Nisan 2018 Burç Yorumları

31 Mart 2018
Madame Pierrette

Nisan 2018 Burç Yorumları

  • 31 Mart 2018
  • 658 Görüntülenme
  • YORUM

 

Koç veya Yükselen Koç 
21 MART - 20 NİSAN
 

Vee ayınız geldi. Herkes için durum aynı olsa da en çok sizin için yeni ve taze başlangıçlar için harika ötesi bir zaman. :) Silkelenin, kendinize gelin ve hemen harekete geçin. Mars tepenizde, kariyerinizde bir hareketlenme ve hayatınıza genel bir ateş enerjisi gelme durumu söz konusu. Parasal durumlar da hiç fena değil; bence bu ay büyük düşünün ve büyük oynayın. Zaten başka türlüsü elinizden gelmez. :) Sadece Nisan’ın ilk bir iki haftası bu enerjiyle yanlış anlaşılmamaya dikkat edin, kendinizi ateşe fazla kaptırıp agresif olmayın, açık havada koşu filan yapın enerjinizi atmak için. Neyi ertelediğinizi düşünüyorsanız, rafa kaldırdıklarınızı raftan indirme zamanı. :)

 

 

 

 

 

Boğa veya Yükselen Boğa  
20 NİSAN - 21 MAYIS

 

 

Sous le ciel de Paris marchent des amoureux uuuu uuuuu… Edith Piaf şarkısı tadında bir Nisan ayına hoş geldiniz sevgili Boğalar. Tam zevkinize göre fevkalade romantik ve keyifli bir ay. Evet, ayın başında kafanızda eskilerden gelen saçma dertlerinizi kurup bunlara yok yere sıkılırken kendinizi bulabilirsiniz, hatta belki sinsiliklerle sizi arkadan vurmaya çalışanlar filan bile olabilir ama hemen bunları hemen aşın, üzerinden geçin. Bu ay gezme zamanı, sevme zamanı, baharın yenilik enerjisiyle yeni aşklara veya aşkta yeni başlangıçlara yelken açma zamanı. Seyahat planlarınızda güzel hareketlenmeler görürseniz de şaşırmayın, doğum gününüze düşündüğünüzden de keyifli gireceksiniz bence benden söylemesi. 

 

 

 

İkizler veya Yükselen İkizler 
22 MAYIS - 22 HAZİRAN

 

 

Hani böyle bahar ayına girerken yoga meditasyon nefes inzivaları filan oluyor ya... İşte hemen onlardan bir tanesine isminizi yazdırın ve bavulunuza minimum eşya koyarak yola çıkın. Huzurun tanımını yaşayacağınıza eminim. Bu ay biraz geri çekilmek, biraz sakinlemek, bahar yağmurlarını pencereden izlemek size çok iyi gelecek. Biraz zihnen yorgunsunuz ve bunun tek şifası kendinizle kalmanın bir yolunu bulmak. Sosyal kelebek mizacınıza daha uygun da olsa dengeleri ihmal etmemek gerek. Çünkü bunu ihmal ederseniz var olan kalabalık gruplarınızda artık beyin yorgunluğundan ve Merkür retrosu etkisinden bazı yanlış anlaşılma ve gerilim durumları olabilir, siz hiiiç o toplara girmeyin ve önleminizi baştan alın, dediklerimi yaparsanız Nisan’ın ikinci yarısı çiçek gibi. :) Ben söylemiş olayım. :)

 

 

Yengeç veya Yükselen Yengeç  
23 HAZİRAN - 22 TEMMUZ

 

 

Öf. Yani ilişkiler sağlamlaşıyor. Sağlamlaşıyor evet de biraz sizi imtihan ederek olabilir bu temel sağlamlaşma durumları, yılmayın. Kabuğunuza filan da çekilmeyin. Yumuşak etlerinizi birazcık gösterin; ama kendinizi ezdirmeden. Bunun dengesini kurmak üzerine vereceğiniz sınavdan ancak farkındalıkla çıkabilirsiniz. Herkesin kötücül ve iğrenç olarak nitelendirdiği Satürn düşünüldüğünün aksine olmayan sorunlar yaratmaz, sadece olanları göze sokar. Halının altındakiler çıksın, koksun ve temizlensin diye. Sorunun kökenini fark ettiğiniz an, bu sınav bir daha ömrünüz boyunca karşınıza çıkmaz. Herkese bahar çiçek böcek yazarken size niye böyle yazdım ben de bilmiyorum. Hayır, bir de benim de burcum yengeç… :) Neyse durumlar genel olarak baya güzel aslında, siz bakmayı bilin yeter, bence yeterince anladınız. Seviyorum sizi cefakâr aşk insanları. :)

