Mayıs 2017 Burç Yorumları

30 Nisan 2017
Madame Pierrette

Mayıs 2017 Burç Yorumları

  • 30 Nisan 2017
  • 787 Görüntülenme
  • YORUM


             Koç veya Yükselen Koç

                                 21 Mart-20 Nisan

 

Şükür imtihan ayınız bitti. Arkadaş Merkür desen sizde, Venüs desen o da sizde geri gitti... Bir de ters açılar falan, şu bir iki ay biraz baydı yani. Neyse Mayıs ferah, 14’ünden sonra bence iyice bir yoluna giriyor işler, hayatınızla ilgili buranıza kadar gelmiş tüm kararları artık verebilirsiniz. Ama 11’indeki akrep dolunayında biraz Bihter Ziyagil modlarına dikkat, Allah rahmet eylesin kendisi de dürtüsel bir koç burcuydu… Yogayla pilatesle filan kafayı toplayın veya dağıtın. Güzel başlangıçlar yapın, kafayı toplayın, dürtüselliğinizi iki dizginleyin, öptüm. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                Boğa veya Yükselen Boğa

 

                                                                                                                      21 Nisan-21 Mayıs

 

Böyle sürekli geriye dönük farkındalıklar, anlamsız bir ruh sıkıntısı, yapmak istediklerinizle olup biten arasındaki üşengeçlik farkı filan vardı ya geçen ay, işte bu ay o yok. 11’i civarı biraz uzun ilişkileri olanlar gerilir ama o bile hayırlı çözümlemelere alan açacak bence. Zaten doğum günü ayınız yani bence özellikle ikinci yarıda güzelce kutlayın hayatı, bu yılın size getireceklerini filan yazın. Bence düşüncelerinizi yamak bu ay için iyi bir fikir, 25’indeki yeni ayda da arkadaşlarınızla bir ritüel yapıp denize atın. Hıdırellez’den sonra yani, ne demişler iyi sanatçılar taklit eder ama en iyiler direkt ÇALAR.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

        İkizler veya Yükselen İkizler

 

                              22 Mayıs- 22 Haziran

Yine gezmek eğlenmek için sizin mizacınıza fevkalade uygun bir ay da olsa, azıcık nazar boncuğu olsun diye 11’inde iş yerinde tatlış bir kriz, bir patlama yaşayabilirsiniz ama geçici bir şey yani çok da şeyapmayın. Mayıs’ın ikinci yarısından sonra yöneticinizin de Venüs’ün de formlarına kavuşması ve 25’indeki tatlış yeniayınız ile yeni başlangıçların keyifli olması kaçınılmaz. Daldan dala atlayın, boş boş takılın. Sağlık kontrolü için de güzel bir ay Vücudunuzu yaza iyice hazırlamak için detoks da çok iyi gelebilir, bünyenize uygun bulduğunuz detoks listelerine şöyle bir göz atın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                Yengeç veya Yükselen Yengeç
                                                                                                                              23 Haziran-22 Temmuz

Şimdi aşksal durumlar 11’i civarı biraz hareketlenebilir tabii, o bir gerçek. Ama bu hareket yöneticiniz aşk evinde de olsa, akrepte birazcık mutlu olmadığı için sizi tutku yoğunluğuyla yıpratabilir veya bu yoğunluk sizin o hassas Nihal Ziyagil bünyenize fazla gelebilir. Evet bugün bana Aşk-ı Memnu’dan göründüler bulduğum burca karakteri yapıştırıyorum. Neyse herkesler için olduğu gibi gökyüzü sizin için de Mayıs’ın ikinci yarısı daha bir ferah, kariyerinizde güzel sıçrayışlara ve iki aydır yolunda gitmeyen her şeyin birdenbire yolunda gidip daha iyi olmasına hazır olun, patron yeterince baydı iki kendine gelsin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           Aslan veya Yükselen Aslan
                               23 Temmuz-22 Ağustos

 

Herkese bir Aşk-ı Memnu karakteri modumdan elbette siz de yararlandınız sevgili küçük Firdevs’ler, sosyalleşip biz fanileri partilerde yüce varlığınızla onurlandırmanız ve ışığınızı güneş gibi insanlığa yaymanız için yine harika bir ay. Üstelik Mayıs’ın ikinci yarısı baya enerjik de olabilirsiniz, bence gruplarla yapılan sporlar filan şampanyaları eritmenize yardımcı olabilir zira biraz flörtöz durumlar görüyorum. Mayıs başından kendinizi spora vermekte fayda var, sonunda vaktiniz olmayabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                    Başak veya Yükselen Başak 
                                                                                                                          23 Ağustos-22 Eylül

 

Valla kardeşinizle veya kuzeninizle falan takışmadığınız sürece bu ayı sizin için keyifli görüyorum sevgili matmazeller. (Size Aşk-ı Memnu’da matmazelden başka karakter uymuyor üzgünüm...) Meditasyon regresyon gibi güzel şeylerle ferah bir dönüşüm yaşamak için veya kredisel durumlarınızı gözden geçirmek için de güzel bir ay. Beklemediğiniz yerlerden bir para akışı olabilir, bence bu sizi daha da bir rahatlatır. 25’inden sonra kariyerinizde de güzel yeni başlangıçlar için çok güzel bir alan açılıyor, şöyle bir etrafınıza bakın. Yani şey, iş olarak. :) Ama Mayıs genel olarak keyifli, diğer türlü de bakabilirsiniz. Ne? Ben bir şey demedim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         Terazi veya Yükselen Terazi
                                 23 Eylül-22 Ekim

 

