23 Nisan Özel İçeriği Gelmiş Geçmiş En İyi 23 Çocuk Filmi

 | || 23 Nisan Özel İçeriği Gelmiş Geçmiş En İyi 23 Çocuk Filmi
1 Nisan 2019

23 Nisan Özel İçeriği Gelmiş Geçmiş En İyi 23 Çocuk Filmi

 • 1 Nisan 2019
 • 670 Görüntülenme
 • 0 YORUM
Egemenliğimizin meşalesi, çocuklarımızın bayramı, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı geldi çattı! Bu güzel günde çocuklarınızla keyifli vakit geçirmek için listemize mutlaka göz atmalısınız. En tatlı 23 çocuk filmini sizler için derledik! 23 Nisan coşkusunu hiç unutmadığımız nice 23 Nisanlara!

1- Çılgın Hırsız

Ege Life | 23 Nisan Özel İçeriği Gelmiş Geçmiş En İyi 23 Çocuk Filmi

İlk filmimiz 2010 yapımı Çılgın Hırsız. Filmde, Gru adındaki kafası karışık ve kötü yürekli kişinin en büyük hayali dünyanın uydusu Ay'ı ele geçirmektir. Aslında etrafı barış ve huzurla bezeli, renk renk çiçeklerle çevrili, güler yüzlü komşuluk ilişkilerinin sürdüğü bu varoş semtinde sükuneti bozan tek olgu Gru'nun bu hırslı halidir. Bu banliyöde, bu yaşantıyı bozacak bir sır vardır, bu sır Gru'nun kötü emelleridir. Banliyönün en bakımsız ve çirkin evinde yaşayan Gru, küçük köleleri ile birlikte dünyanın kaderini değiştirecek bu planını uygulamaya sokmak için son hazırlıklarını yapmaktadır. Gru, dünyanın uydusu Ay’ı çalmayı kafaya koymuştur bir kere! Üç küçük yetim olan Margo, Edith ve Agnes, bu habis ruhlu adamla karşılaştıklarında ise, hiç kimsenin göremediği bir ayrıntıyı fark ederler: Gru onlar için potansiyel bir baba adayıdır. Bakalım Gru amacına ulaşabilecek midir? 

2- Neşeli Ayaklar

Ege Life | 23 Nisan Özel İçeriği Gelmiş Geçmiş En İyi 23 Çocuk Filmi

Bu sıcacık animasyon filmi, Mumble adında berbat bir sesi olan, sıra dışı bir penguenin hikayesini anlatır. Antartika’da bölgenin tüm penguenlerinin ruh eşlerine kendilerini ifade edebilmek üzere birer “Kalbe Seslenen Şarkıları” vardır. Ancak Mumble’ın hem sesi çok kötüdür hem de söz konusu şarkıyı bulup da ruh eşine bunu söyleyemediği sürece gerçek aşkı yakalaması olanaklı değildir. Mumble’ın farklı bir yeteneği vardır, o harika bir tap dansçısıdır! Annesi Norma Jean, onun bu yeteneğini çok sevimli bulurken, babası Memphis ise onun bir penguen olmadığını düşünür. Mumble’ın en iyi arkadaşı Gloria ise çevredeki en iyi şarkı söyleyen penguendir ve Mumble’ın bu değişik yeteneği ile başı derttedir. İmparator Penguen, Mumble’ın bu hallerinden ötürü onu toplumdan dışlar. Mumble, ilk kez evinden uzaklaştığında bambaşka bir ruha sahip penguenlerle tanışır. Adelie Amigos… Neşeli Ayaklar, 2007 Oscar Ödülleri’nde Yılın En İyi Animasyon ödülünü aldı.

