Personal Trainer” ile Çalışmak Size Ne Kazandırır?

01 Kasım 2017
Arzu DEMİRCİ

Arzu Demirci, 1986 İzmir doğumludur. Eski profesyonel atlet olan Demirci, Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 2011 mezunudur. 2008'de personal trainer olarak eğitmenliğe başlamış ve hala profesyonel olarak spor eğitmenliğine devam etmektedir. Aynı zamanda aktif olarak çeşitli projelerde yer almaktadır.

Personal Trainer” ile Çalışmak Size Ne Kazandırır?

  • 01 Kasım 2017
  • 719 Görüntülenme
  • 0 YORUMPersonal Trainer” ile Çalışmak Size Ne Kazandırır?


“Personal trainer” yani kişisel spor eğitmeni/antrenörü modası tüm dünyada hızla büyüyor. Bu trendin yükselmesiyle birlikte, fit bir görünüm, kaslı kollar, selülitsiz bacaklar vs. için personal trainer'ların kapısını çalan çok oluyor. Bu popülasyonun getirisi olarak, her yerde spor salonlarını, personal trainer stüdyolarını ve spor hocalarını görür gördük. Yeni tanıştığınız insanlar arasında yüksek olasılıkla bir spor eğitmeni vardır.

Ege Life | Personal Trainer” ile Çalışmak Size Ne Kazandırır?

 

Bu işe önce sağlığınızı ortaya koyuyor ve zamanınızdan, bütçenizden bir pay veriyorsanız yardımıza koşan antrenörün kim olduğunu mutlaka bilmeniz gerek. Eğitmeninizin geçmiş spor hayatının olması, okuduğu üniversitenin spor akademisi mezunu olması gibi önemli özelliklerle birlikte; aldığı eğitimleri, güncel bilgileri ve kendini her daim güncelliyor olması da çok önemlidir. Bu eğitimler uzun süreli çalışmalardır, yani iki günde alınan eğitim ile hocanız size hangi bilgisini aktarabilir ve antrenman programınızı, size uygunluğunu nasıl belirleyebilir? Bunları sormaktan çekinmeyin; çünkü bu en doğal hakkınız! Hocanız ne kadar donanımlı ve ise o kadar güvenli ellerdesiniz. Peki bir hocayla çalışmak size ne kazandırır?


Size Özel Antrenman

Ege Life | Personal Trainer” ile Çalışmak Size Ne Kazandırır?


Herkesin farklı fiziksel özellikleri vardır ve bir başkasına uygun olan antrenman sizin için uygun olamayabilir. Kişisel eğitmeniniz sizin güç, dayanıklılık, hız, çeviklik gibi özelliklerinize göre, sizin için hangi egzersizlerin uygun olduğunu belirler. Belirlenen program sadece sizin içindir. Böylelikle sakatlanma riskiniz minimumdadır.


Motivasyon

Ege Life | Personal Trainer” ile Çalışmak Size Ne Kazandırır?


Günlük yaşamın getirdiği stresi sporla attığınızı hissettikçe, kendiniz için ne kadar önemli bir şey yaptığınızı anlayacaksınız. Kişisel antrenörünüzü sizin o günkü psikolojik durumunuza, fiziksel şartlarınıza göre antremanınızı belirler. Gün içinde sizinle iletişim halinde olup, sporunuzu aksatmadan ve sürekliliği sağlayarak sizi motive eder, spordan aldığınız zevk iki katına çıkar.


Minimum Zaman & Maksimum Fayda

Ege Life | Personal Trainer” ile Çalışmak Size Ne Kazandırır?


Zamanın hepimiz için oldukça önemli olduğu bir çağda, antremanınız için o gün daha kısa bir süre ayırabiliyorsunuz. Kişisel eğitmeniniz, size bu kısa sürede maksimum fayda sağlayabileceğiniz egzersizleri yaptırır. Hatta çok yaygın olan fonksiyon antrenman çeşitlerini evinizde ya da ofisinizde de yapmanıza yardımcı olabilir. Siz spor yapmak isteyin yeter!DisiplinEge Life | Personal Trainer” ile Çalışmak Size Ne Kazandırır?


Her pazartesi tek başına başlanan diyet ve spor... Cuma olmadan büyük olasılıkla sonlanıyor. Bir kişisel eğitmen, size antrenman arkadaşı gibi olacağı için, birlikte belirlenen gün ve saatte antrenmanınızı aksatmadan yapıp bir disipline giriyor olacaksınız. Tek başına belirlenen hareketl ve hedeflerde hep kaçınılan o son tekrarlardan kaçamıyor olacaksınız.

 

Arzu Demirci


Yorumlar

Yorum Yap

500