Iccı Enerji Sohbetleri Yenilenebilir Enerji İle İzmir’de Başladı

 |  || Iccı Enerji Sohbetleri Yenilenebilir Enerji İle İzmir’de Başladı
1 Şubat 2019

Iccı Enerji Sohbetleri Yenilenebilir Enerji İle İzmir’de Başladı

  • 1 Şubat 2019
  • 568 Görüntülenme
  • 0 YORUM


ICCI ENERJİ SOHBETLERİ YENİLENEBİLİR ENERJİ İLE İZMİR’DE BAŞLADI


Rüzgârda Kapasite Artışları, Güneşte Yeni Yatırım Modeli Arayışları Toplantıda Öne Çıktı


Enerji sektörünün en önde gelen buluşma platformu ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, 25. yılı dolayısıyla düzenlediği özel etkinliklerle Türkiye çapında sektörü bir araya getirmeye devam ediyor. ICCI tarafından düzenlenen “Enerji Sohbetleri”nin ilki, Ege Bölgesi Sanayi Odası EBSO, İzmir Kalkınma Ajansı İZKA, Güneş Enerjisi Yatırımcıları Derneği GÜYAD ve Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği TÜREB iş birliği ile “yenilenebilir enerji” odağında 9 Ocak’ta İzmir’de gerçekleştirildi. Toplantıda söz alan sektör temsilcileri güneş ve rüzgâr enerjisi alanlarında kapasite artışları ve yatırım modelleri konularındaki beklentilerini dile getirdi.

Ege Life | Iccı Enerji Sohbetleri Yenilenebilir Enerji İle İzmir’de Başladı


Rüzgâr ve Güneş Enerjisinde Beklentiler Ele Alındı

Ege Life | Iccı Enerji Sohbetleri Yenilenebilir Enerji İle İzmir’de Başladı

“Etkinliğin açılış konuşmaları ICCI ve PennWell Türkiye Genel Müdürü Feraye Gürel, aynı zamanda EBSO Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Çalışma Grubu Başkanı da olan EBSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muhsin Dönmez, İZKA Genel Sekreteri Dr. Mehmet Yavuz, GÜYAD Yönetim Kurulu Başkanı Cem Özkök ve TÜREB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Serdar Ataseven tarafından yapıldı.

Ege Life | Iccı Enerji Sohbetleri Yenilenebilir Enerji İle İzmir’de Başladı


“2019 yılında enerji verimliliğinde farkındalık yaratılmasına ve iyi uygulama örneklerini üyelerimizle paylaşmaya odaklanacağız.” diyen EBSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muhsin Dönmez, bunun yanı sıra rüzgâr ve güneş enerjisi alanında üretim yapan firma ve tedarikçileri bir araya getirmeyi; ayrıca İzmir’in ve bölgenin yenilenebilir enerji alanındaki avantajlarını anlatmayı hedeflediklerini söyledi.

İzmir’de yenilenebilir enerji yatırımlarının artırılması amacıyla çalıştıklarını belirten İZKA Genel Sekreteri Dr. Mehmet Yavuz da özellikle İzmir’in açık deniz rüzgâr enerjisi potansiyelini hayata geçirmek için akademi ile çalışmalarına devam ettiklerini ve ayrıca Türkiye Rüzgâr Enerjisi Kongresi’ni bu yıl İzmir’de gerçekleştirmek üzere TÜREB’le görüşmelerinin sürdüğünü kaydetti.
Haber ve Fotoğraf: Süleyman Gülen
   

Yorumlar

Yorum Yap

500