3- Leydi & The Tramp

Ege Life | 23 Nisan Özel İçeriği Gelmiş Geçmiş En İyi 23 Çocuk Filmi

1997 yılında gösterime girmiş olan Lady & The Tramp, Lady’nin büyük aşkını anlatıyor. Lady, kendisiyle ilgilenen sahipleriyle beraber mutlu bir hayat süren dişi köpektir. Bir süre sonra sahipleri eve bir bebek getirdiklerinde, kendisini ikinci plana atılmış olarak hisseder. Artık evde sahiplerinin Lady’den önce ilgilenmeleri gereken bir varlık daha vardır. Evde yaşanan ve onun üzerine atılan tatsızlıklardan sonra artık istenmediğini düşünen Lady, evden kaçmaya karar verir. Sokakta tanıştığı bir erkek köpek olan Tramp ise Lady’nin hayatını değiştirecektir. Sinema tarihinin ilk sinemaskop çizgi filmi olan Lady and the Tramp aynı zamanda Disney’in orijinal bir öyküden sinemaya aktardığı ilk eseri.

4- Küçük Denizkızı

Ege Life | 23 Nisan Özel İçeriği Gelmiş Geçmiş En İyi 23 Çocuk Filmi

Her deniz kızının hayali, yakışıklı bir prens ile evlenmek ve normal bir insan gibi hayat sürmektir. Şüphesiz ki sevimli Ariel de bir gün rüyalarında gördüğü prensle tanışmanın hayallerini kuran bir deniz kızı olarak mavi denizlerin serin sularında kulaç atmaktadır. Ancak Ariel, düşlerini gerçeğe dönüştürmek konusunda bir hayli kararlıdır. Bu hayalini gerçekleştirmek uğruna Ursula adlı kötü kalpli bir denizaltı büyücüsüyle bir anlaşma yapar. Ursula, Ariel'in sesini ister ve bunun karşılığında Ariel'e bir çift bacak verir. Bu sayede Ariel, karaya çıkıp insan Prens Eric ile tanışabilecektir. Kendisine yapılan tüm uyarıları gözardı eden Ariel, kendini bir anda denizin derinliklerinde bulur. Yaptığı anlaşmanın başına açtığı işleri yeni yeni fark edecektir. Disney'in Oscar ödüllü animasyonu Küçük Deniz Kızı restore edilmiş haliyle tekrar seyirci karşısına çıkıyor. Filmin yönetmen koltuğunda yeralan John Musker, Ron Clements ikilisi göze çarpıyorlar.

5- Sindirella

Sindirella, üvey annesi ve kız kardeşi tarafından dışlanan genç bir kızın bir yabancı ile karşılaştıktan sonra değişen yaşamının hikayesini anlatıyor. Ella’nın tüccar babası, annesinin trajik ölümü üzerine başka bir kadınla evlenir. Çok sevdiği babasına destek olmak için Ella yeni üvey annesi Tremaine’i ve üvey kız kardeşleri Anastasia ve Drizella’yı kabul eder. Fakat Ella'nın babası da aniden ölünce, genç kız bu zalim üvey anne ve kız kardeş ile baş başa kalacaktır. Kısa zaman içinde kendi evinde bu üç kadının hizmetçisi durumuna düşer. Umutsuzluğa kapışan genç kadının tek kurtuluşu, kentte düzenlenen ve tüm genç kızların katılacağı o balodur... Bakalım Sindirella hayatının aşkı ile kavuşabilecek midir?

6- 101 Dalmaçyalı

Ege Life | 23 Nisan Özel İçeriği Gelmiş Geçmiş En İyi 23 Çocuk Filmi

En yeni versiyonunu çocuklarınızla beraber keyifle izleyeceğiniz 101 Dalmaçyalı’nın yeni versiyonunda bu kez insanlar ve hayvanlar boy göstererek yepyeni bir macerayla sinemaseverlerin karşısına çıktılar. Filmde Londra ve çevresindeki evlerde yaşayan Dalmaçya cinsi köpeklerin çalınması olayları günden güne artmaktadır. Günün birinde piyango Pongo ve Perdy adlı Dalmaçya köpeklerinin yeni doğan yavrularına da vurur.

