Giyinme Odalarında İlham Veren Fikirler

 |  || Giyinme Odalarında İlham Veren Fikirler
1 Mart 2019

Giyinme Odalarında İlham Veren Fikirler

  • 1 Mart 2019
  • 606 Görüntülenme
  • 0 YORUM


Pek çok insanın en büyük hayallerinden biri olsa gerek;  bir giyinme odası yapabilecek kadar büyük bir ev! Ancak ne yazık ki bu çok az evde yapılabiliyor. Eğer evinizde kömürlük, ardiye ya da ebeveyn banyosu benzeri bölümler var ise ve bunlar yatak odanızın yanında ise bu mekânları giyinme odası olarak değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz. İşte sizler için hazırladığımız giyinme odası önerileri!Ege Life | Giyinme Odalarında İlham Veren Fikirler


Giyinme odalarında öncelikli olarak kıyafet yoğunluğunuzdan yola çıkarak dolap ihtiyacınızı belirlemelisiniz. Kıyafetlerinizin daha çok asılıyor olması askı ya da boru sistemleri ihtiyacınızı artıracak olup, çekmece miktarınızı da yine asılmayan kıyafetlerinize oranlamalısınız. Çalışanlar için sabah erken saatlerde kullanılacak olan giyinme odasının işlevselliği hazırlık sürenizi de dengeleyecektir. Küçük bir giyinme odasında bolca ayna kullanmak odada büyük hissi yaratır ve aydınlık sağlar. Kıyafetlerinizin tümünü aynı anda görebilmeniz ve seçimlerinizi hızlandırabilmeniz adına açık dolap sistemleri iş görecektir. 


Ege Life | Giyinme Odalarında İlham Veren Fikirler


Küçük odalarda olduğu gibi giyinme odalarında da genelde artık mekânlardan oluşturuldukları için yoğun bir ışık ihtiyacı gün yüzüne çıkmaktadır. Bu ışık ihtiyacını parlak renklerden faydalanarak karşılamak mümkündür. Renkleri elbette kişisel zevkinize göre seçebilirsiniz ancak küçük bir giyinme odasına sahipseniz aydınlık renkler odada büyük mekân algısı yaratacaktır. Giyinme odalarında en çok tercih edilen rengin beyaz olduğunu da söylemeden geçmeyelim. 


Ege Life | Giyinme Odalarında İlham Veren Fikirler


Aksesuarlarınız için giyinme odalarında şifonyerler, aynalı dolaplar ve dolap sistemleri içinde çözülmüş çekmeceler en uygun yerler olacaktır. Bunların yerleşimi de yine alanın doğru kullanımına yönelik olmalıdır. Bu da yine dolap ihtiyacınızla beraber belirlenecek ve mekânın tüm alanını kullanmanızla çözülecektir. Camlı çekmeceler aksesuarlarınızın kolay bulunması ve organize olmasında büyük rol oynayacaktır. 


Ege Life | Giyinme Odalarında İlham Veren Fikirler


Ayakkabılarınız için evin giriş bölümünde bir çözümünüz yok ise, giyinme odalarında yaratacağınız ayakkabılık çözümleri sizi rahat ettirecektir. Özellikle son zamanlarda karşılaştığımız içerisinde ayakkabılık çözülmüş puflar, hem oturma alanı sağlayacak hem de ayakkabılarınızın depolanmasına yardımcı olacaktır. Puflar sayesinde kıyafet denemeniz de mümkün olacaktır. Puf yerleştiremeyeceğiniz boyutlardaki odalarda şeffaf ayakkabı kutuları dolapların en üst ya da en alt kısımlarında ölü ve dar alanların değerlendirilmesini de beslemiş olacaktır. 


Ege Life | Giyinme Odalarında İlham Veren Fikirler

Minimal bir giyinme odası isteyenler için ise odanın tamamına yerleştireceğiniz iki katlı boru sistemleri oldukça iş görecektir. Tüm kıyafetlerinizi asarak ve kıyafet konamayacak yerlerde raf sistemleri tercih ederek oldukça minimal ve organize bir giyinme odası tasarlayabilirsiniz. Beyaz, krem ve gri tonlarında dekore edeceğiniz giyinme odanız hem ferah hem de düzenli bir görünüm verecektir. Hazırlayan: Damla Kılınç
Yorumlar

Yorum Yap

500