kapısı'nı festival alanına çeviren koşucular renkli görüntüler oluşturdu. Engellilerin, ailelerin, yaşlı ve gençlerin 7'den 70'e katılım gösterdiği etkinliğin yarıştan çok, bir iyilik koşusu olduğu vurgulandı. Koşuda şehitlerimiz adına açılan dev Türk Bayrağı, elden ele dolaşarak koşuculara duygusal anlar yaşattı. Wings For Life World Run'da başlangıç öncesi İzmir Marşı hep bir ağızdan söylendi.

Ege Life | İzmir Koşamayanlar İçin Koştu

Dünyada 6 kıta ve 12 ülkede, "Koşamayanlar için koş" sloganıyla gerçekleşen iyilik koşusu İzmir'de üst üste 4'üncü kez düzenlendi. Koşuda İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe ve Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) Genel Başkanı Ramazan Baş'ın yanı sıra Red Bull sporcuları Ayşe Begüm Onbaşı, Kübra Dağlı, Ahmet Arslan ve Cem Bölükbaşı ile Wings for Life elçisi Ayşe Tolga, müzisyen Ozan Doğulu ve oyuncular Şebnem Bozoklu, Enis Arıkan, Yağmur Ün, Boncuk Yılmaz, İlayda Alişan, Ece Yaşar ile birlikte Itır Esen de katıldı. Yakalama araçlarını ise şampiyon rallici Yağız Avcı ve Red Bull Racing Espor takım sürücüsü Cem Bölükbaşı kullandı. Yakalama Aracı'na yakalananlar için koşu sona erdi.

Ege Life | İzmir Koşamayanlar İçin Koştu

Anlamlı Görüntüler Oluştu

Wings For Life World Run İzmir, birbirinden anlamlı görüntülere de sahne oldu. "Bu bacaklar çalışacak arkadaş" isimli kampanya ile adını Türkiye'ye duyuran omurilik felçlisi Alper Patır yürüteçle yaklaşık 200 metre yürüdü. Suya balıklama atlama nedeniyle ölümden dönen ve omurilik felçlisi olduktan sonra 30'a yakın adım atma başarısını gösteren ancak yanlış tedavi nedeniyle yeniden omurilik felçlisi olan Serhat Erönal da İzmir'deki koşuda tekerlekli sandalyesiyle yerini aldı. Serhat, iki kez kanserden kurtulan triatlet Can Üstündağ ve No Reason koşu grubundan İbrahim Koyun'un itici gücüyle yarıştı.

Ege Life | İzmir Koşamayanlar İçin Koştu

2014 yılından beri tüm dünyada milyonlarca insanın omurilik felçlileri için aynı gün aynı saatte bir araya geldiğini belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe, "Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda bir bilinç oluşturmak için gerçekleştirilen dünyanın en önemli yardım organizasyonlarından birine dördüncü kez ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Wings for Life World Run, İzmir'e ve İzmir markasına çok yakışıyor. Bu sene sanırım 10 bin kişi barajına gelip Wings for Life World Run'a katkıda bulunduk. Herkese çok teşekkür ediyorum. Umarım omurilik felçlileri için sevindirici haber hepimizin sayesinde gelecek" ifadelerini kullandı.Yorumlar

Yorum Yap

500