7- Güzel ve Çirkin 

Ege Life | 23 Nisan Özel İçeriği Gelmiş Geçmiş En İyi 23 Çocuk Filmi

2014 yapımı olan filmde, Başarılı bir tüccar, tüm varlığını denizde kaybettikten sonra altı kızını da yanına alıp daha kırsal bir yere taşınmak zorunda kalır, yolculuk bittikten sonraysa gül çaldığı gerekçesiyle 'Çirkin' tarafından cezalandırılır. Kızlarının en küçüğü olan 'Güzel', başlarına gelen felaketlerden kendini sorumlu tutar ve babasının cezasını üstlenerek kendini feda eder. Çirkin'e ait olan gizemli şatoda onunla birlikte yaşamaya başlayan Güzel, bu şatonun göründüğü gibi tehlikeli ya da karanlık bir yer olmadığını fark eder. Zamanla birbirlerini tanımaya başladıklarında genç kadın, Çirkin'in geçmişine ait sırları öğrenir. Çirkin bir zamanlar krallığı olan yakışıklı bir prenstir ve kendisine yapılan bir büyü nedeniyle yıllardır Çirkin olarak yaşamaktadır. Şimdi cesur ve hayat dolu Güzel, ne pahasına olursa olsun Çirkin'i bu büyüden kurtarmaya çalışacaktır. Disney'in çocuk klasikleri arasına giren Güzel ve Çirkin masalının yeni bir uyarlaması olan film, fantastik ve romantik unsurların yanı sıra gerilim tonu olan bir yapım. 

8- Peter Pan

Ege Life | 23 Nisan Özel İçeriği Gelmiş Geçmiş En İyi 23 Çocuk Filmi

2003 yılında vizyona giren Peter Pan, kalpleri ısıtacak bir çocuk filmi. Mutlu bir aile tablosunun parçaları olan Wendy ve kardeşlerinin en sevdiği anlar, yatağa girdiklerinde ablaları Wendy'nin uyumaları için hikâyeler anlattığı masal seanslarıdır. Babalarına göre Wendy artık kardeşleriyle aynı odada kalamayacak kadar büyümüştür ve böylece büyülü masal seansları sona erer. Bu haber küçük kardeşleri fazlasıyla üzse de bu durumdan fazlasıyla etkilenen tanımadıkları bir kişi daha vardır. Her gece gizli gizli bu odanın penceresine konuk olan Peter Pan bu öykülerin en büyük takipçisidir. Wendy'nin gidişini fark eden Peter Pan tüm kardeşlere fantastik mi fantastik bir dünyanın kapılarını açacaktır.

9- Alice Harikalar Diyarında

Ege Life | 23 Nisan Özel İçeriği Gelmiş Geçmiş En İyi 23 Çocuk Filmi

İnanılmaz bir dünyanın kapılarını açan Alice Harikalar Diyarında filminin yönetmeni, hayal gücünün sınırlarını tahmin edemediğimiz Tim Burton. Alice’in harikalar diyarında başından geçen türlü olayları ve inanılmaz sahneleri mutlaka izlemeli, çıkarılacak dersleri de çocuğunuzla mutlaka irdelemelisiniz. 

10- Mulan

Ege Life | 23 Nisan Özel İçeriği Gelmiş Geçmiş En İyi 23 Çocuk Filmi

Disney'in 90'lar animasyonları arasında etnik tatlarıyla ayrı bir öneme sahip olan Mulan'ın Oscar adaylığı var. Filmin seslendirme kadrosunda Eddie Murphy dikkat çeken isimlerden bir tanesi. Büyük Hun İmparatorluğu'nun güçlü ve hazırlıklı askerleri Çin'e merhametsiz bir şekilde hücum etmeye devam etmektedirler. Ülkelerini korkusuzca savunmaya çalışan Çin askerlerinin ruhunda umuttan eser dahi kalmamıştır. Ping adlı genç ve kimsenin umursamadığı bir askerin adına bir savunma fikri gelir. Dağlara ateş etmesinin sonucunda aniden bir çığ beliriverir. Büyüyen çığ Hun askerlerini mahveder ve saldırılarını durdurmak zorunda bırakır. Ping kısa sürede bir kahraman haline gelir. Ancak Ping hakkında kimsenin bilmediği bir şey vardır. Ping, herkesin düşündüğünün aksine bir erkek değil, genç bir kızdır.

