"İyi Birey, İyi Vatandaş, İyi Futbolcu"

1 Mart 2017

"İyi Birey, İyi Vatandaş, İyi Futbolcu"

  • 1 Mart 2017
  • 648 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Haber ve Fotoğraf: Mehmet Emin ALEge Life |"İyi Birey, İyi Vatandaş, İyi Futbolcu"


"ÇOCUKLAR GELECEĞİMİZ"Yetiştirdiği futbolcularının sosyal hayattan kopmamaları için Kültürpark Fuar alanında antrenman yapan ve ardından Alsancak'ı dolaşan Altınordu Spor Kulübü yetkilileri, "Çocuklar geleceğimiz, onlara iyi eğitim vermek, onlara sahip çıkmak zorundayız." dedi.


İzmir'in köklü spor kulüplerinden Altınordu, on yedi yaş kategorisindeki (U17 Takımı) futbolcularına İzmir Kültürpark Fuar alanında antrenman yaptırdı. Kentin havasını solumak üzere gelen genç futbolcular, spor eğitmeni Arzu Demirci gözetiminde çalıştı. Antrenmanın yoğun geçmesinden şikayetçi olmayan ve İzmir'e gelmenin sevincini ayaşayan genç futbolcular burada sık sık çalışmak istediklerini kaydetti.


ÖNCE OYUN, SONRA GEZİ


Kulübün yetkilileri ile spor eğitmeni Arzu Demirci, fuar alınındaki çalışmaya ilişkin bilgi verdi. Demirci "Her günü futbol ve derslerle dolu geçen Altınordu Futbol Meslek Okulu (AFMO) sporcularımızı biraz rahatlatmak için, değişime ayak uydurmaları için ve hayatın içine girmelerini de sağlayan güzel bir etkinlik yaptık. Fuarın yeşil atmosferinde yürüyüş ve koşu ile başlayan çalışma, geçmişi hatırlatan oyunlarla dolu, eğlenceli bir şekilde geçti. Sporcularımız, bu spor dolu çalışmanın ardından Alsancak'ın büyülü ve hareket dolu sokaklarında dolaştı. Bu şekilde devam eden etkinlikle hareketliliğin içerinde yoğurulan oyuncularımız günün sonunda biraz yorgun ama keyifli bir şekilde tesislerine döndü" dedi.


ULUSLARARASI BİR SİSTEM


Kırmızı lacivertli ekibin teknik heyeti, yetiştirdikleri futbolcuların komplike bir çalışmanın içinde olduğunu, sadece futbol ve oyun yeteneği ile kalmayıp yurt dışında gerek sahada, gerekse oyun sonrası kendilerini İngilizce ifade etmeleri gerektiğini belirterek, "Sporculuk sadece oyun bilgisi ile olmaz. Esnekliği ve farkındalık yaratan duruşu bilmeli, yurt dışı maçlarında sahada gerektiği yerde İngilizce konuşarak anlaşıp, aynı zamanda maç sonrası yapılacak röportajda yeterli ve akıcı konuşabilmeli. Yetiştiği kulübün tarihini bilen ve nereden geldiğini unutmadan hedefini yüksek tutan bir sporcu kitlesi yaratıyoruz. Sporseverlerin ve İzmirlilerin bildiği, bizim sloganlarımız olan "Çocuklar geleceğimiz", "İyi birey, iyi vatandaş ve iyi futbolcu" anlayışıyla çalışıyoruz." diye konuştu.

Yorumlar

Yorum Yap

500