 

Aslan veya Yükselen Aslan 
23 TEMMUZ - 22 AĞUSTOS

 


Tembel mizacınız için biraz fazla çalışmak durumunda olduğunuz bir ay olabilir. Böyle işler üzerinize üzerinize yürüdüğünde derin bir nefes alın, yelenizi tarayın ve kalan her şeyin güzel olduğunu hatırlayın. :) Hemen güzel havada biraz koşun ya da yelenizi sallayabilecek biçimde yürüyün. Çalışmalarınızın karşılığını anında göreceğiniz bir ay çünkü, öyle boşa didinme zamanlarından değil. Sevdiceğinizle Nisan’ın ilk yarısı takışmadığınız sürece ayın kalanı bence gayet keyifli geçecek gibi duruyor, hayatınıza dair yeni başlangıçlar yapmak için harika bir zaman! Yepyeni bir ateş enerjisi var, bunu kendinizinkiyle birleştirin ve siz de ertelemeyin, her neyi erteliyorsanız... Aa bir de unutmadan, imajınızı yenilemek, saçlarınıza veya kendinize yeni bir stil oluşturmak için süper bir zaman, kendinize biraz uzaktan bakın ve bir karar verin. :)
 

 

Başak veya Yükselen Başak  
23 AĞUSTOS - 22 EYLÜL

 

 Bu ay çok değişik dönüşümler yaşamanız olası. Her şeyin sizin kontrolünüzde olmadığını ne kadar çabuk fark ederseniz o kadar iyi olur, o kadar keyifli bir ay geçirirsiniz. Biraz kontrol manyaklığını bırakabilirseniz baharın tadını gerçek anlamda çıkarabileceksiniz. Üstelik tatlı Venüs de size tüm bir ay boyunca destek veriyor. Tam sıkıldığınız bir zaman birdenbire en sevdiğiniz arkadaşınız arayabilir veya sevgilinizin bir sarılması her şeyi iyileştirebilir. Bu ay zihinsel yorgunluğu bırakıp baharın güzel enerjisiyle dönüşme zamanı, biraz da kendini rüzgâra bırakma mevsimi. :) Ama tabii yöneticinizin Nisan’ın ilk yarısı retro olduğunu da hatırlatarak temkinli mizacınızın size bu elim zamanda yardımcı olabileceğini de hatırlatırım. :)
 

 

Terazi veya Yükselen Terazi 
23 EYLÜL - 22 EKİM

 

 

Nisan başı sizin için biraz gergin, Malum 31’indeki Terazi dolunayının gerilimli olduğunu belirtmiştik… Ama Nisan ayının kalanı bence bunu telafi edecek nitelikte. Yeni olan herhangi bir şeye başlamak için sizin için de güzel bir dönem. Özellikle Nisan’ın ikinci yarısı finansal durumlarınızı düzene sokmak için gayet keyifli bir zaman. Büyük harcamalar için kredi çekmek istiyorsanız veya yeni bir birikim hedefi filan oluşturmak istiyorsanız bence tam sırası. Onun dışında bahar ayının en romantik burçlarından birisiniz yine, çiçekleri koklamak için keyifli bir mevsim. :) Yöneticiniz Venüs de fazlasıyla tatlı ve keyifli, o yüzden bence alışverişe çıkıp gardırop filan yenilemek için de güzel bir ay. :)


 

 

Akrep veya Yükselen Akrep 
23 EKİM - 21 KASIM

 Ooooooh bir yanım Jüpiter bir yanım Venüs… Yemin ediyorum hayat size güzel. Romantizmin desem dibindesiniz, Merkür retrosu desem sizi nispeten daha az etkiliyor (kafanızda kurmaları filan saymıyorum çünkü o zaten sizin için bir hayat tarzı). Bir tek kardeşinizle komşularınızla filan takışabilirsiniz yani o da bence çok yormaz sizi. Kendinizi birden yakın yakın derken aşırı geziyorken bulabilirsiniz, belki maksimum sizi bu gezilerdeki güneş çarpması filan yorar. Onun dışında süper bir ay, bence istediğiniz her şeyi kimseyi dinlemeden tamamen içgüdüsel olarak yapın, bahar enerjisi, Koç enerjisi, Mars enerjisi derken kaybedin kendinizi, ne de olsa bir yanınız Jüpiter diğer yanınız Venüs, yaslayın sırtınızı yukarıya. :)

 

Yay veya Yükselen Yay
22 KASIM - 21 ARALIK

 

