Şubat 2019 Burç Yorumları

31 Ocak 2019
Madame Pierrette

Şubat 2019 Burç Yorumları

  • 31 Ocak 2019
  • 668 Görüntülenme
  • YORUM


Bu ay konseptimiz, 14 Şubat Sevgililer Günü şerefine Aşk-ı Memnu karakterleri. Aşk-ı Memnu hayranları, sevgiler… :)

Koç veya Yükselen KoçOcakta enerjinizin tavan olduğunu ve 2019’un sizin için güzel başladığını düşünüyorum sevgili Bihter’ler. Evet sizin Aşk-ı Memnu karakteriniz tabii ki 14 Nisan doğumlu Bihter Ziyagil! :) İşler beklediğiniz gibi olmayan, şok edici ama heyecan verici şekillerde ilerliiyor olabilir, özellikle kariyer ve aşk konularında. Bu sizin için iyi bir şey çünkü tutulma mevsimini belki de en çok sevecek mizaçta burçlardan birisiniz. Yeni bir aşk veya evliyseniz bir çocuk, yeni hobiler ve kariyerinizde beklenmeyen atılımlar yapmak için iyi bir ay. Evet riskler var ve evet hayatınız değişebilir; ama değişime direnmek yerine onunla beraber delice koşmaya karar verirseniz bu sizi hayal bile etmediğiniz güzellikteki yollara sokabilir! Siz Koç Ziyagil’siniz, büyük düşünün! Baharı siz başlattığınıza göre kendiniz için de bu soğukta baharda açmak üzere yeni çiçekler ekmenin tam zamanı! Sonunuz Bihter gibi olmayacak merak etmeyin. :) 

Boğa veya Yükselen Boğa


Eveet bu ay karizmatik gezegen Mars sizinle olacak ve özellikle ayın ikinci yarısında enerjinizde bir artış ve üzerinizde normalden fazla göz hissedebilirsiniz. Aaa bu arada sizin Aşk-ı Memnu karakteriniz tabii ki harika yemekleri ve bahçe merakıyla Süleyman Efendi.:) Sakin, temkinli ve planlı bir ay geçirmek istiyorsunuz; ama ev ve aile meseleleri sizi biraz yorabilir. Ama aileniz veya evinizle ilgili konu her neyse ona tüm dikkatinizi verip gereken sorumluluğu yerine getirdiğinizde üzerinizde belki aylardır hissetmediğiniz bir hafiflik hissedeceksiniz. Çünkü dikkatinizi verdiğiniz alanlar yeşerir, bahçeyle uğraşmayı en çok sevenler olarak bunu zaten en iyi siz bilirsiniz. Onun dışında yeni ülkelere seyahat etmek için güzel bir ay olabilir. Hayat siz istemeseniz de sizi küçük tatlı konfor alanınızdan çıkarıp yeni maceralara atabilir. Ufkunuzu genişletin, seranın dışı da güzel Süleyman Efendiler! :)

İkizler veya Yükselen İkizler Kısa kısa bir sürü seyahate çıkabilir ve kafanızın fazlasıyla dolu olduğunuz fark edebilirsiniz. Zihninizin nelerle dolu olduğunu gözlemlemek ve yükünüzü biraz olsun hafifletmek iyi gelebilir; çünkü bunu yapmazsanız bu dönem sizin için fazlasıyla yorucu geçebilir. Sessizce oturup nefes alıp vermek gibi bir basit bir günlük bir rutin bile sizin için hayat kurtarıcı olabilir. Sonuçta siz Aşk- Memnu karakterlerinden Behlül’sünüz! Hayat en çok size zor. :) O yüzden biraz sakinlemekte fayda var. Aşkta zaten senenin en şanslı burcu sizsiniz, bu ay biraz sakin kalırsanız hiçbir şey kaçırmazsanız merak etmeyin, arayanınız soranınız zaten çok olur. :) Aa bir de yazmak size bu dönemde çok iyi gelebilir; zaten normalde de sevdiğiniz bu aktiviteye bu ay vakit ayırın. 

Yengeç veya Yükselen Yengeç Bu ay her burca bir Aşk-ı Memnu karakteri seçiyorum ve siz tabii ki duygusal karakteri ve sevdiklerine kurduğu büyük ve korunaklı yuva ile Adnan Ziyagil’siniz. İlişkilerinizde sorunlarınızı gözden geçirdiğiniz ve onları kökten çözerek sağlam temeller oluşturduğunuz bir dönemdesiniz. Bu ay ile birlikte parasal konularda da çok büyük dönüşümler yaşayabilir ve banka hesabınızda ekstra bir hareketlilik gözlemleyebilirsiniz. Ortaklıklar, evlilikler ve yeniden yapılanmalar 2019 yılının size getirdiği başlıca temalar zaten. Bu yoğun süreçleri yaşarken kendi değerinizin farkında oluğunuza emin olun sadece. Her şey karşı tarafa endekslemeyin ve kendi alanınıza ve isteklerinize sahip çıkın, yoksa içinizde tutup tutup patladığınızda büyük dağılırsınız. Sevdiklerinizi aldığınız içtenlikle kendinizi de koruma altında alma vakti, günde ne az yarım saati sadece kendinize ayırdığınıza emin olun. Atölyeye gidip viski içebilirsiniz mesela Adnan Bey gibi, soğuk havalarda iyi gider. :)

