İzmir’de 1 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

 |  || İzmir’de 1 Mayıs Coşkuyla Kutlandı
1 Haziran 2019

İzmir’de 1 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

  • 1 Haziran 2019
  • 573 Görüntülenme
  • 0 YORUM
Ege Life | İzmir’de 1 Mayıs Coşkuyla Kutlandı
İzmir’de 1 Mayıs İşçi Bayramı coşkusu, her yıl olduğu gibi Gündoğdu Meydanı’nda yaşandı. Ellerinde bayrak ve flamalarla alana akın eden binlerce işçi, bayramı doyasıya kutladı, ‘Kıdem tazminatına dokundurtmayız’ mesajı verdi.

Ege Life | İzmir’de 1 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün İzmir’deki kutlamalarının adresi her yıl olduğu gibi bu yıl da Gündoğdu Meydanı oldu. DİSK, KESK, Türk-İş, TMMOB, İzmir Tabip Odası ve İzmir Barosu’nun yer aldığı 1 Mayıs Tertip Komitesi tarafından hazırlanan etkinliğe, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bazı ilçe belediye başkanları ve milletvekilleri, sendikalar, meslek odaları, siyasi partiler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Gündoğdu Meydanı’ndaki mitinge katılan vatandaşlar, üç farklı kontrol noktasından geçerken; havadan, denizden ve karadan alınan geniş güvenlik önlemleri dikkat çekti. Emniyet tarafından alanda ve yürüyüş güzergâhında polis önlem alırken, alanda beş bin civarında polis görev yaptı. 

Ege Life | İzmir’de 1 Mayıs Coşkuyla Kutlandı


“Artık Yeter!”

DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, “Tüm illerde, 1 Mayıs alanlarına akın edenler olarak buradan bir kez daha haykırıyoruz; Grev hakkımızın gasp edilmesine, iş güvencemize ve kıdem tazminatımıza dokunulmasına, performans sistemine, işçi cinayetlerine, mezarda emekliliğe ve emekliliğimizde sefalete itilmeye, artan vergi dilimleri ile maaşımızın elimize geçmeden erimesine, bütçenin eğitime, sağlığa, emekçilere değil savaşa ve güvenlik politikalarına aktarılmasına, çocuklara yönelik taciz ve istismara, kentlerimizin, yaşam alanlarımızın, ormanlarımızın, tarım alanlarımızın, zeytinliklerimizin, kıyılarımızın, yağmalanmasına, artık yeter diyoruz. Üreten, yaşatan ve var edenler, 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü’müz kutlu olsun!” şeklinde konuştu.


Ege Life | İzmir’de 1 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

“Değişimin Müjdesi”

Alana gelen ve vatandaşlarla da bol bol fotoğraf çektiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de yaptığı konuşmada, İzmir’de en fazla katılımın sağlandığı 1 Mayıs olduğunu ifade ederek “Türkiye büyük bir değişimin eşiğinde. Bu büyüyen umut, o değişimin müjdecisi. O nedenle çok güzel bir gün. İnanıyorum ki gereğini yaptıkça bu umut çok daha fazla ete kemiğe bürünecek” dedi.

Ege Life | İzmir’de 1 Mayıs Coşkuyla Kutlandı


İşçi Korosu Sahne Aldı

İzmir’de bu yıl bir ilk gerçekleştirildi. İtfaiyeci, şoför, hemşire, büro elemanı ve otoparkçılardan oluşan işçi korosu, alanda kurulan platformda sahne alarak işçi marşlarını seslendirdi. Kutlamalarda Kardeş Türküler de sahne alarak parçalarını seslendirdi.


Haber ve Fotoğraf: Süleyman GülenYorumlar

Yorum Yap

500