Ağustos Ayı Vizyon Seçkisi

 |  || Ağustos Ayı Vizyon Seçkisi
1 Ağustos 2019

Ağustos Ayı Vizyon Seçkisi

  • 1 Ağustos 2019
  • 572 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Yılın en sıcak aylarından birinde sinemaların serinliğinde kültüre ve heyecana doyacağımız bir ay bizleri bekliyor. Uzun zamandır beklediğimiz çoğu film bu ay vizyonda olacak ve bizi beyaz perdeye kilitleyecek gibi görünüyor. İşte karşınızda Ağustos ayında vizyonda olacak filmler!

Ay başında vizyona girecek oldukça sevilen bir film olan Hızlı ve Öfkeli serisinin yeni filmi Hızlı ve Öfkeli: Hobbs & Shaw, seriden tanıdığımız Luke Hobbs ve Deckard Shaw karakterlerine odaklanıyor. Başrollerini Dwayne Johnson ve Jason Statham’ın üstlendiği filmde “The Crown” dizisinin Prenses Margaret’ı Vanessa Kirby Deckard Shaw’un kız kardeşi olan bir MI-5 ajanına hayat verirken, Altın Küre ödüllü Idris Elba ise kötü adam olarak karşımızı çıkıyor. Hızlı ve Öfkeli bir aksiyona hazır mısınız?

İlk Gösterim Tarihi: 2 Ağustos 2019

Gözyaşlarımıza engel olamayacağımız bir film geliyor bu ayın başında. Bir dram filmi olarak vizyona girecek olan Yüzleşme, çocukken cinsel saldırıya uğrayan genç bir adamın hikâyesini konu ediyor. Alexandre, karısı ve çocukları ile birlikte Lyon’da yaşayan genç bir adamdır. Çocukken gittiği kilisenin papazı tarafından tacize uğrayan Alexandre yıllar geçse de bu olayın etkisinden kurtulamaz. Bir gün eşi ve çocukları ile birlikte kiliseye giden Alexandre, karşısında hayatını karartan papazı görür. Papaz hala işine devam ettiğini ve çocuklarla ilgilendiğini öğrenen genç adam hem geçmişin intikamını almak hem de daha fazla çocuğun etkilenmesini önlemek için harekete geçmeye karar verir. Vakit kaybetmeden kendisi gibi papaz tarafından tacize uğrayan François ve Emmanuel’i bularak onlarla iletişime geçer. Bu süreçte birlikte hareket etmeye karar veren Alexandre, François ve Emmanuel, gerçekleri ortaya çıkarmaya çalışırken beklenmedik durumlarla karşı karşıya kalırlar.

İlk gösterim Tarihi: 2 Ağustos 2019

Ağustos ayında ailesi ile sinemada harika bir film izlemek isteyen macera tutkunları bu ay beklentisini fazlaca karşılayacak. Dora ve Kayıp Altın Şehri, doğa ile iç içe büyümüş bir kızın hayalini konu ediniyor. Dora, hayatının büyük bölümünü ailesiyle birlikte ormanları keşfederek ve doğayla iç içe geçirmiştir. Ancak şimdi Dora'nın önünde onu balta girmemiş ormanlardan çok daha fazla korkutan bir macera vardır ve bu maceradan kaçma şansı yoktur. Artık liseye gitmek zorundadır. Her zaman bir kâşifin ruhunu taşıyan genç Dora hızla kendine arkadaşlar bulur. En yakın arkadaşı olan maymun Boots, Diego ve bir grup ayaktakımı kısa sürede Dora'nın en yakın arkadaşı olur. Yeni arkadaş grubu, genç Dora'nın ailesini kurtarmak ve kayıp İnka uygarlığının arkasındaki tahmin edilemez gizemi çözmek için rengarenk bir maceraya atılırlar...

İlk Gösterim Tarihi: 9 Ağustos 2019

Ağustos ayında korku filmi yok mu diye düşündüyseniz yanıldınız. Korku tutkunları için bir devam filmi olan Siccin 6 beyazperdede olacak. Türk yapımı bir film olan Siccin bu ay yine izleyicileri sonsuz korkutmayı hedefliyor. Filmde genç bir adam olan Yaşar, babasının ölümü sonrası zor zamanlar geçirir. Babasından kalan miras, Yaşar’ın üvey annesi ile sorun yaşamasına neden olur. Bu sırada aynı evde yaşadığı baldızı Canan’ın kendisine âşık olduğunu öğrenen Yaşar büyük bir şok geçirir. Yaşar bir yandan miras meselesi bir yandan da baldızı ile uğraşırken, evde de bir takım tuhaf olaylar yaşandığını fark eder. Yaşar’ın akli dengesi bozuk olan kızı Efsun’un karanlık geçmişinin gün yüzüne çıkması işlerin daha da karışmasına neden olur. Efsun’un karanlık geçmişi ile yüzleşmek zorunda kalan ailenin yaşadığı acı, onlar için henüz başlangıçtır.

İlk Gösterim Tarihi: 9 Ağustos 2019

Animasyon filmleri ile yaşamın zorlu dünyasına küçük bir mola verdiğinizi düşünüyor musunuz? Eğer böyle düşünüyorsanız, ailenizle birlikte oldukça eğlenceli vakit geçireceğiniz, hepimizin oldukça aşina olduğu bir film geliyor; The Angry Birds Movie 2. Sevilen bilgisayar oyunundan beyazperdeye uyarlanan Angry Birds filminin devam halkası olan yapımında uçamayan kuşlar ve yeşil domuzların yaşadığı maceralar konu ediliyor.

