Rune Falı

31 July 2016
Ferda ERCAN UYULAN

Uzun zamandır Okültizm, Parapsikoloji, Ezoterizm ve Teorik Fizik üzerine araştırmaları olan İzmir doğumlu yazar; ilk kitabı ''Kozmik Arayış''ın ardından bilinmeyenlere yönelik ''Gizli Boyutlar'' TV programlarını hazırlayıp sunmuştur. İkinci kitabı ''Okültizm ve Enerji'' ile okuyucu gizemler dünyasında dolaştırırken, aynı zamanda hakikat arayışı ve bilgi ile güçlenmeye çağırıyor. Yazar, Facebook sayfasını da aktif olarak kullanmaktadır. facebook.com/okultizöveenerji

Rune Falı

  • 31 July 2016
  • 2173 Görüntülenme
  • YORUM

Yarına ilişkin uykumuzu kaçıran ve bizi meraklandıran sorularımızın yanıtlarına ulaşmamız için tarih boyunca çeşitli yöntemlerle ipuçları edinmeye çalışmışız. Kuzey Avrupa antik halklarının gizemci ve kahinleri adına Rune denilen kadim harflerle fal bakmışlar, büyü ve muska yapmışlar. Eski Germen alfabesinin bu 24 harfi, fizik ötesinin anahtarları sayılıyor. Run; sır, Runa ise büyücü anlamında kullanılıyor. Her bir Rune harfi, bu isimdeki Tanrılara çağrı yapan bir tılsım oluşturmak için birleştirilebiliyor ki, bu da Majikal Rune olarak çeşitli büyüsel amaçlarda kullanılan yöntemleri oluşturuyor. Rune falı, çok derin anlam ve ritüellerle, çekiliş yordamları içerir, uzmanlaşmak ayrı bir çalışma konusudur. Runik alfabenin adı Futhark. Aslında Göktürk alfabesi ile aynı temele sahiptir ve İskandinav halkları ile Vikinglerin, tüm kaya yazıtlarının abecesi sayılır. 24 takımyıldızın oluşturduğu bir Rune hattı ile de ilintilidir. 17. yy'da kilisenin yasakladığı yöntem, 1980 ortalarında Yeni Çağ ve Pagan akımlarının yaygınlaşmasına paralel olarak kullanılmaya devam ediyor. Basitçe her harfi karton veya tahta parçaları üzerine yazıp, bir torbadan çekerek de Rune falı yorumlanabilir. Başlangıçta, soru ve soruna yoğunlaşarak 3 harf çekilir. 1.Rune; şimdiyi etkileyen geçmişteki konumu, 2.Rune; şu anki durumla, yapmanız gerekeni önerir, 3. Rune ise, sonu anlatır. Kartona veya balsa ağacına yazarak torbadan çekebileceğiniz 24 harfe; iş, yol, aşk, para veya planlarla ilgili bir soru yönelttiğinizde, çıkan her ayrı harf için alınacak yorumlar resimdeki alfabede numaralanmış ve Latin harfi ile gösterilmiştir. Harfler için yorumlarınızı kısaca şöyle sıralıyorum:

1- F: Mülkiyet / En olumlu işaretlerden biri refah ve zenginliğin artışı, finansal fırsatlar, yenilmesi gereken bir engel, zafer, ödül. Yolunuzdan dönmeyin.

2- U: Güçlülük / İş yaşamında gelişim ve ödüllendiren değişimler, yeni sorumluluklar, bir yetenek sınavından geçiş.

3- TH: Geçit / Yakında yaşamı değiştirecek önemli haberler var, uzun karar aşamasında acele etmeyin.

4- A: Sinyal / Bir uzmana akıl sorun, bir sınavdan geçeceksiniz, bilgi ve öğrenme var, olmadık düşlere yer yok.

5- R: Yolculuk / Yol, önemli bir yer değişimi, iyi haberler ve değişim, işte başarı.

6- K: Açılma / İyimser işaret, yenilenme, başlangıç, hasta iyileşecek, yeni bir ilişki, aşkta mutluluk.

7- G: Ortaklık / Ortak çaba, cömertlikle barış dolu alışveriş, ekip çalışmasının meyveleri, aşkta sağlam adımlar, bencillikten uzak durun.

8- W: Neşe / Artistik yetenek ve el becerileri açığa çıkacak, hoş değişimler, duygusal anlamda ve aşk hayatında sevinç.

9- H: Karışıklık / Yaşamda beklenmedik terslikler doğal sayılmalı, plan-programda değişiklikler, son karar sizin değil, dikkatli ve tedbirli olun.

10- N: Sınırlama / Zamanın sembolü, düşünsele ağırlık verilmeli, sabır eyleme tercih edilmeli, acele değil, bilgece davranma zamanı.

11- İ: Durgunluk / Bazı engeller, ilişkilerde soğukluk, moralsizlik, pasif kalabilme, aşkta ilişkinin ateşinin düşmesi, planları askıya alma zamanı.

12- J: Hasat / Önceden ekilen, şimdi biçilecektir, azim, sabır, çalışma ve başarı ifadesi.

13- I: Savunma / Bir tehlike var, üstesinden gelinmeli, esneklik gerekiyor. Bu bir uyarı, sonucu etkilemek, davranış biçiminizi değiştirmekle mümkün olabilir.

14- P: Başlayış / Gizli olayları haber veren sır kartı, ikinci bir şans, gizemin keşfi, biri ya da bir şeyin sırrı açılıyor, sezgileri izleyiş.

15- z/R: Koruma / Çok olumlu, işte ya da aşkta önemli birinin koruması, kendinize güvenin, ufukta olumlu değişimler.

16- S: Bütünlük / Şans, zafer ve umutların gerçekleşebilmesi, aşk, sağlık, iş tüm alanlarda enerjiniz zirvede.

17- T: Savaşçı / Havaya fırlatılmış ok, iş alanında bir proje devrede, aşkta yoğunluk ve bereket dönemi, sebat, gizli isteklerin açığa çıkışı.

18- B: Büyüme / Başarı, tamamlanan projeler, bütünleşme, doğum, yenilenme, bereket, bir başlangıç ya da bir son. Farklı bir ayrılığın eşiğinde durma.

19- E: Hareket / İş değişimi, iş gezisi, gezi, yeni bir ev, uyanık olun, ufuklarınız genişliyor, takıntıları atın, serüven sizinle.

20- M: Benlik / Bir insanın simgesi, cömert, dost, fedakar olup kendinizi geliştirirseniz olaylara yön vereceksiniz, sorunun çözümü içinizde.

21- L: Akış / Özlü bir dişi simge, yaratıcılık, sezgiler, hayal gücü, gizli yetenekler yüzeye çıkacak, şüpheye yenik düşmeyin.

22- NG: Bereket / Aile ile bağlantılı harf, evlilik olabilir, doğum, evde yenilik, şifa, huzur, refah, sevgi yanıbaşınızda.

23- O: Ayrılık / Vasiyet, mal, para, kültürel miras, işte ise; durum sabitlenmesi için çaba gösterme gereği, bazı aksamalar, kararlı olun.

24- D: Hamle / Gelişim ve bereket, karanlığın ardından doğacak ışık, tersliğe karşı kazanılacak zafer, fırsatları değerlendirin, sakin, iyimser olun.

Sonsuz olasılıklar evreninde, talihin gülen yüzünü sık görmeniz dileği ile...

 

Ferda Ercan Uyulan


Yorumlar

Yorum Yap

500