İzmir Lezzet Rehberi – Ademi’nin Mekânları Kasım 2018

01 Kasım 2018
Ademi Fahri PİRHAN

Ademi Fahri Pirhan, 1975 Kırşehir'de doğdu. Dumlupınar Üniversitesi Biyoloji Bölümü'nden 1999 yılında mezun oldu. Ege Üniversitesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı'nda doktorasını tamamlayan Pirhan, halen aynı anabilim dalında Yrd. Doç. Dr. olarak çalışmaktadır. Doğduğu günden beri yemek ve içmek en büyük ilgi alanlarından biri olmuştur.

Instagram: izmirlezzetrehberi

İzmir Lezzet Rehberi – Ademi’nin Mekânları Kasım 2018

  • 01 Kasım 2018
  • 579 Görüntülenme
  • 0 YORUM


İzmir Lezzet Rehberi – “Ademi’nin Mekânları” 


Esnaf Lokantası Mahmut Usta – Kemeraltı


Daha önceki Kemeraltı lezzet duraklarında esnaf lokantalarından ve bu çarşıya damga vurmuş Bizim Lokanta’dan bahsetmiştim. Mehmet Usta’nın yanında yetişen ustaların zamanla kendi mekânlarını açması ile Bizim Lokanta adıyla başlayan birkaç tane mekân bulunmakta Kemeraltı’nda. Bu ismi kullanmayan ama aynı ekolden gelen “Esnaf Lokantası Mahmut Usta”, 15 yıl Mehmet Usta’nın yanında çalışan Mahmut Usta tarafından kurulmuş ve Kemeraltı lezzet duraklarında yerini almıştır. Menülerinde her güne özel çorbalar bulunmakta Bizim Lokanta geleneğinden gelen balık çorbası ise salı günleri deneyebileceğiniz bir lezzet olarak karşınıza çıkmakta. İşkembeli nohut, biber kızartması, süt kuzu kokoreç, atom ve birbirinden lezzetli bir çok yemeği zevkle, keyifle tadacağınız özel bir mekân. Yolunuz Kemeraltı’na düşerse mutlaka deneyin.

Ege Life | İzmir Lezzet Rehberi – Ademi’nin Mekânları Kasım 2018


Ege Life | İzmir Lezzet Rehberi – Ademi’nin Mekânları Kasım 2018


Adres: 876 Sokak No:45 Kemeraltı, Kızlarağası Hanı yanı, Konak/İZMİR
Telefon: 0232 4845483


Adil Müftüoğlu Uğur Lokantası - ÇankayaEsnaf lokantaları oldukça önemli mekânlardır, klasik Türk mutfağına kendilerine özgü tarifler katarak her gün taze, lezzetli ve bol çeşit sunan lokantalardır. İzmir’de bunlar arasında önemli bir yere sahip olan Adil Müftüoğlu Lokantası da kendine özgü lezzetleri ve bu lezzetlerin müdavimleri ile esnaf lokantası kültürünü yaşatmaktadır. Adil Bey’in Mardin’de başlayan yolculuğu Adana, Söke ve en sonunda İzmir’de nihayet buluyor ve kızının doğumunun uğruna inanarak mekânın ismine Uğur ismini de ekliyor. Her güne özel farklı bir lezzet sunmalarının yanı sıra her gün değişmeyen menüde olan yemekleri de mevcut. Bilhassa ciğer sarma, kokoreç , işkembeli nohut, elbasan tava ve bunlar üzerine güzel bir lor tatlısı ile oldukça harika bir ziyafet çekebilirsiniz. Fiyat konusunda biraz yüksek olduğu belirtmekle birlikte kalite fiyat dengesine bakılacak olursa çok da abartılı olmadığını söyleyebilirim.


Ege Life | İzmir Lezzet Rehberi – Ademi’nin Mekânları Kasım 2018


Ege Life | İzmir Lezzet Rehberi – Ademi’nin Mekânları Kasım 2018

Adres: Gaziosmanpaşa Bulvarı 1369 Sokak No:11 Çankaya/İzmir
Telefon: 0232 4833234

 

 

Ademi Fahri Pirhan
01.11.2018

 

 


Yorumlar

Yorum Yap

500