Çişil Egeli "Bırak Acıları Ardında"

 |  || Çişil Egeli
1 Ekim 2016

Çişil Egeli "Bırak Acıları Ardında"

  • 1 Ekim 2016
  • 655 Görüntülenme
  • 0 YORUMEge Life | Çişil Egeli

Çisil Egeli İle Yaptığımız Keyifli Röportaj Sizlerle!

'Bırak Acıları Ardında' şarkısı ile gündeme bomba gibi düşen Çisil Egeli

şarkısının söz ve müziği, Pinhani solisti Sinan Kaynakçı’ya; aranjesi ise, Eray Polat’a ait.Müzik Tutkusu Ne Zaman Başladı?

Müzik tutkusu doğduğum andan itibaren başladı desem abartmış olmam. Ben çok küçükken evimizde bir org vardı. Daha doğru düzgün yürümeye başlamamışken hep orga doğru gidermişim. Annem de beni sürekli başına oturturmuş. Bana hep saatlerce başında oturup bir şeyler çalmaya çalıştığımı söyler. Hatta resimlerim bile var. Bir de oyuncak mikrofonumla sürekli şarkı söylermişim. Ben tabi bu kadar eskiyi hatırlamıyorum. Biraz daha büyüdüğümde televizyonda duyduğum melodileri tek elimle çalmaya, çıkarmaya çalışırdım. Yapıyordum da. Hatta bir dönem Titanik filmi yeni çıkmıştı ve ben de hemen melodisini çıkartmıştım.

İlkokul çağıma geldiğimde Maria Rita Epik Müzik Okulu’nda klasik gitar eğitimi almaya başladım. Lise ve üniversite zamanlarımda da aktif olarak müzik ve tiyatro ile hep iç içe oldum. Üniversitedeyken bir rock grubumuz vardı. Ritm gitar çalarak solistlik yaptım. Üniversite şenliklerinde, İstanbul’da ve İstanbul harici şehirlerde de çeşitli konserlerimiz oldu. Sonrasında müzik sektörüne profesyonel olarak adımımı attım.

İzmirli Olduğunu Öğrendik. Ne Zaman Geldin İstanbul’a Alıştın Mı?

Lise eğitimimin sonuna kadar İzmir’deydim. Sonrasında üniversite için İstanbul’a geldim. Yeditepe Üniversitesi’nde Mütercim Tercümanlık bölümünde okudum. Sonrasında yetmedi bir de yüksek lisans eğitimi alayım dedim. 2 yıl kadar Almanya’da bulundum ve Flensburg Üniversitesi’nde Avrupa Çalışmaları bölümünde okudum. Daha çok siyaset ağırlıklı. Bu süreçte ister istemez İstanbul’dan ve müzikten biraz uzak kaldım. Sonrasında müzik çalışmalarıma devam etmek için tekrar İstanbul’a döndüm. Almanya’dan sonra İstanbul’un hızına ve kalabalığına alışmak biraz zaman aldıysa da alıştım. Çünkü Flensburg şehri Almanya’nın en kuzeyinde, Danimarka sınırında bulunan ufak bir şehirdir. Çok da fazla Türk yoktur.

Gelelim Yeni Single’ına, Bahseder Misin? Kimlerle Çalıştın?

Az önce de bahsettiğim gibi müzik çalışmalarıma devam etmek için İstanbul’a dönme kararı aldım. Sonrasında Eray Polat ile demolarımızı kaydetmeye başladık. Eray, Pinhani grubunda gitarist aynı zamanda. Zaten aklımızda albüm veya single yapmak gibi bir proje vardı. Demolarımızı yaptığımız süreç içerisinde, “Bırak Acıları Ardında” şarkısının bana çok uygun olacağını düşünerek hemen kayıt almaya başladık. Söz ve müziği, Pinhani solisti Sinan Kaynakçı’ya, aranjesi ise Eray Polat’a ait.

Şarkın ‘Rengarenk’ Dizisinde Çalmış, Bu Süreç Nasıl Gerçekleşti?

Bu, ilk başta benim için bir sürpriz oldu. Biz zaten şarkımızı kaydetmiştik. Ne zaman çıkaralım diye düşünüyorduk. Sonra bir gün Sinan Kaynakçı beni aradı ve şarkının ‘Rengarenk’ dizisinde kullanılma olasılığı olduğunu söyledi. Kesin değildi yani. O sırada da klip çekimlerimiz için İzmir’deydik. Ne tesadüftür ki dizinin de çekimleri İzmir’de oluyormuş. Hatta İstanbul’a dönmek için havaalanına geldiğimde orada da bir çekim vardı. Başrol oyuncularından birini göz ucuyla görünce ‘Rengarenk’ çekimleri olduğunu anladım. Bu kadar tesadüften sonra kesinleşmemesi olmazdı bence. Sözleri itibariyle de diziyle uyumlu bir şarkı olmuş, çok yakıştırdım.

Klip İçin Kimlerle Çalıştın? Ne Kadar Sürede Çekildi?

Klibimizin çekimleri Alaçatı ve Çeşme’de gerçekleşti. İki gün sürdü. Yönetmen İmre Haydaroğlu ile çalıştık. Stilistliğimi Esra Keskin üstlendi.

Sence Müzik Evrensel Mi?

Müziğin evrensel olmadığını düşünen biri yoktur herhalde. Varsa bile yeterince müziği özümseyememiştir. Bana göre müzik demek ruhundan bir parçayı somutlaştırmak demektir. Sendir müzik. Farklı farklı hayatlar yaşayan insanların aynı duygularda buluşması ve bu duygulara hayat vermesi demektir. Bunu yaşamak kadar güzel bir şey yok. Müziği kalbinde hissedebilmek için sözlere veya sözleri anlamaya gerek yoktur. Bir enstrüman bile bazen alıp götürür.

Beraber Sahneyi Paylaşmak İstediğin Biri Var Mı?

Hiç olmaz olur mu? Var elbette. Örneğin; Sezen Aksu, Yıldız Tilbe ve Ayşegül Aldinç ile sahne paylaşabilmeyi gerçekten çok isterim.

Yeni Proje Hazırlıkları Başladı Mı?

Evet başladı hazırlık aşamasında hatta.. Çok kısa zaman içerisinde de çıkarmayı planlıyoruzJ

Son Olarak Sosyal Medya İle Aranız Nasıl? Size Nereden Ulaşabilirler?

Sosyal medya ile aram fena değil. Her dakikamı sürekli paylaşmıyorum ama Twitter, Facebook ve Instagram hesaplarım var. Bir tek Twitter’a alışamıyorum bir türlü. Twitter ve Instagram’da cisilegeli, Facebook’ta ise cisilegeliofficial olarak bana ulaşabilirler.
Yorumlar

Yorum Yap

500