Aura Enerjisi ve Aurik Işığın Yenilenmesi

30 April 2017
Ferda ERCAN UYULAN

Uzun zamandır Okültizm, Parapsikoloji, Ezoterizm ve Teorik Fizik üzerine araştırmaları olan İzmir doğumlu yazar; ilk kitabı ''Kozmik Arayış''ın ardından bilinmeyenlere yönelik ''Gizli Boyutlar'' TV programlarını hazırlayıp sunmuştur. İkinci kitabı ''Okültizm ve Enerji'' ile okuyucu gizemler dünyasında dolaştırırken, aynı zamanda hakikat arayışı ve bilgi ile güçlenmeye çağırıyor. Yazar, Facebook sayfasını da aktif olarak kullanmaktadır. facebook.com/okultizöveenerji

Aura Enerjisi ve Aurik Işığın Yenilenmesi

  • 30 April 2017
  • 1676 Görüntülenme
  • YORUM

 

“Temizlenmiş Aura, kişiye özgü bir kıyafet gibidir.”

 

Canlıları çevreleyen parlak ve yaşamsal enerji alanı, insan bedeni etrafına oval bir ışınımla yayılır. Tüm canlılar, biyoplazmik enerji kozalarına sarılmıştır. Aura, tıpkı dahili organları koruyan deri tabakası gibi, dışımızda aurik alanı kurarak enerjiyi korur. Cildimize özen göstermenin önemini bilirken, Aura’mızın temizliği ve güçlenmesi için de çalışmamız gerekir. Şahsi enerji ile dış enerjiler arasındaki yaşam gücünün bir tür atmosferi diyebileceğim Aurik Alan; farklı değişken niteliklere bürünebilir. Zaman zaman sağlığı bozulup, düzelebilir. Bazen tırtıklı, bazen pürüzsüz ışınımdadır.

 

Kendimizi dinlediğimizde; uyumlu, sakin, sevgi dolu, inançlı, güvenli, huzurlu, yüksek frekanslı ve sağlıklı hissediyorsak, Aura’mız pozitif bir alan kurmuş, parlak renkli, güçlü titreşimli, saf ve pürüzsüz sınırlıdır. İnsanın aurik atmosferi, çakralar aracılığı ile iletilen yaşam gücü hareketi ile oluşarak beden dışına yayılan bir Enerji Kozası’dır diyebiliriz. Bu korona; elektromanyetik özellikler taşır.

 

Bir diğer kişinin Aura rengini algılamak kapsamlı bir konu olsa da, kısaca mümkündür. Ayrıca Aura'nın enerjisini hissetmek psikometrik bağlamda olasıdır, titreşimsel tarzda karıncalanmaya elektriklenmeye ve ısı değişim hissine yol açabilir. Eğer üzgün, sıkıntılı veya hasta isek Aura’mızın rengi donuklaşır, parlaklığı hafifler, frekansı yavaşlar. Sınırları kopuk kopuktur. Eğer negatif düşünüyorsak, rengi koyulaşır. Biçimi dalgalı, frekansı kararsızdır.

 

Aura biyoplazmik enerjisel oluşumu, epitel dokunun her bir deliğinden fışkırır, Kirlian fotoğraf tekniği ile belirlendiği gibi, sıkıntılı, depresif ya da hasta isek, bizim ve başkalarının enerjisi arasında koruma ödevini gerçekleştirmesi güçleşebilir. Korunmasız kaldıkça frekansı değişir, negatif enerjiye daha fazla açılır ve filtreleme dengesi ince enerjileri aktaramaz. Çakra sistemine gönderdiği enerji mesajları da zayıflar.

