Irmak Atuk: "Kalbim Ege'de"

 |  || Irmak Atuk:
1 Şubat 2016

Irmak Atuk: "Kalbim Ege'de"

  • 1 Şubat 2016
  • 538 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Röportaj: Seher DENİZ


Ege Life | Irmak Atuk:İzmirli başarılı manken, sunucu ve oyuncu Irmak Atuk

Survivor adasıyla ilgili düşüncelerini, özel hayatını ve kendisiyle ilgili bilinmeyenleri EGE LIFE'a anlattı.

İzmirli olmanın bir ayrıcalık olduğunu belirten Güzel Manken Atuk; "Kalbim Ege'de" dedi.Irmak hanım merhaba öncelikle sizi biraz daha yakından tanıyabilir miyiz? Irmak Atuk kimdir?

24 Kasım 1985 İzmir doğumluyum. 17 yaşıma kadar İzmir'de yaşadım sonrasında İstanbul'da Best Model Of Turkey yarışmasında birinci olduktan sonra ailecek İstanbul'a yerleştik, 2002 yılından beri İstanbul'da yaşıyoruz.Model olmaya ne zaman ve nasıl karar verdiniz?

Açıkçası planlanmış bir durum değildi. Herşey spontane gelişti Ege Bölgesi'nde gerçekleşen küçük bir yarışma vardı, çevremdeki herkes katılmamı çok istedi ailemle paylaştım önce onlarda beni desteklediler o yarısmada 1.ci oldum sonrasında İzmir'deki bir çok ajanstan teklifler geldi ailem bunu kabul etmedi aradan zaman geçti, Ertan Kayıtken ile tanıştık. Bu konuda ailemin ve Ertan Beyin desteğiyle modellik hayatına ilk adımı attım. Ertan bey beni iyi bir manken olmaya hazırladı bana hem güveni hem desteği vardı. 2002 yılında Best Model Of Turkey yarışmasına katıldım ve orada birinci oldum ve böylelikle profesyonel modellik hayatım başlamış oldu.İzmir doğumlusunuz... Öncelikle soruyorum nasıl bir duygu Egeli, İzmirli olmak? İzmir'in sizdeki yeri ve önemini nasıl tanımlıyorsunuz?

İzmirli olmaktan gurur duyuyorum. Ege insanın her zaman daha sıcak daha modern daha ileri görüşlü olduğunu düşünüyorum. Havası, suyu, insanları, iklim şartları, doğal olarak ayrıcalıklı ve özel bir bölge olduğunu düşünüyorum. Tatil dönemlerinde Çeşme'de oluyorum ve her zaman Kalbim Ege'de...2002 yılında Best Model Of Turkey (Türkiye'nin en iyi modeli) seçildiniz, aynı zamanda sunuculuk da yapıyorsunuz. Hatta oyunculuk da... Birini seçme şansınız olsaydı?

Modellik her zaman en başta gelen asıl mesleğimdir. Uzun yıllardır sunuculuk yapıyorum, o da ikinci mesleğim oldu diyebilirim. Oyunculuğa gelirsek çok kısa bir dönem denedim fakat tam anlamıyla istediğim rol, istediğim senaryo karşıma çıkmadı böyle de kaldı.2013 'te Survivor'a katılmıştınız ve en uzun kalan bayanlardan olmuştunuz. Adada yaşamaya alışabildiniz mi? Hayatınızın öncesi ve sonrası arasında birşey değişti mi?

Ada'da üç ay kaldım ve şunu gördüm; İnsanoğlu her şarta alışır ve yaşar. Açlık-tokluk, varlık-yokluk arasındaki uçurumları kıyaslama ve düşünme imkanınız oluyor ben zaten şükreden bir insandım ama ada şartlarından sonra sahip olduğum herşeyin değerini daha iyi anlayıp daha çok şükretmeye başladım ve tabii ki hayatımda, sonrasında ACUN MEDYA ailesiyle çalışma imkanım oldu. 3 senedir onlarla birlikteyim ve çok da mutluyum. Buradan tekrar ACUN MEDYA ailesine teşekkür ederim.Tekrar Adada olmak ister miydiniz?

Hayır o bir kere yaşayabileceğim çok güzel bir deneyimdi. İkincisini göze alamam açıkçası.Şimdilerde TV8'de Magazin programı sunuyorsunuz. Nasıl gidiyor program?

Reytingleri yüksek, kaliteli, seviyeli bir magazin programı oldu. Cumartesi ve pazar günleri canlı olarak sabah 11.30'da TV8 ekranına herkesi bekliyoruz.Biraz da özel hayatınıza girmek istiyorum. Hayatınızda biri var mı, evlenmek ya da çocuk yapmak gibi hayalleriniz var mı yoksa kariyer yapmak isteyen ünlülerden misiniz diye sorsam?

Özel hayatımla ilgili açıklama yapmayı sevmiyorum ama çok şükür hayatımda herşey yolunda gidiyor. Evlilik, çocuk bunların hepsi kısmet işi. Zamanı gelince hepsi olur. Olmazsa da sağlık olsun yeter. Ben kendimle barışık, her şartta mutlu olmayı bilen bir insanım.Aşka inanır mısınız? Size göre aşk nedir?

İnanırım ama aşk sevgi ve saygıya yerini bırakırsa uzun ömürlü olacağını düşünüyorum.Kendinizde beğendiğiniz ya da beğenmediğiniz yönleriniz neler?

Biraz aceleci bir insanım. Bunu törpülemeye çalışıyorum ve hiç hırslı bir insan değilim. Biraz hırslı olmam gerektiğini düşünüyorum. Beğendiğim yönlerim  ise güvenilir, herkese karşı iyi niyetli ve merhametli bir insanım.  EGE LIFE okurları için bir mesajınız var mı?

Öncelikle derginizin başarılarının devamını dilerim. Okuyucularınıza ise benden kocaman sevgiler... 


Yorumlar

Yorum Yap

500