En Huzurlu Yatak Odaları

 |  || En Huzurlu Yatak Odaları
1 Ağustos 2018

En Huzurlu Yatak Odaları

  • 1 Ağustos 2018
  • 626 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Hiç kuşkusuz, yatak odaları tüm insanlık için en önemli dinlenme mekânı. Uyku, dinlenme ve giyinme rutinleri için kullanılan yatak odaları, tüm günü etkileyecek niteliktedir. Zira iyi bir uyku ve dinlenme süreci geçirmeden efektif bir çalışma sergilemek mümkün değil. İyi tasarlanmış bir yatak odası size iyi bir uyku ve iyi bir gün vadediyor. Bu noktada sizler için en huzurlu yatak odalarına kavuşmak için bir kaç ipucu derledik.


    1- Rustik Sadelik
Ege Life | En Huzurlu Yatak Odaları

Ahşap ve toprak tonları gibi sadelik ve doğallıktan yana olan mobilyalar tercih ederek, şık ve huzurlu bir yatak odası elde etmeniz mümkün. Rustik odalara gösterişten uzak mobilyalar ve belki de bir küçük salıncak ekleyebilirsiniz. Metal bir yatak başlığı, küçük bir sandalye dinlenme alanınızı pekiştirecektir.


   2- Açık Renkler

Ege Life | En Huzurlu Yatak Odaları

Bir yatak odasında huzuru ve dinginliği tetiklemek üzere her zaman açık renkler tercih etmelisiniz. Bu açık renkler şöyle sıralanabilir; mint yeşili, uçuk pembe, gri ve tonları ile sarı. Bu renkler odanızda huzur ve refah seviyesini artırmaya yardımcı olabilir. Mobilyaların tamamını beyaz tercih ettikten sonra, nevresim, halı ve perde gibi ögelerde bu açık renklerden faydalanmak her zaman çok işe yarayacaktır.


    3- Akdeniz Tarzı

Ege Life | En Huzurlu Yatak Odaları

Akdeniz mutfağına hepimiz hastayız. Peki ya Akdeniz stili dekorasyon? Mavilerin hâkim olduğu bu stilde maviler ve kırmızılar bir arada kullanılarak Akdeniz’in o güneşi ve güzel günleri andıran havasına güzel bir dönüş yapılıyor. Elbette bir Akdeniz yatak odasının vazgeçilmezi el dokuması bir kilim ve bir cibinlik! Bir cibinlik altında uyumanın nasıl bir huzur vereceğini tahmin edebiliyor musunuz?


    4- Eklektik Stil

Ege Life | En Huzurlu Yatak Odaları

Öncelikle eklektik nedir diyecek olursanız, oldukça basit. Eklektik; bir tarzla yetinmeyip birkaç tarzı birleştiren, içinde pek çok akımdan izler bulunduran stillere denir. Yani bir yatak odasında kontrastlardan faydalanmanız da modern ve klasiği aynı anda kullanmanız da eklektik bir tarz yarattığınızı gösterir. Yatak odanızda klasik ve modern parçaları bir arada kullanmak bir miktar kulağa yorucu gelse de uygulamada hiç böyle bir durum söz konusu değil!


    5- Asya Tarzı 

Ege Life | En Huzurlu Yatak Odaları

Meditasyon yapmayı çok seviyor ve meditasyon ile hayatınızın anlamını keşfediyorsanız, yatak odanız neden bir zen esintisi içermesin? Asya tarzı bir yatak odası için siyah, beyaz ve kırmızıyı bir arada kullanmak yeterli. Bir de küçük Buda heykelleri ile dekorasyonu tamamlamak oldukça huzurlu bir yatak odası oluşturacaktır. Dinginliğinizi pekiştirmek için odanızda bir meditasyon bölümü oluşturmanız da oldukça faydalı; bizden söylemesi!


    6- Az Eşya, Çok Huzur

Ege Life | En Huzurlu Yatak Odaları

Ve geldik listenin en ama en önemli noktasına! Elbette bir odanın sadeliği ve şıklığı az eşyadan geçiyor. Hareket alanı azaldıkça odanın huzur seviyesi de aynı oranda düşmeye başlıyor. Bir yatak, iki komodin ve bir berjerle işi bitirmeniz, odada bütün tozu toplayacak küçük aksesuarlar yerine çeşitli ve büyük mumlar tercih etmeniz faydalı olacaktır. Odanızı yumuşak bir aydınlatma ile taçlandırsanız değmeyin keyfine! 


Hazırlayan: Damla KılınçYorumlar

Yorum Yap

500