Çalışma hayatınız için bu ay ekstra ekstra keyifli diyebiliriz. Özellikle sanatla uğraşıyorsanız bence harika bir ay sizi bekliyor. Bu ay birdenbire sporun faydalarını görmeye başlayıp fiziğinizin tahmininizin ötesinde bir hızda güzelleştiğini filan görürseniz de hiç şaşırmayın, bunlar hep Venüs. :) Ayın başı herkes için biraz gergin evet, yanlış anlaşılmalara dikkat etmek, elektronik eşya almamak filan lazım ama ben bu Nisan’ı Merkür retrosuna rağmen harika buluyorum, bence ayın ikinci yarısında bunu siz de hissedeceksiniz. Parasal olarak hayatınızda inanılmaz bir hareketlenme olabilir, biraz dikkatli olmakta fayda var ama ben bunu da genel olarak hayra yoruyorum, sizin gibi optimist mizaçlı olmaya karar verdim çünkü. :)

 

 

 

 

Oğlak vey Yükselen Oğlak 

22 ARALIK - 21 OCAK


Şimdi ben kısaca şu şekilde özetleyeyim, ya değişeceksiniz, ya değişeceksiniz. Yani başka bir yol yok. O düzene tutunmakla olmayacak. Artık risk zamanı, büyük adımlar atma zamanı, hata yapıp öğrenip yere daha sağlam basma zamanı. Ailenizi biraz ihmal ediyor olabilirsiniz, onu da bu ay hemen toparlarsınız bence. Onun dışında bu ay bence kendiniz üzerinde çalışmakta fayda var. Hedeflere yürümeyin koşun, ırgat gibi çalışın; çünkü sonunda kazanacaksınız. Zorluklar sizi yıldırmasın. Ya kusura bakmayın birden gaza geldim kamu spotu gibi oldu. :) Bunun dışında zaten bu ay sizin için aynı zamanda buram buram aşk kokuyor. Ayrıca yepyeni bir sanatsal hobiye filan başlamak için de süper bir zaman. Run Oğlak Run, bu ay durmak yok. :) Sizin için ve Kovalar için kökten uca dönüşüm zamanı, saçların kırıklarını aldırma vakti. :) 

 

 

 

 

Kova veya Yükselen Kova
22 OCAK - 19 ŞUBAT
 

 

 

 

Kontrolün kendisinde olmadığını idrak etmesi gereken bir burca daha geldik. Önümüzdeki 6 ay hayatınızın yepyeni bir dönemin temelleri atılacak. Mars resmen Oğlak ve Kova’da 6 ay çöreklenmiş durumda, Satürn deseniz keza öyle. Türkçe meali, o korkularla yüzleşilecek, o bilinçaltı temizlenecek, tüm bunlar aşılacak ve hayatın tabula rassa, clean slate ne derseniz deyin yepyeni bir dönemine girilecek. Kontrol dışı olanı kabul edip kontrolünde olanı idare etme dengesi kurulacak. Öncelikleri gözden geçirme zamanı. Bu ay şöyle bir bakın hayatınıza. Ne istiyorsunuz? Ne yapıyorsunuz? Ayın ikinci yarısında da aksiyona geçince Her ne için geçmek istiyorsanız. Çünkü artık tutulmalardı Mars’tı derken enerjiden patlamış durumdasınız, boşalma zamanı. Sportif aktiviteler de harika olur. 

 

 

 

Balık veya Yükselen Balık 
20 ŞUBAT - 20 MART

Hayata dair umutlarınızı yitirmiş ve şarabın dibine düşmüş halde kendinizi bulduğunuz aybaşı ruh hali sizi sakın üzmesin. İyi günler göreceğiz, güneşli günler. :) Ağlamak da iyidir hem, birikmiş stresi atar ihmal etmeyin, onu da yapın, zaten ağlak mizaçlısınız, tam sırası. :) Çünkü sonra Nisan’ın ikinci yarısı güzel bence… Aslında ilk yarısı da fena sayılmaz, sadece aklınıza sürekli geçmişten kişiler gelebilir, onlarla bir hesaplaşın, helalleşin. Arkanızdan sinsi sinsi konuşulabilir, gülün geçin. Siz önünüze bakın. Hayat güzel kuşlar uçuyor. :) Meditasyon yapın, hayal kurun ve gerçekleştirin. Basit. Size fazla şey yazmayacağım, zira siz bence doğum gününüz sonrasında zaten hayatınıza şöyle bir bakmış ve nelerin değişmesi gerektiğini benden daha iyi görüyor gibisiniz. :)

 

Madame Pierrette

01.04.2018

 


Yorumlar

Yorum Yap

500