11- Uyuyan Güzel

Ege Life | 23 Nisan Özel İçeriği Gelmiş Geçmiş En İyi 23 Çocuk Filmi

Efsane masal Uyuyan güzelin Disney tarafından sinemaya uyarlanması ile, çocukların hayal gücü bir üst noktaya ulaşıyor. Tüm zorlukları aşıp prensesi uyandıran prens ile mutlu sona koşan film, çocuklarınızı oldukça eğlendirecek. 

12- Sevimli Canavarlar

Ege Life | 23 Nisan Özel İçeriği Gelmiş Geçmiş En İyi 23 Çocuk Filmi

'Sevimli Canavarlar', Canavarlar Dünyası isimli kendilerine ait bir dünyada yaşayan ve yaşayabilmek için insanlara ihtiyaç duyan ilginç ve sevimli canavarların dünyasının insanlarla karıştığı an ortaya çıkan trajikomik hikâyeyi anlatır. Bu dünyada canavarlar yaşayabilmek için insanlara muhtaçtır çünkü insanları korkuttukları an duydukları çığlık onlar için enerji kaynağı gibidir. Bu ilginç dünyaya yanlışlıkla küçük bir kız çocuğunun yolu düşünce işler çığırından çıkar. Çünkü insanlar bu tuhaf yaratıklara ters etki yapmaktadır ve dehşete kapılan canavarlar salgın bir hastalığın yayılacağını düşünüyorlardır. Bu küçük kız zannettikleri gibi onların yaşamını tehdit ediyor mudur?

13- İnanılmaz Aile

Ege Life | 23 Nisan Özel İçeriği Gelmiş Geçmiş En İyi 23 Çocuk Filmi

Oldukça çılgın bir aile ile tanışmaya hazır mısınız? Animasyon kahramanı Mr. Incredible adı altında dünyada var olan kötülüklerle mücadele eden ve insanları kötücül şeylerden korumaya çalışan Bob Parr, dünyaca meşhurdur. Bir süre sonra hayatının bu denli yorucu olmasından yana şikayetçi olup emekliye ayrılmak ister. Eşi ve çocukları ile beraber daha sakin ve sıradan bir yaşam düzenine geçer. Çok geçmeden bu düzenden de sıkılır çünkü sigortacılık gibi bir iş onu pek kesmemektedir. Evren niyet ve isteklerini duyar ve ona bir mesaj iletilir. Bir adada artık gizli bir görevin sahibidir.

14- Shrek

Ege Life | 23 Nisan Özel İçeriği Gelmiş Geçmiş En İyi 23 Çocuk Filmi

Hepimizin gönlünde taht kurmuş tatlı Shrek’i çocuklarınızla birlikte izlediniz mi? İzlemediyseniz 23 Nisan’da kendinize ve çocuklarınıza bir güzellik yapıp bu iç ısıtan filmi mutlaka izleyin! Shrek, oldukça korkutucu bir görünüme sahip, devasa, yeşil bir troldür. Yalnızlığın getirisiyle, hayatının geri kalanını beraber geçirebileceği, en az kendisi kadar çirkin bir yaratık bulmanın hevesindedir. Bir kâhin kehanetini açıklar. Shrek ile güzeller güzeli bir prenses olan Fiona arasında duygusal bir ilişki cereyan edecektir. Ancak Shrek ne kadar çirkinse Fiona bir o kadar güzeldir. Oldukça garip durumlar ve vaziyetler peyda olmak üzeredir.15- Evde Tek Başına

