Uzaylıların Soyu Tükenmiş Olabilir “Gaia Darboğazı”

30 June 2018
Ferda ERCAN UYULAN

Uzun zamandır Okültizm, Parapsikoloji, Ezoterizm ve Teorik Fizik üzerine araştırmaları olan İzmir doğumlu yazar; ilk kitabı ''Kozmik Arayış''ın ardından bilinmeyenlere yönelik ''Gizli Boyutlar'' TV programlarını hazırlayıp sunmuştur. İkinci kitabı ''Okültizm ve Enerji'' ile okuyucu gizemler dünyasında dolaştırırken, aynı zamanda hakikat arayışı ve bilgi ile güçlenmeye çağırıyor. Yazar, Facebook sayfasını da aktif olarak kullanmaktadır. facebook.com/okultizöveenerji

Uzaylıların Soyu Tükenmiş Olabilir “Gaia Darboğazı”

  • 30 June 2018
  • 821 Görüntülenme
  • YORUM
UZAYLILARIN SOYU TÜKENMİŞ OLABİLİR. GAIA DARBOĞAZI.

Enrico Fermi’nin sorusu: “Herkes nerede?”
 

Uzay biyologları, uzak dünyalara ait gelişmiş yaşam formlarının yok olmuş olabileceğini düşünüyorlar. Bu olasılık eşliğinde, bir kıyısında bulunduğumuz galaksimiz ıssız kalmış sayılıyor. Bizim anladığımız manadaki yaşam için gerekli maddelere sahip gezegenler olsa dahi şu aşamada insan zekâsına sahip ve uzay gemileri üretebilecek yetenekte uzaylılarla çevrili olmadığımız gerçeğine dikkat çekiliyor.
 
 
Avustralya Ulusal Üniversitesi Astrobiyologlarının, 21 Ocak 2016 tarihinde yaptıkları açıklamalar şöyle:

“Eğer akıllı yaşam, galaksimizdeki diğer gezegenlerde de yükselmişse, büyük olasılıkla nesilleri tükenmiş olabilir. Henüz uzaylı uygarlıkların galaksimizin diğer gezegenlerinde ikamet ettiğine dair gelişmiş kesin kanıtlara sahip değiliz. Başka dünyalarda ilerleyebilecek yaşam, son derece nadir. Dünya dışı yaşam belirtilerinin çoğu neredeyse 500 milyon veya 1 milyar yıl içinde tükenmektedir.” Bu yeni modele verilen yeni isim ise “Gaia Darboğazı.”

Gaia Darboğazı, evrende yaşamın büyük çoğunluğunun soyunun tükenmiş olduğunu belirtir. Samanyolu’ndaki uzak güneşlerin yörüngesindeki gezegenlerin çoğunda, dinazor veya insansı türü fosil ve kalıntılar yerine, sadece mikroskobik yaşam dünyaları geliştirmiş ve sona ermiş yaşam formlarından işaretler bulma olasılığı daha yüksektir.
 

Diğer gezegenlerdeki hayatın, çok kısa bir an için var olmuş ve çabuk soy tükenmesine maruz kalmış olabilme durumu, Dünya’daki gibi stabil olamayan ve istikrarsız kalan şartlara bağlıdır. 65-70 milyon yıl içinde ortaya çıkan memelileri düşünün.

Drake denklemi ile yapılan hesaplamaya göz atalım. Bu denklem, Dünya dışı yaşam arayışında önemlidir ve galaksimizde ne kadar iletişim kurabilen uygarlık olabileceğinin belirlenmesiyle alakalı unsurları kapsar.

Denklem şöyle: N= N*. fp. ne. fl. fi. fc. fL
 

(N) iletişim kurmayı umabileceğimiz uygarlıkların sayısı. (R*) Galaksimizdeki yıllık yıldız oluşma miktarı. (fp) Bu yıldızlardan kaç tanesinin gezegene sahip olduğu. (ne) Gezegene sahip yıldız başına düşen toplam yaşama elverişli gezegenlerin ortalama sayısı. (fl) Bu gezegenlerin arasında herhangi bir şekilde yaşama uygun bir ortamın oluştuğu gezegen sayısı. (fi) Bu yaşama elverişli gezegenlerden kaçında akıllı hayata geçildiği. (fc) Bu tür uygarlıklardan uzayda varlıklarına dair tespit edilebilir sinyal bırakabilecek kesim. (L) Bu tür bir uygarlık tarafından uzayda yayınlanan tespit edilebilir sinyalin süresi.

Çarpımların Sonucu: Samanyolu galaksimizin yaklaşık 200 milyar yıldızı ve sistemi arasında; toplam 2400 yaşam odağı bulunma olasılığıdır.

Paul Hellyer: “Yabancılar 2018'de Gelecek.”
 

Kanada'nın eski Savunma Bakanı Paul Hellyer ise, uzun süredir Yıldız Ziyaretçileri’ni savunuyor. Dünya dışı varlıkları anlatarak ilgi odağı haline gelen politikacı, 3 Mayıs 2010’da yaptığı bir konuşmada, geldiğimiz noktada onların teknolojisini kullandığımızı bildirmişti. Federal Savunma Bakanlığı yapmış olan Hellyer, "Dört tür uzaylı Dünya'ya geldi, fakat onları vurduk. Uzaylıların temasını örtbas etmek için trilyonlarca dolar harcandı." derken, Nisan 2009'da Washington'da yaptığı konuşmasında; “Gerçek şu ki, 80 tür yabancı muhtemelen binlerce yıldır Dünya’yı ziyaret ederek, bilgimize önemli ölçüde katkıda bulunmuştur. Bilgisayar ekranında, mikroçipler ve fiber-optikte uzaylı izleri var.” şeklinde bilgiler vermişti.

Kanadalıların yüzde 78'i uzaylıların varlığını savunurken, yüzde 10’u ise bir UFO gördüğünü söylüyor. 2012 yılında Kanada’da UFO görüldüğüne dair yaklaşık veri, 2008 yılında belirlenen tüm zamanların rekorunu ikiye katlamıştı. Winnipeg, Calgary, Vancouver, Toronto ve Kelowna kentleri UFO trafiği izlemede başı çekiyordu. Manitoba merkezli UFO araştırma grubu ise 24 yıldır, tanımlanamayan uçan nesneler ile ilgili olarak, Kanadalıların deneyimlerini izlemek için çalışıyor.

Hellyer, uzaylıların hâlâ Dünya'yı ziyaret ettiklerini, 2018 yılında yenilerinin geleceğini, uzun boylu, beyaz olduklarını, insan klonlayabildiklerini, özellikle Las Vegas’taki alışveriş merkezlerinde sık görüldüklerini söylemiştir.

Beyanlarından bazılarında, şekil değiştiren sürüngen uzaylıların, insan formu alarak ve siyaseti kazanarak Dünya'mızı kontrol ettiğini, türlerinin 900 yıl yaşadığını, UFO’ların gerçek olduğunu ve kaderimizi kontrol etmek için aynı çıkar çevreleri tarafından gizli tutulduklarını bildiriyor.

Bilimsel olarak, soyu tükenmemiş uzaylıların bize ulaşan ve kurgu olmayan net varlığı uluslararası düzeyde deklare edilmiş değildir.

Ferda Ercan Uyulan


Yorumlar

Yorum Yap

500