Özgün Simya Elementiniz Hangisi?

01 February 2022
Ferda ERCAN UYULAN

Uzun zamandır Okültizm, Parapsikoloji, Ezoterizm ve Teorik Fizik üzerine araştırmaları olan İzmir doğumlu yazar; ilk kitabı ''Kozmik Arayış''ın ardından bilinmeyenlere yönelik ''Gizli Boyutlar'' TV programlarını hazırlayıp sunmuştur. İkinci kitabı ''Okültizm ve Enerji'' ile okuyucu gizemler dünyasında dolaştırırken, aynı zamanda hakikat arayışı ve bilgi ile güçlenmeye çağırıyor. Yazar, Facebook sayfasını da aktif olarak kullanmaktadır. facebook.com/okultizöveenerji

Özgün Simya Elementiniz Hangisi?

  • 01 February 2022
  • 793 Görüntülenme
  • YORUM

7 gök cismi Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter ve Satürn’ün, simyadaki 7 element olan; Altın, Gümüş, Bakır, Demir, Kurşun, Kalay ve Cıva ile olan sihirli ilişkisi, Babilliler ve Kaldeliler tarafından biliniyordu. Böylece bir kişinin, bu sembollerden kendisini en çok çekeni seçmesi ve özgün simya elementini tanımlayarak, yaşamında hangi eğilimi kazanması gerektiğini öğrenmesi mümkündü.

 

ALTIN (GÜNEŞ)

Simyada her açıdan mükemmelliği temsil eden altın; akıl, can ve ruhun birlikteliğidir. Altın astrolojide Güneş’i simgeleyerek, onur ve refah içerir, Güneş’le birlikte, güzellik ve ışık hâlinde kralların gücünü verir, mükemmeliyetçi insanındır, seçiminin zorluklarına katlanmalıdır. Sembolü seçen, her şeyi doğru bir şekilde yapmayı, acıları kaldırmayı öğrenmelidir. Eleştirici, ince düşünen biri itici de bulunabilir, zamanla afffetmeyi, sabretmeyi öğrenip, olgunlaşacaktır.

GÜMÜŞ (AY)

Tanrıçaların, Ayın Gümüş Yolu aynı zamanda mistiklerin, sezginin yolu. İç sesinizi dinlemeniz; yetiniz olan şifacılığa, fiziksel ve zihinsel olarak odaklanmanız mümkün. Aradığı enerjiyi bulana kadar değişmek için çabalar. Emeğini, susadığı enerjiye ulaşana kadar cesaretle sürdürmelidir.

 

BAKIR (VENÜS) 

Venüs ve Afrodit sanatsal bir ifade ile, güzellik ve gençlik bağlantısı kurar. Sevgi ve duygusallığın yanında, dengeyi, güzelliğin enerjilerini çağırır. Üzerine tılsım yazmakta en sık kullanılan metal sayılır.  Kalbimizi iyi titreşimlere açık tuttuğumuz sürece, birçok şeyi değiştirebileceğimizi veya kabul etmekte zorlanmayacağımızı öğretir. Bükülüp kırılmamak ise önemlidir.

DEMİR (MARS)

 Savaşçılar ve Dayanıklılık özellikleri birbirinden ayrılmaz. Demir koruma sağlar, büyüme yolunu açar. Yaşamda savaşmak zorunda kalanlar kayıp ve acıları nedeni ile, baskın bir kişilik geliştirebilirler, böylece uyum sağladığı metal demir olacaktır. Demir tüm savaşları, sanayi devrimini, maddi dünyanın ele geçirilişini temsil etmektedir. Barışı ilk önce kendisi ile yapan kazanır. Demir eski çağlarda nazarı kovmak, kötü güçleri savuşturmak için kullanılan kutsal bir metaldi. Nal gibi bir demiri kapıya asmak bu inanışa paraleldir. Kuzey Avrupa’da kullanılan sihirli 'trol haçı', kötü büyüyü engellemekte yardımcı olduğuna inanılan şekillendirilmiş bir demir parçasıydı.

KURŞUN (SATÜRN) 

Dönüşüm ve yenilenme odaklanılması gereken en önemli şeylerden ki; kolay bir yol değil, ama bazen acı ve üzüntüyle gelen bilgelik de değerli bir kazanımdır. Sabır ve kısıtlamalar sayesinde, yaşamın amacını bulmak, Dünya’nın kişi için genişlemesidir, ardından acının gitmesi gerçekleşebilir. Acele etmemesi ve sınavı göğüslemesi için iradesini öne sürmesi yeterlidir.

KALAY (JÜPİTER)

 Deneyimleyerek öğrenmemizi teşvik eder. Yaşam derslerinden elde edilen eğitim ve bilgelik, Jüpiter tarafından etkilenir. İddialı kişiler aynı zamanda özgürlüğün hasretini ve öğrenmenin susuzluğunu çekerler. Çağların bilgeliğinden erişebileceği geniş bir kütüphaneye sahip olmayı hayal eden bilgeler, maceracılar ve alimler, Jüpiter ruhundan asla vazgeçmemelidir.

CİVA (MERKÜR)

Cıva yılanı sembolize eder. Simyacılar yolunun en gizemlisi, gezginlerin çok yönlü yolu, Hermes etkisinde hem iyileştirici hem de yeraltına taşıyıcıdır. Hayatın gizemlerini sunarken; bir şekilde gördüğü, duyduğu ya da deneyimlediği bir şeyden etkilenen ve o zamandan beri gerçeği aramayı hiç bırakmayana verilir. Onun ruhunun en eşsiz özelliklerinden biri, aradığı şeyin bu Düzlem'e ait olmayışıdır. En zorlu koşullara bile kolayca uyum sağlayabilir, sürekli seyahat etmek ve daha fazla öğrenmek için bir neden ararlar.

Gerçeği aramayı asla bırakmayın!


 


Yorumlar

Yorum Yap

500