Sporda Yeni Trend Spor Arkadaşlığı

01 Haziran 2017
Arzu DEMİRCİ

Arzu Demirci, 1986 İzmir doğumludur. Eski profesyonel atlet olan Demirci, Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 2011 mezunudur. 2008'de personal trainer olarak eğitmenliğe başlamış ve hala profesyonel olarak spor eğitmenliğine devam etmektedir. Aynı zamanda aktif olarak çeşitli projelerde yer almaktadır.

Sporda Yeni Trend Spor Arkadaşlığı

  • 01 Haziran 2017
  • 635 Görüntülenme
  • 0 YORUM


Ege Life | Sporda Yeni Trend Spor Arkadaşlığı

 

Sporda Yeni Trend Spor Arkadaşlığı

 

     Dünyada insanlar spor yapmaya bu kadar coşkulu devam ederken, hayatımıza yeni eklenen trendler arasında “spor partneri” de yerini aldı. Yani spor arkadaşlığı! Son zamanların en eğlenceli aktivitelerinden olmaya aday. 

     Spor arkadaşlığında dikkat edilmesi gereken en önemli konu, her zaman bahsettiğimiz gibi sizin kendi vücudunuza ve kendi düzeyinize uygun olan bir arkadaşınızla bunu yapıyor olmanız. Buna uygun olan arkadaşları ve sporları seçmelisiniz. Her zaman işin uzmanından destek alarak spor yapmak, amacınıza ulaşmanızda iyi ve sağlıklı bir köprü olacaktır. Sağlık için spor birinci kural, kısaca altın kural! 

     Spor partneri ile yapılan antremanların sonuçları oldukça güzel. Bir partnerle birlikte spor yapmanın da birçok olumlu yanı var üstelik. Bunların en başında, önceden konuşup programladığınız antremanı, o gün canınız spor yapmak ya da hareket etmek istemiyor olsa bile arkadaşınızı engellememek için iptal etmiyor veya ertelemiyorsunuz. Spor yapmanın motivasyonu arttırdığını hepimiz biliyoruz. Bir de bunu severek zaman geçirdiğiniz arkadaşlarınızla yaptığınızda, bedeninize ve zihninize olumlu dönüşlerinin olması kaçınılmaz.

     Ekip ruhu hepimizi başarıya götürür. Kuracağınız ekiple yapacağınız küçük yarışmalar ve spor etkinlikleri, bu işi daha çok sevmenizi sağlayabilir. Doğal olarak daha uzun vadede spor yapıyor olacaksınız. Her pazartesi başlayıp hafta ortasında bıraktığınız detoks ve diyet programlarınızı arkadaşınızla birlikte yaptığınızda, kaçamaklarınızın bile en masumlarını yapıp sağlıklı beslenmeyi hayatınıza sokmayı daha kolay başarabilirsiniz. Spor yapmak ve sağlıklı beslenmek sizin için işkence halinden çıkıp eğlenceli bir hale gelmeye başlayacaktır. Egzersiz yaparken sizin farkında olmadığınız ve yanlış yaptığınız hareketi arkadaşınız fark ederek hareketi daha doğru yapmanızı sağlayabilir. Ekip ruhu her zaman iyidir. :) 

     Her geçen gün spor arkadaşlığıyla ilgili çok güzel uygulamalar, etkinlikler de artıyor. Bu trende en son ve çok hızlı bir şekilde giriş yapan SWEATers! Bulunduğunuz bölgede etkinliğe karar vermiş ve etkinlik yapacak olan kişilere dahil olabilir ve yeni şeyleri keşfedebilirsiniz. Oldukça eğlenceli! Üstelik kapsamlı spor branşlarıyla bu uygulamada olduğunuz bölgede olan aktiviteleri görebiliyorsunuz. Yürüyüşleri, koşuları, yüzme, basketbol, voleybol ve diğer spor branşlarının da birçoğuna katılabiliyorsunuz. Ayrıca uygulama içinde, yapacağınız spor alanına yakın olan bölgelerde yiyip içebileceğiniz sağlıklı yerleri de bulabiliyorsunuz. 

     Spor yapmamanız için bahanelerinizi ortadan kaldırıyoruz. Sağlıklı, mutlu bir beden ve hayat için spor yapmaya tüm motivasyonumuzla devam!
 
Arzu Demirci

01.06.2017


Yorumlar

Yorum Yap

500