Dünyanın En Güzel Ağaç Evleri

 |  || Dünyanın En Güzel Ağaç Evleri
1 Eylül 2018

Dünyanın En Güzel Ağaç Evleri

  • 1 Eylül 2018
  • 517 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Hepimiz bir şekilde, günün birinde bir ağaç evde olmayı mutlaka hayal etmişizdir. Ağaç evler çocukluğumuzun büyük oyun hayali olarak hatırlanırken, şimdilerde gezginlerin en çok tercih ettikleri konaklama noktalarından biri olmayı başarıyor. Sizin için hazırladığımız listemizde, dünyanın en cool ağaç evlerini bulacak ve bu takdire şayan mühendisliğe inanamayacaksınız. Üstelik hemen çantanızı kapıp gitme isteği de cabası!

    1. Italian Treehouse Resort
İtalya Fransa sınırında bulunan ağaç ev konseptli otel gerçekten oldukça büyük bir alanda yer alıyor. Bu otelde konaklayanlar eminiz eve döndüklerinde unutamayacakları anılar biriktirmiş oluyorlar. Fiyatları yüksek ancak buna değer!


   2. Monbazillac Treehouse
Fransa’nın ağaç evleriyle ünlü olduğunu söylemek mümkün. Şehrin müthiş orman dokusuna eklenen ağaç evler oldukça güzel bir görüntü oluşturuyor. Kendisi bir otel değil ancak kiralanabiliyor!   3. Fairytale Treehouse
Adına yakışır şekilde peri masallarında, ormanda yaşayan cadının evini andıran bir dokuya sahip olan bu ağaç ev ise Kolombiya’da bulunuyor. Rüya gibi bir tatile ev yapacak olan Kolombiya’ya gittiğinizde bu ağaç evin içinde bir hikayenin kahramanı olduğunuzu hayal etmeden dönmeyin!


   4. Treehouse RestaurantBu restoranda, kırmızı ağaçların arasında harika bir yemek yiyebilirsiniz. Ağaç evlerden ziyade ağaç kapsüllere benzeyen bu restoran Yeni Zelanda’da bulunuyor. Evlenme teklifi almak için muazzam bir seçim değil mi :)


   5. Alnwick Treehouse

Alnwick bir ağaç üzerinde olmaktan ziyade ağaçlarla yerden bütünlük kurarak size harika bir dağ tatili yaşatıyor. Alnwick bahçelerinde bulunan bu ağaç ev yeşile ve oksijene fazlasıyla doyacağınız bir yerde!


    6. Mis Ojos
Kosta Rika’da bulunan bu muazzam kırmızı ağaç ev ziyaretçilerini güzel manzara fotoğrafları çekmeye davet ediyor. Yine konaklamanın mümkün olmadığı bu ağaç evde, uzun saatler geçirmeniz mümkün!


   7. Cedar Spire İskoçya’nın en güzel yerlerinden biri olan Cedar Spire’ı henüz görmediyseniz, bu sene mutlaka soluğu İskoçya’da almalısınız. Cedar, bir ağacın gövdesi ve hatta kollarını da anımsatan yapısı ile sizi içinden çıkmak istemeyeceğiniz bir maceraya götürüyor.     8. Lake Treehouse
Brezilya’da bulunan bu göl manzaralı ağaç ev, çocukluğumuzda hayal ettiğimiz cinsten. Evet hayallerinizi süsleyen ağaç ev sizi Brezilya’da bekliyor. Konaklamak yerine gezip dönebileceğiniz bu evin göl manzarası tüm yorgunluğunuzu kısa sürede alıp götürecek. 


Çeviren ve Derleyen: Damla KILINÇ
Kaynak: www.ranker.com
Yorumlar

Yorum Yap

500