Boşnak Böreği “Ülver Teyze”Den Yenir

1 Eylül 2017

Boşnak Böreği “Ülver Teyze”Den Yenir

  • 1 Eylül 2017
  • 687 Görüntülenme
  • 0 YORUM

 

 

Boşnak Böreği

“Ülver Teyze”Den

Yenir

 

Balkanlara ait özel şeyler yemek isterseniz, ilk adresiniz “Ülver Teyze” olmalı. Ülver Teyze’de her çeşit börek yiyebilirsiniz: kıymalı, patatesli, patlıcanlı, kabaklı ve diğerleri... Börek dışında özel Balkan tatları da Ülver Teyze'de mevcut. Özellikle Boşnak mantısını en lezzetli üreten ve Balkan işi, annelerimizin kalburabastı tatlısını harika yapan Ülver teyze

 

Ege Life | Boşnak Böreği “Ülver Teyze”Den Yenir

 

Ülver Teyze Börek Evi'ni Girişimci iş kadını Gül Koç açmış. Üretimde ve satışta kadınlar çalışıyor ve kadınlara istihdam yaratılıyor. Bu lezzetli Boşnak börekleri de tabii ki Boşnak kadın ustaların maharetli elleriyle yapılıyor.

 

Ege Life | Boşnak Böreği “Ülver Teyze”Den Yenir

 

Ülver Teyze Börek Evi'nin kurucusu Gül Koç, şunları söylüyor:

“Ben de Balkan kökenli bir ailenin kızıyım. Börek Evi'ni açma fikri, akrabamız Ülver Teyze’nin lezzetli böreklerinden esinlenerek çıktı. Ancak Ülver Teyze, daha sonraki dönemde işin içinde fiilen olamadı. Bu işletmede kullandığımız tüm ürünler doğal ve en kaliteli ham maddeler içinden seçiliyor. Poğaça ve kurabiyeler, en kaliteli tereyağı ile üretiliyor. Bütün ürünler sağlıklı. Böreklerimizde kesinlikle nişasta kullanılmıyor, limonata sadece limon ile üretiliyor, börek ise özel yağsız kıyma ile üretiliyor. Sonuçta her ürün için kullanılan her ham madde, özenle seçiliyor.

 

Ege Life | Boşnak Böreği “Ülver Teyze”Den Yenir

 

Bu yaz dondurma üretmeye de başladık. Dondurmada da hiçbir katkı maddesi yok. Süt, salep ve şeker ile yapıyoruz. Keçi sütü organik ve sertifikalı, Baltalı Çiftliği'nden alıyoruz. İnek sütünü de Tire Süt Kooperatifi'nden alıyoruz. Çok kaliteli keçi sütü ve çok kaliteli inek üstü ile dondurma üretiyoruz ve şubelerimizde satıyoruz. Konuklarımızdan, börek, tatlı ve limonatamızdan olduğu gibi, dondurmamızdan da iyi geri dönüşler alıyoruz.

 

Ege Life | Boşnak Böreği “Ülver Teyze”Den Yenir

 

Özel tatlarımızdan biri de kalburabastı. Her bayram olduğu gibi, bu bayram da kalburabastı siparişi aldık ve bayramdan 1-2 gün önce siparişleri teslim ediyoruz. Bu özel ürünümüz için konuklarımızdan siparişlerini bekliyoruz.”

 

Ege Life | Boşnak Böreği “Ülver Teyze”Den Yenir

 

Ülver Teyze Rumeli Börekleri, Çamdibi’nde üretiliyor. Hisarönü, Bostanlı, Güzelyalı, Bornova ve Urla’daki satış noktalarında satışa sunuluyor. Bostanlı şubesi, Şehitler Bulvarı üzerinde yer alıyor. Diğer şubelerin adres ve telefon bilgileri için www.ulverteyze.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 


Yorumlar

Yorum Yap

500