Tesadüfen Beraber Söylemenin Sonucu: “MYFO”

 |  || Tesadüfen Beraber Söylemenin Sonucu: “MYFO”
01 Ekim 2020

Tesadüfen Beraber Söylemenin Sonucu: “MYFO”

  • 01 Ekim 2020
  • 228 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Röportaj: Süleyman Gülen

 

Tesadüfen Beraber Söylemenin Sonucu:

MYFO”

 

Pop Opera alanında daha önce "Rafine" albümü ile ilgi toplamayı başaran MYFO Grubu, "Nostalji Sendromu" isimli dört şarkıdan oluşan EP'lerini yayınladı. Kaan Ekenler, Enes Yüce, Yunus Akbaş ve Mert Kesepara'dan oluşan, dinleyicilere yepyeni bir tarz ve tat sunan MYFO Grubu, tüyleri diken diken eden güçlü vokal performansları ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Grup, birlikteliklerinin başlangıcını ise şu sözlerle anlatıyor: “Bir gün tesadüfen beraber şarkı söylemeye başladık, sihirli bir andı.”

 

Grubunuzun kuruluş sürecinden biraz bahseder misiniz?

Hepimiz farklı şehirlerde yaşıyor farklı hedeflerle hayatımıza devam ediyorduk. En küçüğümüz ve en büyüğümüz arasında 7 yaş olmasına rağmen hepimiz aynı yılda konservatuvara girdik. Ders çalışmak için buluşmalarımızın sonunda herkes iyi şarkı söylediği dalları gösterirken bir gün tesadüfen beraber söylemeye başladık. Sihirli bir andı, birbirimize baka kaldık, üzerine konuşmadık hatta... 3 ay sonra grubu kurma kararı aldık. Kanka gibi hitap şekilleri bize samimiyetsiz geldiği için birbirimize "My Friend" diye seslenmeye başladık... Zamanla bu "My Four" ve MYFO'ya evrildi.

 

Ege Life | Tesadüfen Beraber Söylemenin Sonucu: “MYFO”

 

“Nostalji Sendromu” isimli dört şarkıdan oluşan EP’lerinizi dinleyicilerle buluşturdunuz. Geri dönüşler nasıl oldu?

Geri dönüşler hayallerimizin ötesinde. Ağlıyorum, ne diyeceğimi bilemiyorum, tüyler diken diken gibi üstün yorumlar geliyor. Dönüşler %100 tabii grup arkadaşımız Kaan'ın prodüktörlüğünde dış destek almadan çalıştığımız için büyük kitlelere ulaşmakta zorluklar çekebiliyoruz.

 

“RİSK ALMAKTAN ÇEKİNMİYORUZ”

 

Pop Opera alanında eserler veriyorsunuz. Bu alanı nasıl değerlendirirsiniz?

Dünyada çok az ünlü gruba sahip bir tür. Ünlü olanlarında fanları sahneye çiçekler atıyor. Ancak bu grupların hepsi klasik müzik yapılarına fazla bağlı. Bizim altyapılarımızın tamamı dijital ortamda yapılıyor ve modernlik anlamında risk almaktan çekinmiyoruz. Pop Opera diyoruz ama aslında şan tekniklerini uzun vadeli şarkı söylemek isteyen her şarkıcı kullanmalı. Bu teknikleri unutmadan pop yapıyoruz diyelim.

 

Ege Life | Tesadüfen Beraber Söylemenin Sonucu: “MYFO”

 

Türkiye’de pop müziğe nazaran rap müzik yükselişte. Siz pop opera alanına girerek müziğe farklı bir bakış açısı getirdiniz. Risk aldığınızı düşünüyor musunuz?

Her orijinal ve samimi iş eninde sonunda kitlesini bulur. Hızlı yükselişe geçen işlerin ömrü kısa olur. Sevdiğimizi yapıyoruz. Risk yok. (gülüyorlar) Ne kadar fazla kişi müziğimizi duyarsa o kadar mutlu oluruz...

 

Gelecek planlarınızı öğrenebilir miyiz?

Gelecekte yavaş yavaş MYFO işlerine devam ederken hâli hazırda M. Music Co. Plak şirketimizde başlattığımız tekli, düet gibi projelerimize de devam edeceğiz. Kitlemizi önce ulusal sonra uluslararası sağlamlaştırmak en büyük hedefimiz.

 

Ege Life | Tesadüfen Beraber Söylemenin Sonucu: “MYFO”

 

Ege Life okuyucuları için neler söylemek istersiniz?

Vakit ayırıp röportajımızı okudukları için teşekkür ediyoruz. Yeni şarkılarımızla ve yürek dolusu sevgiyle buluşmayı diliyor, yorumlarınızı @myfomusic @mmusic.co sosyal medya adreslerimizde bekliyoruz. Çok sevgi ve saygılarımızla...

  • Süleyman GÜLEN

Yorumlar

Yorum Yap

500