İzmir’de Güzel Fotoğraf Çektirilecek Yerler

 |  || İzmir’de Güzel Fotoğraf Çektirilecek Yerler
1 Eylül 2019

İzmir’de Güzel Fotoğraf Çektirilecek Yerler

  • 1 Eylül 2019
  • 685 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Evet, sevgili okurlar; şimdiye kadar hep fotoğraf çekme tekniklerinden, nasıl daha iyi fotoğraf çekebilirim gibi konulardan bahsettik. Bu yazımda biraz da İzmir’de nerede güzel fotoğraflar çektirebilirim konusundan bahsetmek istiyorum. Malumunuz herkeste bir selfie yapma hastalığı var. Doğru açı ve ışığı yakalamak için gün boyu elinde telefonla gezenleri çok görüyorum. Bu şekilde de geniş açılı telefon kamerası ile güzel pozlar yakalayabilirsiniz ancak size öncelikli olarak bir arkadaşınızın kolundan tutup yanınızda götürmenizi tavsiye ederim. :)

Ege Life | İzmir’de Güzel Fotoğraf Çektirilecek Yerler

Bostanlı Gün Batımı Terası’nı çok seviyorum ve önereceğim ilk yer burası olacak. Güneşin iyice yatay pozisyonda olduğu akşamüstü saat 5-6 civarı buraya gitmenizi tavsiye ederim. Işığı tam karşınıza alın ve kameraya gülümseyin, soft ışıklı güzel pozlar çıkacaktır. Fotoğrafınızı çekecek arkadaşınıza önceki yazılarımda çokça bahsettiğim altın oran kuralını hatırlatmayı ve anlatmayı unutmayın.

Elbette bir İzmir klasiği olan Kordon var sırada. Yine güneşin yatay pozisyonda olduğu saatlerde gözlüğünüzü takarak Konak Pier’e doğru kocaman gülümseyin, en iyi poz bu olacaktır.

Ege Life | İzmir’de Güzel Fotoğraf Çektirilecek Yerler

İzmir’de olup da Saat Kulesi önünde fotoğraf çektirmeyeni dövüyorlarmış, aman diyeyim onu unutmayın. :) Kameraya iyice yaklaşıp Eiffel Kulesi’ni ellerinin arasına alanlar gibi Saat Kulesi ile perspektif yardımıyla pozlar verebilirsiniz.

Ben duvar yazılı ara sokak fotoğraflarını da çok seviyorum. Bunun için size tavsiyem rengarenk Alsancak sokakları olacaktır. Gidin kaybolun o sokaklarda. Cool pozlar için ilk adresiniz güzel bir akşamüstü ışığında Alsancak sokakları olsun. Kıbrıs Şehitleri’ne kalabalık bir saatte gidin. Sokağın Sevinç Pastanesi girişi tarafında durarak kendinizi kalabalıktan soyutlamış güzel pozlar verebilirsiniz. Bunun için açık diyafram yardımını kullanmayı unutmayın.

 

Ege Life | İzmir’de Güzel Fotoğraf Çektirilecek Yerler

 

İzmir’deki en önemli tarihi yapıtlarda biri olan Tarihi Asansörü de unutmamak lazım. Neredeyse tüm İzmir’i ayağınızın altına alacak muhteşem güzellikte fotoğraflar sizi bekliyor olacak. Sabah çok erken saatlerde imkân bulabilirseniz İnciraltı Kent Ormanı’na gitmenizi ve boy boy sıralamış ağaçların ortasında sabahın ilk ışıklarıyla güzel fotoğraflar çektirmenizi öneririm. Oradan hemen sabahın ilk ışıklarını kaybetmeden Balçova Terapi Ormanı’na gidip muhteşem doğa ile ışıkların bezendiği huzur temalı fotoğrafları arşivinize koyabilirsiniz. Yukarılara doğru tırmanıp bir kayanın üzerine tek bacağınızı atarak sol arkaya doğru baktığınız “zafer benim” pozu şık olacaktır.

 

Ege Life | İzmir’de Güzel Fotoğraf Çektirilecek Yerler

 

“Benim vaktim çok İzmir merkez bana yeterli değil, fotoğraf için ilçelere giderim” diyenler için ilk önereceğim yer Alaçatı’nın şirin sokakları olacak. İlkbahar aylarında giderseniz çiçeklerin açtığı, yemyeşil sokaklarda rengarenk kıyafetlerinizle pozitif fotoğraflar çektirebilirsiniz. Sonrasında ise gün batımı için Urla’ya gidip deniz kıyısına kurulan masada gün batarken harika manzaralı fotoğraflar çektirebilirsiniz.

  • Süleyman GÜLEN

Yorumlar

Yorum Yap

500