Aslan veya Yükselen AslanVeeee tabii ki sizin hangi Aşk-ı Memnu karakteri olduğunuzu düşünmeye gerek bile yok. Siz anlı şanlı, dizinin kraliçesi, primadonna Firdevs Yöreoğlu’sunuz. Bu ay sizin için yine büyük değişimler ve dönüşümler ayı sevgili aslanlar. Yine o büyük kararları alma zamanı! Sağlığınıza dikkat edip yeni ve sağlıklı rutinler de oluşturabilirsiniz, vücudunuzun size verdiği sinyalleri sakın ihmal etmeyin. Fazla yorucu ve stresli hissettiğinizde yalnız başınıza alıp başınızı bir gün bir yere kaçın mesela. Ya da kendinize iyi gelen şeyler için bu ay kendinize daha çok vakit ayırın; çünkü yoğun bir başkalaşım sürecindesiniz ve arada tanıdık şeylere tutunmak bu süreci yumuşatabilir. Kendinize iyi davranın, Firdev Yöreoğlu’unun da dediği gibi “Aptallık etmeyin!” :)

Başak veya Yükselen Başak Veee herkes olduğu gibi sizin için de bir Aşk-ı Memnu karakterim var, sizin karakteriniz hayatını hizmete adamış incecik çekilmiş harika eyeliner’ı ile Matmazel! Bu ay sizin için kontrolünüzde olmayan şeyleri bırakmak zorunda olduğunuz bir ay olabilir. Hayatta sürekli detaylara takılarak boğulma eğilimindeyseniz bunu artık bırakma zamanı. Eğer zihninizdeki düşüncelerin her birine kapılıp gitmek yerine derin nefeslerle onları gözlemlemek gibi bir yola girerseniz bu sizin için oldukça faydalı olacaktır; çünkü diğer türlüsü sizi beyinen de fiziken de yorar. Artık Ziyagil Köşkü’nden çıkıp kendi evinize geçme zamanı sevgili başaklar. Yeni hobiler belki yeni aşklar yeni heyecanlar. Hayat sizi çağırıyor, kendinizi değmeyecek insanlara hizmet etmek için ertelemeyin! Bırakın Nihal’i kendi başının çaresine baksın. :) 

Terazi veya Yükselen TeraziSizin Aşk-ı Memnu karakteriniz tabii ki estetik ve rafine zevkiyle, sanat galerisi ve genel uyumluluğu ve tatlışlığı ile sevgili Peyker Önal. :) Ve bu ay eviniz ve aileniz için Peyker’in ikinci çocuğa hamile kaldığı ay kadar önemli bir ay. Ev ve aile konularında büyük değişimler yaşayabilir ve aynı zamanda genişleyen arkadaş çevreniz ve yeni gruplarınızla bu ev yaşamı arasında güzel bir denge kurabilirsiniz. Evet çok değişim sevmiyorsunuz ve bu yoğunluğa uyum sağlamak sizi biraz yıpratabilir; ama eğer direnmez ve tatlı ve uyumlu mizacınızla süreci planlı ve sitemli ve dengeli bir şekilde yürütürseniz hiç beklemediğiniz fırsatlar sizi bulabilir. Özellikle Peyker’inki gibi sosyetik ve rafine olanlar vasıtasıyla, çevreye tatlı gülücükler saçmakta fayda var. :)

Akrep veya Yükselen AkrepVee sizin Aşk-ı Memnu karakteriniz tabii ki yoğun duygularıyla, çekiciliği ve karizmasıyla Behlül’ün eski nişanlısı Elif! Elif’i tanımayacak kadar az Aşk-ı Memnu izlediyseniz zaten okumayı bırakabilirsiniz. :) Şaka maka bu ay herkes için yoğun ama sizin için özellikle denge getirebilecek bir ay. İlişki ve bireysellik dengenizi yakalamak için harika bir dönem. Kariyerinizde meydana gelecek büyük dönüşümler de aynen yazınki tutulma etkisiyle devam ediyor, yine büyük ve görünür değişimler zamanı. Ama bence bu dönemde kimseden tavsiye almayın. Sezgilerinize güvenerek atın büyük adımlarınızı, başaramazsanız tecrübe başarırsanız efsane olur. Küçük düşünmenin bu dünyaya hiçbir faydası yok, koşun gitsin! Behlül salağından sonra önünüz açık zaten, önceki karmaları ödemişsinizdir fazlasıyla, gidene uğurlar olsun. :)