Zaten Jüpiter sizde, bir de Mayıs sonu denizaşırı seyahat ihtimalleri falan var. Valla kendim de seyahate çıkmıyor olsam kıskançlığımdan bir tane çarpardım; ama neyse ki çok iyi günümdeyim. Zaten ilişkisi olanlarınız bu ay iyice tatlış modlarda, tam bir Peyker modu zaten kendisi de gerek rafine moda zevkiyle gerek galerisiyle gerek her konudaki bazen gıcık eden pozitif ve dengeli tutumuyla tam bir teraziydi. Ay ortasına kadar harcamalarınızda birazcık  ekstravagantlaşmazsanız bu ay çiçek gibi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                   Akrep veya Yükselen Akrep
                                                                                                                            23 Ekim-21 Kasım

 

Şimdi bu 11’indeki dolunay sizde ya, o da malum birazcık gergin bir dolunay... Bence sizi duygusal olarak biraz yorar; ama siz bünyesel olarak yoğun bir insansınız, halledersiniz. Aksine yoğun olmasa sizi sıkardı bence, kesmezdi. Onun dışında iş yerinizde ekstra bir tatlışlık bir keyif hissedebilirsiniz ve yeni bir beslenme ve spor düzeni oluşturmak için filan harika bir ay, her ne yaparsanız sizi güzelleştirecek. Çok da güzel olmayın, zaten cazibe burcusunuz egonuzu kimse çekmez sonra.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

            Yay veya Yükselen Yay
                             22 Kasım-21 Aralık

 

Üç yıllık genel imtihan sürecinizin bitmesine zaten yalnızca aylar kalmış iken bir yandan da bu ayki ferahlama sizi mutu edecek bence. Bir tek 11’i gibi içinde sıkışıp kalmış olduğunuzu farkettiğiniz bazı kalıplar iyi veya biraz daha can sıkıcı bir şekilde ortaya çıkabilir ama bunu yanıp gitmeden önceki son çıkış olarak görün ve kendinizi bunu kırmaya odaklayın çünkü bunu yok etmek için güzel bir enerji alanı var, bunu değerlendirin. 25’indeki yeniay ise resmen yeni başlangıçlar için maceracı ruhunuza iyi gelecek, Mayıs’ın ikinci yarısının da tadını çıkarın, aşk eviniz zaten fokur fokur kaynıyor, yeni aşklara yelken açmak için de olan ilişkinizde işleri alevlendirmek için de ortam harika. Enjoy!

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

                                                                                 Oğlak veya Yükselen Oğlak
                                                                                                                        22 Aralık - 21 Ocak

 

 

 

Yapmayayım yapmayayım diyorum da yine tutamayacağım, tabii ki herkese Aşk-ı Memnu’dan karakterler yakıştırmışken siz küçük Adnan Ziyagil’lerin bu ay pek keyifli olacağını söylemeden edemezdim. Evinizde bir parti vererek Mayıs’ın ikinci yarısı itibariyle yazın gelişini kutlayın bence. Ciddiyim, tam bir sevdiklerinizle kalabalık ev partisi yapma ayı, bence hiç ertelemeyin. Ortada kasılıp kasılıp gezer iki iş bile bağlarsınız, tam sizlik. Özellikle Mayıs sonu iş yeri de biraz rahatlıyor, üç kuruş gevşeyin, hep sorumluluk sahibi modu bayar adamı, azıcık akışın tadını çıkarın. Zaten Kasım’dan itibaren yöneticiniz üç sene sizde, bol bol sorumluluk alırsınız. :) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

              Kova veya Yükselen Kova 
                               22 Ocak - 19 Şubat

 

Valla şimdi bu biliyorsunuz benim kendi yükselenim. Bir de Aşk-ı Memnu’da tekabül ettiği tek karakter çapkınlığı karizması ve entelektüelliğiyle Behlül falan ya, bu ay ekstra bir güzel haberlerim var. Öncelikle 11’i iş yerinde biraz yoğunluk getirebilir; ama sonrası benim gibi beyaz atlı prensini bekleyenler için tadından yenmiyor. Ciddiyim bak, son tutulmalar Venüs’ün kendine gelmesi ve Merkür’ün de sonunda kendini toplaması ve 25’indeki tatlış ikizler yeniayı ve Mars ile bir aşk ilişkisi başlangıcının her türlü sinyalini veriyor. Bu ay harika bir yazın yalnızca başlangıcı, ayrıca Jüpiter de denizaşırı seyahat evimizde, yani geziyoruz eğleniyoruz bir de aşık oluyoruz, kim tutar yahu bizi! :) Buraya hiç kötü bir şey yazmayacağım bu arada, onu da söyleyeyim. 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

                                                                                  Balık veya Yükselen Balık 
                                                                                                                          20 Şubat - 20 Mart

 

Parra parra parraa. Parra parra parraaa. Varlığı bir deeert yokuluğu yara diyeceğim ama değil çünkü bu ay finansal açıdan pek keyiflisiniz. Beklemediğiniz tatlış olası para akışları da olabilir. Üç kuruş iradenize hakim olup biriktirin de yazın şöyle keyifli bir tatil yapın. Mayıs’ın ikinci yarısında da evinizde güzel değişiklikler yapabilirsiniz, hatta taşınmak için bile güzel bir zaman dilimi olabilir. Satürn geri giderken haritanıza göre haritanıza tatlı dokunuşlarla size birazcık sorumluluk getiriyormuş gibi yapabilir ama bunlar artık son çırpınışlar merak etmeyin. Her şey güzel olacak, siz zaten buna inanmaya da fazlasıyla meyillisiniz, düşünce ve hayal gücünüze sağlık tatlım. :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Madame Pierrette


Yorumlar

Yorum Yap

500