Geri dönüştürülen Nespresso kapsüllerinden yapılan tasarımlara inanamayacaksınız!

4 Ocak 2017

Geri dönüştürülen Nespresso kapsüllerinden yapılan tasarımlara inanamayacaksınız!

  • 4 Ocak 2017
  • 626 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Geri dönüştürülen Nespresso kapsüllerinden yapılan tasarımlara inanamayacaksınız!

Nespresso kapsülleri bildiğimiz kahve makinesinde kullanılan kapsüller. 2010 yılında, dünya çapında 10 milyardan fazla kapsül satıldı. İçerisindeki kahve kullanılırken, kapsüller de depolama alanlarına girdi. Aksesuar ve bijuteri ürünleri tasarlamak isteyen, sanatçılara bu kapsüller ilham kaynağı oldu! Bu ürünlerle tasarım yaparak kadınların güzelliğinin yanı sıra, geri dönüşüme de katkı sağlanmış oluyor. Göze çarpan bir kaç tasarımı sizin için seçtik!

Küpeler, bir dizi kulaklık ile Nespresso Kapsüllerinden üretiliyor.

Bu küpelerin üretiminde kapsüllerin yanı sıra kulaklık kullanılıyor. Tasarımlardan sadece birer tane var ve kapsüller kulaklıklarla muhteşem harmanlanmış. Trend bir görünüm kazandıran bu küpelerin farklı renk ve tasarımları da mevcut.

Geri dönüştürülmüş kapsülden yapılan saç bantları!

Saçlarınızın güzel görünmesini sağlayan aksesuarlarınızdan biri geri dönüştürülmüş bir çiçek olsaydı? Olağanüstü denebilecek bu tasarım, basit bir Nespresso Kapsülü çiçeğinden oluşuyor. Burada kapsuller alüminyum ile harmanlanmıştır.

Peki ya kapsülden kolye?

Kapsüllerden yapılmış kolyeler çeşitli tasarım ve muhteşem renkleriyle elegan bir görünüm kazandırıyor. Uzunluğu ya da kısalığı ve tasarımın tüm çeşitliliği kapsüller sayesinde oluşturuluyor.

Bileklik yapmak için kapsüller düzleştirildi!

Dairesel bir şekil elde etmek için, kapsüller düzleştirilip birbirlerine eklendi. Tüm kıyafetlerinizle kullanabileceğiniz bilekliklerin hemen her rengi mevcut.

Böcek severler için yüzükler

Bir yüzüğün üzerindeki cam topa hapsedilmiş; kapsülden yapılma bu böceklerin tasarımı eşsizdir. Kapsüllerle birlikte içeçek kutuları da kullanılmıştır. Yüzüklerin diğer tüm parçaları gümüştür.

Bu mücevherler, Nespresso kapsülleri atığını azaltmak için bir alternatif haline gelmiş ve bize tarz bir görünüm veren yeni bir güzellik ürünü halini almış. Sanatçılar bu kapsüllerin bir güzellik kaynağı olarak kullanılmasında harika bir iş çıkarmışlar!

Kaynak: http://www.ecofriend.com


Yorumlar

Yorum Yap

500