Kutsal Yedili Kristali ve Özellikleri

30 April 2018
Ferda ERCAN UYULAN

Uzun zamandır Okültizm, Parapsikoloji, Ezoterizm ve Teorik Fizik üzerine araştırmaları olan İzmir doğumlu yazar; ilk kitabı ''Kozmik Arayış''ın ardından bilinmeyenlere yönelik ''Gizli Boyutlar'' TV programlarını hazırlayıp sunmuştur. İkinci kitabı ''Okültizm ve Enerji'' ile okuyucu gizemler dünyasında dolaştırırken, aynı zamanda hakikat arayışı ve bilgi ile güçlenmeye çağırıyor. Yazar, Facebook sayfasını da aktif olarak kullanmaktadır. facebook.com/okultizöveenerji

Kutsal Yedili Kristali ve Özellikleri

  • 30 April 2018
  • 1064 Görüntülenme
  • YORUM
Kutsal Yedili Kristali ve Özellikleri

Bu sıra dışı taş; ''Kutsal Yedili'', Süper 7 Kristal mineralin güçlü bir birleşimidir. Dünya'da sadece 'Kutsal Ruh' anlamına gelen Rio kentinin kuzeyinde yer alan Espirito de Santo bölgesinde, Brezilya'da bulunabilir. Gerçek Santo - Kutsal Yedili kristali nadirdir. 

Bazı özel örnekler, Tokyo Uluslararası Mineral Gösterisi'nde 1-4 Haziran 2018 tarihleri arasında, Shinjuku Hyatt Regency Hotel'de sergilenecek. Bu kristal türleri; derin mordan, griye, siyahtan altın ve pembenin tonlamalarına ve kristal berraklığına kadar giderek değişen, göz alıcı yedi güçlü mineralden oluşuyor. 

Kutsal Yedili; Ametist, Cacoxenite, Goethite, Kristal Kuvars, Lepidocrocite, Rutile ve Smokey Quartz elementlerinin toplamını içerir. 

Kristal şifacıları ve metafiziksel taş koleksiyonerlerinin çok özel ve güçlü bir taş olarak değerlendirdikleri Kutsal Yedili; temizlemeyi, yeniden şarj etmeyi veya enerji vermeyi gerektirmeyen nadir kristallerden biri. Bu harika kristalin en küçük parçası bile, yedi mineral çeşidinin her birinin gücünü korur. Taşın enerjetik frekansı ile şifa veren kullanımlarının sırları, açığa çıktıkça gelişmeye devam etmektedir.

Kutsal Yedili Kristali; sezgi ve duru görü gibi ruhsal yeteneklerin arttırılmasında, barındırdığı yedi mineralinin her birinin iyileştirici özelliklerini bir araya getirerek, yoğunlaştırmasında da olağanüstü çekici olarak nitelendirilir.

Tek Kristalde 7 Mineral

Kristalin Yedi Yüzü:

Ametist - Uyku sorunları, soluk alma problemleri, kanın saflaştırılması, enerji odaklama çalışması, stresi, endişeyi yenme özellikleri.

Cacoxenite - Mide veya sindirim problemlerini hafifletme ve tiroidi destekleme, duygusal karışıklığın azaltılması, negatiflerin uzaklaştırılması.

Goethite - Duygusal iyileşmenin başlayabilmesi, kederle temas kurmaya odaklanma,  kök çakra tıkanıklığından başlayarak onarımın kurulması.

Kristal Kuvars - Diğer çalışma taşlarının enerjilerini, güçlendirme, minerallerin iyileştirici etkisini yükseltme ve arındırma.

Lepidokrosit - Hiperaktivite belirtilerini sakinleştirme, yatıştırıcı titreşimi ile sıklıkla çocukların içsel rehabilitasyonunda yardımcılık, korku ve endişeden kurtulma yeteneğini arttırma.

Rutil - Enerji şifacıları için faydacılık, ruhu aydınlatarak, sıkıntıları arındırmak için enerjiyi güçlendirme, negatif enerjiyi filtreleme, solunum zorluklarını giderme, hücrelerin yenilenmesi, beden boyunca enerji akışına yardım, kederli ya da zayıf bir kalp için en uygun dengeleme.

Smokey Quartz - Sakinleştiricilik,  depresyonu rahatlatma, böbreklere, pankreasa şifa etkisi, karın içi ve adetlere bağlı krampları hafifletme, üreme organlarına canlılık kazandırma, doğurganlık sorunlarında güçlü bir arındırıcılık ve vücuttaki toksinleri uzaklaştırma.

Yüksek Bilinç Taşı

Kutsal Yedili Kristali, ayrıca telekinesis, telepati, bilinçlenme düzeylerinde, şifada yükselişi teşvik edebilir. Bunun bir nedeni de; parlak, kendini içten aydınlatan özelliğini sağlayan elektromanyetik dalgalar üretmesidir. Aynı zamanda auraları görmeye yardımcı olabilir. Fiziksel ve eterik düzlemler arasındaki bağlantıyı ise, yaydığı titreşimler sayesinde kurmaktadır.

Bu yüksek frekanslı kristal, asla temizlemeye veya enerji kazandırılmaya gereksinim duymadan içsel gücünü korur. 

Negatif enerjili titreşimleri kesinlikle biriktirmediği ve yansıtmadığı düşünülmektedir. Kutsal özelliği de, bu bağlamda dikkat çekicidir. Enerjisi, uygulamalarda sınırsız görülür, böylece en iyi uyum, zihni netleştirme, seviye yükseltme ve ilahi bağlantı taşlarından biri unvanını kazanır.

Enerji, şifa, koruma, güç, topraklama, psişik gelişim, psişik koruma, telepati, telekinesis, duru görü, meditasyon, aura görme, çakra açma, dengeleme, sezgi çalışmalarında, eski kalıpları uzaklaştırmada yardımcı taşların en iyisidir.

Doğada yerini alan harika armağanlardan biri olan Kutsal Yedili kristalinin tutucuya yakın olan düşük frekansların titreşimlerini yükselttiği düşünülmektedir.
 
Ferda Ercan Uyulan

Yorumlar

Yorum Yap

500