Yay veya Yükselen YayVeee sizin Aşk-ı Memnu karakteriniz tabii ki iyimserliğiyle, tatlışlığı ve hiperaktif ve ekstra pozitif mizacı ile Bülent Ziyagil! Bülent’in evin küçük oğlu olduğunu hemen anlamadıysanız okumaya devam etmeyebilirsiniz. :) Bu sene sizin seneniz bunu zaten defalarca söyledik, artık cefaların sefasını sürme zamanı. Geçen 3 yıl içerisinde öğrendiklerinizi bu ay da ufkunuzu genişletip yepyeni alanlara açılmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca parasal açıdan da hareketli bir ay, bunu bolluk ve berekete çevirebilirsiniz, hepsi sizin elinizde! Kendi enerjinizi yüksek tutmaya ve kendinize iyi gelen herhangi bir spiritüel yolda ilerlemeye bakın. Bunların size dönüşü yüzde yüz olacak diyebilirim. Ne istiyorsunuz? Şansınızı hangi alanlarda kullanmak size mutluluk veriyor? En büyük hayaliniz nedir? En büyük korkularınız neler? Bunların cevabını bulun bahara öyle girin. Sütünüzü içip uyuyun şimdi sevgili Bülent’ler. :)

Oğlak veya Yükselen OğlakVeeee geldik en sevdiğim Aşk-ı Memnu karakterine. Sizin Aşk-ı Memnu karakteriniz tabii ki ciddiyeti, hırsı, toplumdaki prestijli duruşu ve doğru olanı olabilecek en sert ve yanlış üslupta söylemesiyle meşhur Hilmi Önal! :) Hahhahahha bunu beklemiyordunuz kabul edin. :) Bu ay için direk sizin dönüşüm ayınız diyebiliriz. Önümüzdeki 6 ayı iyi gözlemleyin ve hayatınızda yapmak istediğiniz değişimleri kendi yöntemlerinizle maddeleyin, gerekirse bunun için bir plan oluşturun ve bu planı adım adım uygulayın. Korkularınızla yüzleşip üzerine gitmek için de güzel bir zaman dilimi. Olabilecek en kötü senaryoyu da kurgulayın ve kaygınızın ucuna gidin, en kötü senaryoda da ölmediğinizi idrak edip bu hissin de içinden geçince kaygılar alemine dalma eğiliminiz azalır belki. Sonunda siz haklı çıkıyorsunuz ama mutlu musunuz sevgili Hilmi Önal, kendinize bunu sorun. :)

Kova veya Yükselen KovaSevgili Kovalar, en çok sizi Aşk-ı Memnu karakterinizi bulmakta zorlandım ama kendini insanlardan soyutlamış oluşuyla olsun, cool’luğuyla olsun insani ve vakıf aktiviteleri ve rafine arkadaş gruplarıyla olsun Arsen Hanım’dan daha iyi birini size uygun göremedim. :) Yazdan beri devam eden tutulmalar bekar kovalara bir anda bir sevgili getirebilir veya iki yıldır ilişkide olan kovaları aniden sevgilisinden ayırıp ertesi gün uçakta yanına oturan diğer karakterle evlendirebilir. Öyle bir etki söz konusu yani. Bilinçaltındaki kalıpları olumuz duyguların içinden geçerek yıkmak ve dönüştürmek için harika bir zaman dilimi. Tüm kovalara nefes ve bilinçaltı çalışmaları öneriyorum; çünkü tutulma mevsiminden en çok etkilenip hayatı en çok değişecek insanlarsınız. Bu süreçte bireysel alanınızda güçlü ve enerjiniz iyi kalmayı başarırsanız hayatınızdaki değişimler mucizevi güzellikte olacak! Çiftlik evinizde biraz vakit geçirin ve kendinizi keşfedin! :)


Balık veya Yükselen Balık Vee sizin Aşk-ı Memnu karakteriniz tabii ki hayal dünyasının genişliğiyle ve müzikal kabiliyetiyle Nihal Ziyagil! Bu ay sosyalleşmek ve yeni gruplara katılmak için güzel bir ay hatta hiç aklınızda olmayan grupların içerisinde kendinizi bulabilirsiniz. Sağlığınıza da özen göstermeyi ihmal etmeyin, bedeninizden gelen sinyalleri iyi dinleyin. Kendinizi insanlara paspas etmek yerine kendinize paspas edin ve kendinizin herkesten daha değerli olduğunu fark edin. Nihal’den de çok iyi bildiğiniz gibi kimse için kendini feda etmeye değmez, siz onun yerine sonsuz zenginliğiniz ve harika piyano yeteneğinize odaklanıp hayırsız Behlül’lerden arınmış güzel bir gelecek kurun kendinize, dizide hiç görmediğimiz kadar mutlu olacaksınız garanti ediyorum! :)

Madame Pierrette

01.02.2019


Yorumlar

Yorum Yap

500