Aura, çevremizle aramızda sorun olabilen düşünceleri, hisleri enerji iyileşmesi ya da bozulması biçiminde kısa süreli kayıtlayabilir. İşte burada, güçlenmiş ve temizlenmiş bir Aura sahibi olmanın saf, olumlu düşünmenin, özel ruhani çalışmalar yapmanın, inanç, değerler ve felsefi bakışta ileriye yol almanın anlamı ortaya çıkar. Temiz Aura, iyi veya kötü enerjinin üzerimize yönlendirilme zamanını anlamamızı sağlar. Hatta bunu onaylamayı ya da uzaklaştırmayı başarabilir. Aura'nız, negatif enerjiye karşı bir paratoner gibi koruma sistemi kurabilir. Canlı sistemleri çevreleyen Aura’lar çeşitli yollarla gözlemlenebilir. Renkleri ile tasvirleri, dini, mistik sanatta ve edebi eserlerde çeşitli skalalarda belirtilerek saflığı aydınlanmayı ya da zıttını sembolize ederler.

 

Yunanca "Aura" sözcüğü "nefes" veya "hava" anlamına gelir. Gnostiklerin güneş küresi dediği enerjisine Blavatsky; astral ışık, demekteydi. Bu eterik kuvvet, Gurwitsch’e göre mitogenetik radyasyon, Grischenko için biyoplazma, A. Puharich için ise psi plazma’ydı. Enerji Tıbbının birçok uygulamasında Aura; biyoplazmik vücut, eterik ağ, sezgisel beden, Kirlian Aura’sı, manevi ateş ve ruhsal deri olarak adlandırılır.

 

Enerji Cildimiz Aura’ya Attığımız Renk İmzası

 

Aura, katmanlar içeren enerji cildimiz sayılmalıdır. Yedi ana çakradan gelen yaşam gücünün elektromanyetik enerjisi yedi ayrı katmana, hatta yedi ışına karşılık gelir. Bu aurik ışık ağına, bu ruhsal temelli enerjiye, kendi özgün renk imzanızı çizeriz. Temizlenmiş bir aura, kişiye özgü, bir kıyafet gibidir. Her ışın, farklı bir renge, sembole, çakra giriş ve çıkış noktasına haizdir, farklı radyasyona sahip, eşsiz yedi aurik katman, bedensel ruhsal bir rahatsızlığı belirleme olanağını sunan iyileştirebilen atmosferi oluşturur. Bu katmanlar bize, vücudun, her organının elektromanyetik enerjisi ile, bir tür verici-alıcı anten kurabileceğini gösterir. Eğitimle çalıştırabilir, temizlenebilir.

 

 

 

7 Katlı Aura

 

1- İçten dışa doğru, bedene en yakın birinci tabaka; sağlığı sergiler.

2- Aura'nın ikinci katmanı; güvenliği, esenlik hissini taşır. Cazibe ya da itici duyguları sergiler.

3- Üçüncü katman; kişisel güç ifadesini gösterir.

4- Dördüncü katman; kalbi nitelikleri iletir.

5- Beşinci katman; mutluluk veya hayal kırıklıklarının yüksek ya da düşük bant frekanslarını taşır.

6- Altıncı katman;sezgisel mistik özelliklerin ışınımına sahiptir.

7- Aura'nın yedinci katmanı; maneviyatımızla kaplanır ve eterik bir ışıkla parlar. Bu bir "ışık halesi”dir. İlahi olan ile bağın itirafçısıdır. Ancak manevi ışığınızla güçlenebilir. Öfke anında kırmızıya bakan bir renge büründüğü, hastalanınca ise donuk mat griye baktığı belirlenebilir. Negatif işlerde bulunanlarda; gri, siyah kırıklıdır. Yüksek enerjili kişilerde elmas veya zümrüt renkli ve pürüzsüz görünümdedir.

 

Aura Renkleri ve Frekansları.

 

Canlı organizmalar, 300 ila 2000 nanometre arasında bir frekansta titreşim yayar. Bu "biyo-alan" aslında, çakralarla ilişkili olan bir dizi farklı renk bandından oluşur.

Mavi 250-275 Hz artı 1200 Hz, Yeşil 250-475 Hz, Sarı 500-700 Hz, Turuncu 950-1050 Hz, Kırmızı1000-1200 Hz, Mor1000-2000 Hz, Beyaz1100-2000 Hz.