Ege Life | 23 Nisan Özel İçeriği Gelmiş Geçmiş En İyi 23 Çocuk Filmi

Tatile giderken yanlışlıkla evde unutulan Kevin’in hikâyesini konu edinen Evde Tek Başına, Kevin’in evde yalnız kaldığını anladığı an başından geçen olaylar silsilesini anlatıyor. Oldukça eğlenceli bu yapım çocukların ilgisini çekecek cinsten! 

16- Yukarı Bak

Ege Life | 23 Nisan Özel İçeriği Gelmiş Geçmiş En İyi 23 Çocuk Filmi

Sadece çocukları değil büyükleri de kendine bağlamayı başaran bir yapım olan Yukarı Bak, son derece romantik ve eğlenceli bir film. Balonlarla gökyüzüne uçmak isteyen çocukların beğenisini kazanacak film tıpkı bir çocuk hayal gücü ile üretilmiş gibi eğlenceli! 

17- Buz Devri

Ege Life | 23 Nisan Özel İçeriği Gelmiş Geçmiş En İyi 23 Çocuk Filmi

Eğlenceli bir animasyon filmi olan Buz Devri’nde; buzul çağı, dünyaya hüküm sürmeye başlamıştır. Bu ıssız ve korkunç dünyada bir başlarına olan zavallı hayvanlar, bir şekilde hayatta kalmanın yollarını aramaktadırlar. Uzun tüylü, kendi halinde bir mamut; karizmatik ve dişli bir kaplan ve muzır bir rakun, nasıl olduysa bu kaos esnasında bir araya gelmişlerdir. Bu üç birbirinden farklı türe mensup hayvanın odağında ise tek bir mevzu vardır. Buldukları küçük bebeği, insanlara ulaştırıp o bebeğin hayatını kurtarmak...

18- Aslan Kral

Ege Life | 23 Nisan Özel İçeriği Gelmiş Geçmiş En İyi 23 Çocuk Filmi

Duygusal bir çocuk filmi listemizde olmazsa olmazdı! The Lion King, yavru bir aslan olan Simba’nın maceralarını konu ediyor. Ormanın kralı olan babası Mufasa'ya hayran bir yavru aslan olarak mutlu bir hayat süren Simba, sinsi amcası Scar'ın planlarından habersizdir. Kral olmak için fırsat kollayan Scar, Mufasa'yı öldürdükten sonra Simba için tehlike baş gösterir. Amcasının ihaneti ve babasının kaybı ile yıkılan Simba sürgüne gider. Zamanı geldiğinde hakkı olanı almak için geri dönecek ve amcasına yaptıklarının bedelini ödetecektir...

19- Charlie’nin Çikolata Fabrikası

Ege Life | 23 Nisan Özel İçeriği Gelmiş Geçmiş En İyi 23 Çocuk Filmi

Yine ve yeniden Tim Burton! Son derece sıra dışı bir yapıya sahip olan Willy Wonka’nın bir çikolata fabrikası vardır. Bu fabrikayı, kendisinden sonrası için bırakabileceği birini aramaktadır. Bir değerlendirme yapabilmek için yarışma düzenler. Önce eğitecek sonra da zamanla yerini devredecektir. 5 çocuk seçer. Bunlardan birisi Charlie’dir. O fakir bir aileden gelen bir çocuktur. Alabildiği tek çikolatadan çıkan bilet onu bu muhteşem fabrikaya götürecektir. Charlie’nin orada görecekleri, çok etkileyecek ve onu Wonka’nın hayal alemine çekecektir. 

