Unıcorn Store

01 Mayıs 2019
Ezgi BAĞCI

Ezgi Bağcı, 1991’in Mart ayında Denizli’de dünyaya gelmiştir. Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Hukuk eğitimini tamamlamıştır. Küçük yaşlardan beri, bir tutku halinde yazmaktadır ve on yılı aşkın süredir yazdıklarını internet ortamında yayımlamaktadır. 2015 yılının Mart ve Kasım aylarında roman serisi olan Hançer I-II kitapları basılmıştır. Meslek hayatını ve yazma aşkını İzmir’de sürdürmektedir.

Unıcorn Store

  • 1 Mays 2019
  • 787 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Unıcorn Store

Ege Life | Unıcorn Store
“Yapabileceğin en yetişkince şey, önemsediğin şeylerde başarısız olmaktır.”


Kit, hayatı diğer insanlardan daha renkli görmekte ve bu renkleri sanatına aktarmaktadır. Fakat bu farklılık onun sanat okulundan atılmasına sebep olmuştur. Ailesinin evine dönen Kit, hayatla ne yapacağını bilemez, kendisini yetersiz gördüğünü düşündüğü ailesi ile depresyon arasında sıkışır. Günlerini koltukta geçirdiği günlerden bir gün, geçici iş reklamını görünce kendisinin de normal olabileceğini hem ailesine hem de dünyaya kanıtlamak isteyerek gri dünyaya adım atar. Problem şudur ki; yaşamaya devam etmesi için “normal” olabileceğine kendisini de ikna etmesi gerekmektedir. Renkli dünyasından sıyrılmak için mücadele ederken, Kit’e “Store”dan davetiyeler gelmeye başlar. Merakına yenik düşen Kit bu garip davetiyeleri gönderen mağazaya gittiğinde tek boynuzlu at satıcısı (Samuel L. Jackson) ile karşılaşır. Bu karşılaşmadan sonra Kit bir tek boynuzlu at evlat edinmeye karar verecektir. Tabii tek boynuzlu atın gelebilmesi için gerçekleştirmesi gereken şartlar vardır. Kit bir yandan çocukluğunun en yakın arkadaşına kavuşabilmek için bu şartları yerine getirirken, bir yandan da gri dünyanın geçici işinden kadrolu işine geçebilmek için elektrikli süpürge sunumu hazırlaması gerekmektedir. 


Ege Life | Unıcorn Store

Brie Larson’un ilk yönetmenlik tecrübesi olan Unicorn Store filminin ilk tanıtımı 2017 yılında Toronto Film Festivali olmasına rağmen, 5 Nisan 2019 tarihinde Netflix kanalında gösterime girmiştir. Filmdeki fantastik ve pozitif öğeler alt metnin destekleyicisi olarak ortaya çıkmakta. Aslında içindeki çocuğu hiçbir şekilde yok etmek istemeyen Kit, toplum tarafından öngörülmüş olan yetişkinlik kalıpları ile karşı karşıya gelince, büyük bir boşluğa düşüyor. Bu kalıplar doğrultusunda yetişkin olmaya çabalarken ise kendisi ile mücadele ediyor. Kit’in Mağaza’ya gidip tek boynuzlu at evlat edinmek isteme çabasında ise kendisini tanıyor, seviyor ve yeniden kucaklıyor. Tüm film boyunca Brie Larson hem yönetmen hem oyuncu olarak, Kit’in macerasını seyircinin kendi hayatıyla bağdaştırmasını sağlıyor. 

Ege Life | Unıcorn Store


Yönetmen olarak ilk filmiyle umut verici bir ivme yakalayan Brie Larson, içindeki çocuğu anlatırken, seyirciye de içindeki çocukla barışma ve birlikte yaşama mesajı veriyor. İyi seyirler…


Yönetmen : Brie Larson
Senaryo : Samantha McIntrye
Oyuncular      : Brie Larson, Samuel L. Jackson, Joan Cusack, Bradley Whitford, Mamoudou Athie
Tür         : Drama, Komedi, Fantastik
Süre :  92 Dakika

Ezgi Bağcı

 

01.05.2019


Yorumlar

Yorum Yap

500