Affetmek

01 June 2021
Ferda ERCAN UYULAN

Uzun zamandır Okültizm, Parapsikoloji, Ezoterizm ve Teorik Fizik üzerine araştırmaları olan İzmir doğumlu yazar; ilk kitabı ''Kozmik Arayış''ın ardından bilinmeyenlere yönelik ''Gizli Boyutlar'' TV programlarını hazırlayıp sunmuştur. İkinci kitabı ''Okültizm ve Enerji'' ile okuyucu gizemler dünyasında dolaştırırken, aynı zamanda hakikat arayışı ve bilgi ile güçlenmeye çağırıyor. Yazar, Facebook sayfasını da aktif olarak kullanmaktadır. facebook.com/okultizöveenerji

Affetmek

  • 01 June 2021
  • 1055 Görüntülenme
  • YORUM

Affetmek mutlaka bir başkasıyla ilişkimize doğrudan bir çözüm veya yedek bir bağlantı getirmez. Ancak ''Affetmek; kişinin kendisine karşı bir sevgi eylemidir'' Kimse bizi affetmeye zorlayamaz, eğer affetmeye karar verirsek bu; bizi inciten kimsenin bizden af istediği için de olmayabilir. Ama biliyoruz ki, bir kırgınlığa takılı kalmak, potansiyel olarak bireye uygun olan birçok şeye erişimini engelleyebilir, ayrıca verimliliğini, sağlık ve refahını etkileyebilir.

Düşünceler yaşayan varlıklardır.

Bazıları hızlıca ölür, bazıları ise çok uzun yaşar. Bu her zaman formüle edildikleri güce bağlıdır. Bazıları vardır ki; özgün bir varlık gibi asırlarca hayatta kalabilir. Bu varlıklar çeşitli türlerdedir. Bu yüzden güvende ve dikkatli olmak, ilahi alem ile her zaman bağlantı kurmak önemlidir. Affedicilik de mutlaka ki, maneviyatın üstün katkı sunan tarafında yer almaktadır.

Aklını, ruhunu ve kalbini başıboş ve negatif takıntılı düşüncelere açık bırakan herkes bunun kurbanı olabilir. Tersine, içinde hazırlanmayı bilenler, ancak ona ilham ve sürekli huzur vermek için ortaya çıkacak pragmatik enerjiyi çekebilirler. Bu gerçekleri bilen, her işinde kendisine yardıma gelen aydınlık düşüncelerle çevresini sarmayı diler.

Duygusal yorgunluk ise, sadece acı çekmeyi reddettiğimizde yarattığımız çatışmadan doğar. “Her bir sorunun reddedilmesi sorundur” Bu nedenle, olmasına izin vererek, gözlemlenmiş olan oluş ve duyguları düzenlemek, kişiyi ferahlatacaktır. Aksi hâllerde, psikosomatik fiziki tepkilerle birlikte, baş ağrıları, kalp, mide ve bağırsak sorunları ortaya çıkacaktır.

Psikolojik açıdan mağdur olma hissi sayesinde; acı, kızgınlık, intikam gibi olumsuz duygu ve tutumlar kişiye eşlik eder. Bunların üstesinden gelmek ise, gönüllü olarak önce kendini, sonra diğerini bağışlamaya yönelik kabul etme, anlayış geliştirme gibi yetiler gerektirecektir.

Aslında bağışlama konusunda çoğu zaman anlaşılmayan hassas nokta, affetmenin amacının; acıyı artık duyumsamamak ile doğru orantılı oluşudur.

Affeden, karşısındakini haklı ya da suçsuz yerine koymuş değildir. Sadece duygusal bir unutmayı gerçekleştirmiştir. Böylece çeşitli zehirleyici duygulardan arı, hafif ve bağımsız hissedecektir.

 

Affetmek üstünlüğünüzdür!


Yorumlar

Yorum Yap

500