20- Oyuncak Hikâyesi

Ege Life | 23 Nisan Özel İçeriği Gelmiş Geçmiş En İyi 23 Çocuk Filmi

Oyuncak Hikayesi'nde Andy oyuncak koleksiyonu yapmayı çok seven ve oyuncaklarına değer veren küçük bir çocuktur. Ancak Andy’nin oyuncakları hakkında bilmediği bir şey vardır. Bu da Andy’nin yokluğunda, oyuncaklarının kovboy Woody’nin önderliğinde hayata geldiğidir. Bir gün Andy güzel bir hediye alır. Bu hediye de son model bir oyuncak olan Buzz-lightyear’dır. Andy’nin aldığı bu hediye oyuncaklar arasındaki ego tartışmalarını da beraberinde getirecektir.
Gösterildiği sene animasyon teknolojisini başka bir noktaya taşıyan ve Pixar’ın piyasadaki yerini iyiden iyiye sağlamlaştıran Toy Story, bir dönemin çocuklarını derinden etkilemiş bir çizgi-fenomen.

21- Kayıp Balık Nemo

Ege Life | 23 Nisan Özel İçeriği Gelmiş Geçmiş En İyi 23 Çocuk Filmi

Kayıp Balık Nemo, Nemo isimli küçük bir balığın başından geçen macerayı ele alır. Nemo içerisinde yaşadığı yere karşı konulamaz bir ilgi ve merak duyuyor. Ancak bu büyülü dünyanın güzellikleri olduğu kadar tehlikeleri de çoktur ve bu tehlikelerden Nemo'yu korumak isteyen babası çocuğunu büyük bir titizlikle koruyor. Ancak bir gün aniden ortadan kaybolan Nemo'nun başına türlü talihsizlikler gelecek, babası da ardından tehlikeli bir yolculuğa çıkacaktır. 

22- Arabalar

Ege Life | 23 Nisan Özel İçeriği Gelmiş Geçmiş En İyi 23 Çocuk Filmi

Piston Kupası için The King ve Chick Hicks’e karşı yarışmak üzere Kaliforniya’ya gitmekte olan meşhur yarış arabası Lightning McQueen, kaza ile Radiator Springs adındaki küçük bir kasabanın yollarına zarar verir. Üstelik kendisinin de tamir olması için çok çalışması gerekmektedir. Bu sırada bu olayla beraber o kasabada geçirdiği zamanlarda dostluklar edinir ve gerçek sevgiyi yaşar. Hatta aşkı bile katar yaşamına. Bu küçük kasabada kaldığı sürece değerleri değişmeye başlar. İşte ancak ondan sonra gerçek bir kazanan olmaya hazır hale gelecektir. Arabalar üzerinden hayatın anlamına dokunan keyifli bir animasyon.

23- Oz Büyücüsü

Ege Life | 23 Nisan Özel İçeriği Gelmiş Geçmiş En İyi 23 Çocuk Filmi

Oz Büyücüsü, Dorothy Gale'in maceralarını konu ediyor. Kansas’ta kendi halinde bir çiftlikte hayatını sürdüren Dorothy Gale, yaşadığı hayattan mutludur. Bir gün koskoca bir evi beraberinde sürükleyecek bir hortum çiftliği vurur. Dorothy ve Toto, uyandıklarında kendilerini oldukça tuhaf, peri masalından çıkma bir köyün içerisinde bulurlar. Bu esnada ölen lanetli doğu cadısının intikamını almak isteyen lanetli batı cadısı Dorothy’nin peşine düşer. İyi cadı Glinda ise Dorothy’yi korur ve ona Oz Büyücüsü’nden yardım almasını tavsiye eder. Dorothy, beklenmedik bir yolculuğa çıkmak durumundadır. Sinema tarihinin en önemli fantastik yapıtlarından biri olarak kabul edilen The Wizard of Oz’un yönetmen koltuğunda ünlü yönetmen Victor Fleming oturuyor.


Hazırlayan ve Derleyen: Damla Kılınç
Kaynak: beyazperde.com, ranker.com Yorumlar

Yorum Yap

500