Aura, enerji mesajlarını alabilir, onları yanıtsız bırakmak, uyumsuz frekansların aşırı yüklenmesine ve hayat gücü enerjinizle karışmasına yol açar. Kalabalık ortamlarda bulunan kötü niyet ile kaplı bir enerji alışverişi, sorunlu enerji akışı ile dolu tuzağa çeker, titreşimi aşırı yüklenme getirir, niyetleriniz odak dışı bir kaosta bekleyebilir.

 

Aura Temizleme

 

Aura'nızı temizlemek için, onun tamamen çevrenizi sardığını görselleştirin. Gözlerinizi çevresinde gezdirin ve bu özel atmosferinizde delikler ya da gözyaşı damlaları varsa birinin öfkesine, kıskançlığına maruz kaldığınızı anlayabilirsiniz. Çizgiler varsa, üzgün kişinin Aura’sı ile buluşmuşsunuz demektir.

Aura’nın Temizlenmesi ve korunması için kullanabileceğimiz zihinsel imajlar, görsel imajlar ya da objelerden örnekler: Gökkuşağı, altın bir bulut, gümüş kılıçlar, diskler, büyük yeşil ağaçlar, berrak kristal yüzeyler, yosun kaplı kayalar, taş mineraller, aynadan objeler, arboretumlar, pembe beyaz inciler, leylaklar, şelale, yarı değerli veya değerli taşlar, mineraller.

Diğer yandan, günlük meditasyon, dua, namaz, anma, topraklama, temiz düzenli ev ortamı, olumlama, spor, yürüyüş, güzel düşünceler, bilinçli soluk alıp verme, bir ışıklı aura dileği, iyi davranış, iyi niyet, gülümseme, doğruyu söyleme gücü, saygı gösterme, minnettarlık, şükür, iyilikler aurik alanı temizlemeye yardımcıdır.

 

Koruma ve Temizliği Engelleyen Unsurlar

 

Günlük ruhsal uygulamaları, ufak çaplı da olsa egzersizi, kendine bakımı ihmal etmek, hareketsizlik, aşırı çalışma veya çok düşünme, sözlü fiziksel veya enerji saldırılarına geçmek, olumsuz insanlarla etkileşim, endişe, zihinsel takıntı, korku beslemek, yalan söylemek, yoğun elektronik cihaz kullanmak, bir diğer kişinin ağrısı, endişesi ya da kederi ile yoğun empati kurmak, düşük ve parazit varlıklara düzeyi yönlendirme fırsatı sunabilecek kötücül, günahkar edimlerde bulunmak gibi eylemler koruma ve temizliği engelleyen unsurlardandır.

 

Işık ve Sevgi Hüzmeleri

 

 

 

Bu ışık katmanları, enerjiyi vücudun dışında yönetir. Tepe noktası oldukça hassastır. Kızılötesi dijital termometreleri, bu noktanın çevresindeki cildin ısısının daha düşük olduğunu, olumsuz kötü olaylarla karşılaşmaların noktaya zarar vererek duygusal travmalar yüzünden kaymasına yol açmaktadır. Tepe Noktası'nı şifalandırıp, şekillendirmek için kristaller kullanılabilir.

 

Fiziksel bedenimiz, fiziksel konumla ilgisi olmadığı düşünülen soyut etkilere otomatik tepki verir.Her yönden gelen rezonanslar, Aura’mız ile seçilir. Eğer maddi yaşamın form yoğunluğu ve bilincimiz üzerindeki ayırıcı etkisinin bizi inatla sarmasına izin verirsek, elde tutma hırsı çoğaldıkça, düşüncelerimiz ve biyoplazmik alanımız nurani kaynağı seçemez hale gelir.

 

İsteklerin perdesi ışığa doğru aralandığında Aura’dan yayılan ince ışık ve sevgi hüzmelerinin ne kadar değerli olduğunu fark edebiliriz. Ayrıca, Doğa ile dingin bir buluşma, Aura'yı temizleme ve şifalandırmak için önemli titreşimler sağlamaktadır. Sevgilerle, esen kalın.

 

Ferda Ercan Uyulan


Yorumlar

Yorum Yap

500