İç Üstadımız Olabilmek

01 Mayıs 2021
Ferda ERCAN UYULAN

Uzun zamandır Okültizm, Parapsikoloji, Ezoterizm ve Teorik Fizik üzerine araştırmaları olan İzmir doğumlu yazar; ilk kitabı ''Kozmik Arayış''ın ardından bilinmeyenlere yönelik ''Gizli Boyutlar'' TV programlarını hazırlayıp sunmuştur. İkinci kitabı ''Okültizm ve Enerji'' ile okuyucu gizemler dünyasında dolaştırırken, aynı zamanda hakikat arayışı ve bilgi ile güçlenmeye çağırıyor. Yazar, Facebook sayfasını da aktif olarak kullanmaktadır. facebook.com/okultizöveenerji

İç Üstadımız Olabilmek

  • 01 Mayıs 2021
  • 310 Görüntülenme
  • 0 YORUM

''Yaptığımız işin adı yok, sonsuzluğa ait...''

Edimlerimizi tüm canlıların refahına adayalım.

Her zaman kendimizi, çalışmamızı ve varlığımızı onlara bağlı hissedelim.

Geçmişin, bugünün ve geleceğin ustalarını sık sık hatırlayalım.

Nefesimizi ve kalp atışlarımızı dinlemek için durup, varlığımızda, tüm varlığı var edene sarılalım.

Düşündüğümüzden çok daha fazlası olduğumuzu ve bunu belirleyen bir ruh parçası taşıdığımızı bilelim.

Uyum içinde titreştiğimiz ruhları arayalım.

Onlarla aramızdaki bağları güçlendirelim.

Ege Life | İç Üstadımız Olabilmek

Şu anda deneyimlediğimiz kişiden tamamen memnun değilsek; kendimizi değiştirmek ve geliştirmemiz gereken özellikleri sağlamak için bize, bıkmadan kendi üzerimizde çalışacağımız bir disiplin gereklidir. Dış koşulları acilen değiştirmek güçtür. Aksine içimizde çatışmalar yaratan bilinçaltı doğamızı ve egomuzu kontrol etmeliyiz. Bize ve başkalarına acı veren kusurlarımızı gidermek, içsel olarak değişeceğimiz, derin bir anlayış yoludur.

Ege Life | İç Üstadımız Olabilmek

Zihnimizde, özel sığınağımız olacak çok değerli bir yapı inşa ettiğimizi düşünelim. Onu ışıklı renkler, enerji veren taşlar, seçkin bitkiler, şifalı sular ve ferahlık veren kokularla yükseltelim, bunu kirleten unsurlara yer vermeden koruyucusu ve hâkimi olduğumuzda, dış dünyanın zararlı titreşimlerine harcadığımız enerji ve dış dünya ile sürekli özdeşleşmek yerine, içteki yapımızın aydınlık yaşantısına sığınır, iç yaşamımızın üstadı olmayı seçerdik. Duygularımızın, arzularımızın, korkularımızın ve düşüncelerimizin bilincimizi nasıl etkilediğini gerçekten gözlemlersek, kendi gizli düşmanlarımızı keşfedebilir, onları ortadan kaldırabiliriz.

Ege Life | İç Üstadımız Olabilmek

Hepimiz hatalar yapabilir, korku, öfke, saldırganlıkla özdeşleşiriz. Bizi dış koşulların ve diğer insanların duygularının yönetmesine izin verirsek, enerjimizi onlara aktarmış oluruz. Kendisinin Üstatlığı'na giden yol; aynı zamanda enerjimizin ve dikkatimizin bilinçsizce dağıtılmaması gereken bir şey olduğunun farkına varmamızı da ifade edecektir. Hayatımızın her anında, odağımızın nerede olduğu ve enerjimizin nereye gittiği konusunda bilinçli olabilir, bunu seçtiğimiz şeye yönlendirebiliriz ki, bu bir irade eylemidir. Düşüncelerimiz çoğunlukla korku veya arzu biçimindeki duygusal merkezden gelen yansımalardır. Duygularımız üzerinde bir kontrol noktasına ulaştığımızda bile, yine de düşüncelerden rahatsız oluruz. Sadece bir düşüncenin titreşimi, nöronların ateşlenmesine ve enerjimizin harcanmasına yol açar.

Ege Life | İç Üstadımız Olabilmek

Zihin mümkün olduğunca sessiz kalmalıdır. Duygusal merkezimiz üzerinde herhangi bir özgün kontrol biçimini kurmadan zihni kontrol etmek imkânsız hâle gelir. Olumsuz duygular hissetmeyi beklememeliyiz, bunun yerine kendimizi; onlar gelmeden tetikte olma ve irademizi kullanma konusunda eğitmeyi bilmeliyiz. Kalıcı olan ruhsal bilinç ''sonsuzluğa'', fiziksellik ise; ''zamana'' aittir. Düalizmin oyun yeri olan zihindeki olumsuz bir dürtü veya düşünceyi dengelemek için, olumlu bir düşünceye ihtiyaç duyarız.

Ege Life | İç Üstadımız Olabilmek

Zihin; karşıtlar, tez ve antitez arasında sürekli bir savaşın alanıdır. Oysa zihin, bilincin kendisini ifade etmesi için bir araç olmalıdır. Düşüncelerimiz bilinçli ya da bilinçsiz duygularımızın ürünüdür. Bir gün boyunca bize çarpan düşüncelere dikkat etmeye çalıştığımızda, çoğunun; bir endişe, korku veya isteklerin yansıması olduğunu, dolayısı ile, duygusal merkezle ilişkili olduğunu fark ederiz. Kendini gözlemlemeyi ve hatırlamayı geliştirmek gerekir. Kendinizi dayanamayacağınız bir durumda bulursanız, ustalığınızı hatırlamaya çalışın; nefes alın, gücünüzle duygulara ve bedene hükmedin, sonra duygusal merkezinizi sabitleyerek, iradenizi harekete geçirin.

Ege Life | İç Üstadımız Olabilmek

Ruhsal bilinci ve ruhsal disiplinleri, zihne ait olan Ego'nun yerine ve onu yönetebilmek için seçin. Üstatlığa ulaşmak için kendinize karşı savaşmaya çalışın. Gücün kaynağı içimizde yatıyor. Sevgilerle, esen kalın.


Yorumlar

Yorum Yap

500