2018 Kış Sezonu Ayakkabı Trendleri

 |  || 2018 Kış Sezonu Ayakkabı Trendleri
1 Kasım 2017

2018 Kış Sezonu Ayakkabı Trendleri

  • 1 Kasım 2017
  • 596 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Ünlü markalar Paris moda haftasında bu sezonun ayakkabı trendlerini çizdiler. Ayakkabılarda artık sadece model değil, renkler de konuşuyor! Ayakkabıların renklenmesi ve son derece eğlenceli hale gelmesi, şık kadifeleri gölgede bırakmaya yetmedi. Ayakkabılarda görmeye alışık olmadığımız jakarlar ve danteller de bu sezonun önemli parçalarından. İşte sizin için derlediğimiz kış sezonu ayakkabı trendleri!

1- Neon BotlarGeçen sezonlarda yağmurluklarda karşımıza çıkan neon, bu sezon kendisini ayakkabılarda gösterecek. 2018 kış sezonunun cesur yüzlerinden biri olarak sokaklarda yerini alacak olan neon renkler, çizme ya da klasik ayakkabı modellerinde de görülecek.


Ege Life | 2018 Kış Sezonu Ayakkabı Trendleri

2- Jakarlı Çizmeler

Jakarlı çizme mi olur demeyin! Bir Rönesans tablosunu andıran çizmeler bu sezon sahnelerde olacak. Günlük kullanımla pek örtüşmese de sokak stillerinde de görülmesi mümkün.


3- Blok Topuklar


Geçen sezon göz kırpmaya başlayan blok topuklar, bazı küçük revizelerle bu sezonun göz dolduran parçaları arasında. Düz renk botlara eklenen canlı renklerdeki blok topuklar son derece etkileyici görünüyor. Blok topuklar karşımıza, şeffaf, neon, taşlı, dore ve lame renkleriyle de çıkacak. 4- Ekoseli Botlar

Sezonun trendi olarak nitelendirebileceğimiz kareli veya ekoseli desenler çizmelere de yansıyacak. Baştan aşağı ekose giyinerek tarzını ortaya koymak isteyen hanımlar ekose çizmeleri kapışacak gibi duruyor. 

Ege Life | 2018 Kış Sezonu Ayakkabı Trendleri

5- Çorap Çizmeler

Geçen sezon sıkça gördüğümüz çorap çizmeler pek bir revizeye uğramadan, olduğu haliyle çok tarz olduğunu bilerek yeniden sezonun modası olacak. Elbiseler ve tuniklerle oldukça şık kombinlere yıldız parça olan çorap çizmeler bu sezon kadife, dantel hatta jakarlı olarak karşımıza çıkacak.


6- Sivri Burun Maskülen Ayakkabılar

Victoria Beckham'ın Paris Moda Haftası’nda görücüye çıkardığı bu ayakkabılar, inanılmaz övgüler topladı. Çok beğenilen ve moda tutkunlarından tam not alan ayakkabılar, sadece maskülen değil feminen kombinlere de çok yakışacak!


7- Çiçekli Botlar

Sonbaharda çiçek nasıl giyilir, geçen ay bahsetmiştik. Bu botlar da kışın çiçeklere veda etmek istemeyen hanımlar için tasarlanmış. Her çeşit çiçek bu kış ayaklarımızda olacak.


8- Parlak Taşlı Çizmeler

Evet, tam olarak Demet Akalın'ın olay çizmelerinden bahsediyoruz. Sezonun en moda parçalarından biri olan parlak taşlı çizmeler, sadece ünlü sahnelerde değil günlük hayatta da tercih edilebilecek.

Ege Life | 2018 Kış Sezonu Ayakkabı Trendleri

9- Bilekte Biten Botlar

Bilek botları geçen sezonlarda çok sık karşılaşmadığımız bir bot tipi. Boyu kestiğine inanılan bu botlar bakalım adını gelecek sezonlara yazdırabilecek mi?


10- Yüksek Topuk Sivri Burun Klasikler

Sivri burun son iki sezondur edindiği yer ile geçmişten günümüze kesin bir dönüş yaptı diyebiliriz. Bu sezon sivri burunlar parlak hatta kadife formlarda karşınızda olacak.11- Kadife Botlar

Geçen sezonun patlama yapan kumaşı kadife, uzun yıllar podyumlarda olacak gibi gözüküyor. Kadifenin şıklığı kadınları cezbetmenin yolunu kolay buluyor!

Ege Life | 2018 Kış Sezonu Ayakkabı Trendleri

12- Püsküllü Kolej Ayakkabıları


Bu ayakkabılar belki moda literatüründen hiçbir zaman silinmeyecek ve her daim kendine hatırı sayılır bir yer bulmayı başaracak. Bu sezon alışılmışın dışında kalın topuklu modelleriyle de karşılaşacağız.13- Altın ve Gümüş Renk Çizmeler


Parlak kumaşlar 90’larda moda iken günümüzde ayakkabı ve mont endüstrisinde sıkça kullanılır oldu. Bu sezonun çizmeleri gözlerinizi kamaştıracak!


14- Dantelli Botlar


İlk kez bu sezon karşılaştığımız dantelli botlar sizce tutacak mı yoksa kötü moda akımları gibi tarihe gömülecek mi? Zamanla dantelli botların kaderinin ışıklı ayakkabılara benzeyip benzemeyeceğini hep birlikte göreceğiz.


Hazırlayan: Damla Kılınç


Yorumlar

Yorum Yap

500