Hoşgeldin 2022

01 January 2022
Ferda ERCAN UYULAN

Uzun zamandır Okültizm, Parapsikoloji, Ezoterizm ve Teorik Fizik üzerine araştırmaları olan İzmir doğumlu yazar; ilk kitabı ''Kozmik Arayış''ın ardından bilinmeyenlere yönelik ''Gizli Boyutlar'' TV programlarını hazırlayıp sunmuştur. İkinci kitabı ''Okültizm ve Enerji'' ile okuyucu gizemler dünyasında dolaştırırken, aynı zamanda hakikat arayışı ve bilgi ile güçlenmeye çağırıyor. Yazar, Facebook sayfasını da aktif olarak kullanmaktadır. facebook.com/okultizöveenerji

Hoşgeldin 2022

  • 01 January 2022
  • 587 Görüntülenme
  • YORUM

Her yıl sona erip, yeni yılın ilk saatlerine girdiğimizde, tüm Dünya, aniden yeni bir başlangıç ​​yapıyormuş gibi hisseder. Yılbaşı ve onu çevreleyen günler, bir heyecan havası ve yeni olasılıklar taşıyor görünmektedir. Gerçekte, geçen yılda ektiğimiz tohumlar filizlenir ve yepyeni olasılıkları umutla bekleriz. Değişen sadece takvim yılı değildir elbette ve çoğumuz, kişisel dönüşüm için de hedefler koyduğumuz için, değişmeyi deneyeceğiz.

Yeni Yıl kutlamaları genellikle sevdiklerimizle, pırıltılı güzel bir masa etrafında başlar. Müzik, sohbet, bazen oyun ve saatler 12'ye yaklaşırken, heyecanlı, telaşlı bir sevinçle beklenen o müthiş geri sayım. Dinamik olma hissi, içten mırıldanan dualar, iyi dilekler ve birbirini kutlamak güzeldir. Meydanlarda coşkulu kalabalıklar, umudu besleyen ''Yeni Yılınız Kutlu Olsun'' dilekleri, havai fişekler.

Yeni bir yıl olasılıklarla doludur, bu yüzden güçlü hayaller kurabiliriz. Mutlaka kendi irademize, çalışmamıza ve bize güç veren ilahi kaynağa güvenirsek; neden olmasın?

2022 Yılınız İçin Bir Renk Seçin

Her yıl içimden gelen bir renk tutarım. Renkler fikirleri ve duyguları ifade etmenin, kimi sembollerle bağlantı kurmanın bir diğer yolu. 2022'nin rengini menekşe olarak seçtim. Ancak, menekşenin renk skalası, mordan, maviye, kırmızıdan sarıya kadar çok çeşitli. Siz de kendiniz için birini tercih edebilirsiniz. Menekşe; saflık, ruhaniyet, refah, güzellik ve zihinsel berraklığı sembolize ederken; umuyorum ki, izole edilmişlik döneminden, ''Aşı'', ''Mutasyon'' tekrarlamalarından, sıkıcı maskelerden kurtulduğumuz, ulusça ekonomimizin iyiye gideceği, yepyeni bir geçiş yılını kucaklarız.

12 Ay, 12 Resim

Kavramlarımız ve standartlarımız değişmeye devam ediyor, fiziksel ve dijital yaşamlarımız yeni şekiller alıyor. Ancak bu dijital çağda, Yeni Yıl Takvimi olarak, 3 boyutlu kâğıt veya blok takvimlere çekilenlerden olmak, inanıyorum ki bir farklılık.

Bu sayede, öncelikle planlarımızla daha yakından bağ kurabilir, fiziki takvimleri takip ederek, yapılacak işleri organize etmekten keyif alabiliriz.

Ayrıca, tarzımızı ifade eden takvimler yapmamız veya aramamız mümkün.

2022 yılının her ayı için, 12 resim seçip, her ayın günlerini ayrı ayrı küçük kartonlara yazarak, 12 ayı, 12 ayrı resim köşesine sabitlersek, kişisel bir yıllık takvimimiz olur. Bunu eş veya çocuklarımızla birlikte oluşturabiliriz.

Beraberce resim seçerken; sanat eserlerinin fotoğrafları, figür oyun karakterleri, şehir manzaraları, kuş, çeşitli hayvan, aile veya doğa resimleri, vintage illüstrasyonlar ile kendi duvar takvimimizi yapmamız, hoş bir etkinliktir. :)

2022 yılının, Dünya'ya, yurdumuza, size ve tüm sevdiklerinize, Ege Life dergimiz ailesine; esenlik, bolluk, barış ve mutluluk getirmesini diliyorum.


Yorumlar

Yorum Yap

500