İlk Gösterim Tarihi: 16 Ağustos 2019

Vee beklenen aşk filmi bu ay işte karşınızda! Geçtiğimiz aylarda macera ve aksiyon ile heyecanlardan heyecanlara koşmuştuk ancak bu ay romantik bir filmle kalplerimizi eritebileceğiz. Türk yapımı Sesinde Aşk Var, hayatına yön vermesi gereken bir dönemde âşık olması ile tüm dengesi bozulan genç bir kızın hikâyesini konu ediyor. 17 yaşındaki Deniz, anne ve babasını küçük yaşta kaybetmesinin ardından dedesi ile birlikte büyüyen genç bir kızdır. Hayattaki en büyük zevki şarkı söylemek olan Deniz, dedesi Şükrü'nün geçmişinde yaşadığı travma sonrası kendisine yaptığı baskı ile bu yeteneğinden uzaklaşarak kendisini derslerine verir. Ancak onun yaşamı, okula yeni gelen Rüzgâr adındaki bir öğrenci ile tanışması ile bambaşka bir hâl alır. Deniz, elinden gitarı düşmeyen bir genç olan Rüzgâr sayesinde hayatında gerçekten yapmak istediği şeyi keşfetme yolculuğuna çıkar. Ancak bu süreç, dedesinin rahatsızlığının tetiklenmesine neden olur. Dedesi ve müzik tutkusu arasından sıkışıp kalan Deniz, hayatının en zor kararını vermek üzereyken geçmişi ile ilgili büyük bir sır öğrenir. Bu sır her şeyin bir anda tersine dönmesine neden olur.

İlk Gösterim Tarihi: 16 Ağustos 2019

Ağustos ayı tam istediğimiz gibi her türden filme ev sahipliği yapıyor. Hele bir film var ki, bir kez duyanların sabırsızlıkla beklemeye başladığını biliyoruz! Bu filmi kaçırmak istemezsiniz; çünkü kadrosu tam bir yıldızlar geçidi! Tarantino’nun harika bir komedisi sizlerle; Bir Zamanlar... Hollywood'da. 1969 yazında Los Angeles'de geçen filmde, hit bir dizide oynamış bir erkek TV aktörünün film sektörüne girmeye çalışması anlatılıyor. Aktörün yakın arkadaşı, aynı zamanda da dublörü de aynı şeyi amaçlamaktadır. Sharon Tate'in ve dört arkadaşının Charles Manson'un müritleri tarafından korkunç cinayeti ise filmde geri plandaki hikâyeyi oluşuturuyor. Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Kurt Russell, Al Pacino… Kadronun daha fazlasını saymaya yüreğimiz dayanmıyor, en iyisi filmi sabırsızlıkla beklemeye devam edelim.

İlk Gösterim Tarihi: 23 Ağustos 2019 

Türk yapımı komedi filmi Paris Hilton’un etkileyiciliği ve Şafak Sezer’in komikliği ile buluşunca eminiz ki karşımıza muazzam bir film çıkacak! Ağustos’un sonunda gurur dolu bir yapım geliyor; Paris'in Sırrı. Film Paris Hilton ile evlenme hayalleri kuran bir gencin hikayesini konu ediyor. Sırrı Derman, Paris Hilton’a olan hayranlığı ile tanınan bir adamdır. Yıllar önce Sinan Çetin’in çektiği bir reklamda oynayan Sırrı’nın hayatı, kendisine gelen bir telefonla bambaşka bir hâl alır. Sinan Çetin, Paris Hilton ile bir reklam çekimi hazırlığındadır ve reklamda Paris Hilton ile birlikte ünlü jön Sırrı Ferman’ın oynamasını planlar. Ancak yönetmenin asistanı Sırrı Ferman yerine Sırrı Derman’ı arayınca işler karışır. Sırrı Derman, Paris Hilton ile reklam çekimine çağırıldığı zannedince, bunun bir işaret olduğunu ve Paris Hilton ile evlenmesinin kaderi olduğunu düşünerek yola koyulur. İki Sırrı’nın da çekimlerin yapılacağı alana gelmesi ortamın karışmasına neden olur.

İlk Gösterim Tarihi: 23 Ağustos 2019

Aksiyona kısa bir ara verdikten sonra ortaya çıkacak bir aksiyon filmi ile yeniden düşürdüğünüz heyecanınızı yükseltebilirsiniz. Oldukça heyecanlı Angel Has Fallen Ağustos sonunda beyazperdede olacak. Gizli Servis üyesi ve başkan koruması Mike Banning'i, Başkan Allan Trumball'un hayatını tehdit eden bir Hava Kuvvetleri Bir saldırısı sonucunda hayatını ve kariyer seçimlerini sorgulamaya başlarken görüyoruz. Karalama kampanyasının hedefi haline gelen ve başkana suikast düzenleme teşebbüsüyle suçlanan Banning, gerçek tehdidi ortaya çıkarmaya çalışırken kendi ajansından ve FBI'dan kaçınmak zorunda kalıyor.

İlk Gösterim Tarihi: 23 Ağustos 2019 

Ağustos ayında güldürüye doyacağımız bir diğer yapım ise New York'ta Yağmurlu Bir Gün. Yine çok hayranı olduğumuz Woody Allen’ın yönetmenliğini üstlendiği filmde, hafta sonunu geçirmek için New York'a giden genç çiftin, kötü hava koşulları ile karşılaştıklarında yaşadıkları macera ile hayatlarının unutulmaz iki gününe şahit olacağız.

İlk Gösterim Tarihi: 30 Ağustos 2019

Woody Allen hayranlarını da mutlu ettikten sonra, Ağustos ayına ve bize getirdiği güzel filmlere hoşça kal diyoruz. Filmlerle dolu Eylül ayında görüşmek üzere, sinemayla kalın!


Yorumlar

Yorum Yap

500