Bölgesel Zayıflama!

01 Eylül 2019
Arzu DEMİRCİ

Arzu Demirci, 1986 İzmir doğumludur. Eski profesyonel atlet olan Demirci, Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 2011 mezunudur. 2008'de personal trainer olarak eğitmenliğe başlamış ve hala profesyonel olarak spor eğitmenliğine devam etmektedir. Aynı zamanda aktif olarak çeşitli projelerde yer almaktadır.

Bölgesel Zayıflama!

  • 01 Eylül 2019
  • 557 Görüntülenme
  • 0 YORUM

 

Yıl içerisinde yaptığım bir konuşmada gelen bir soru üzerine verdiğim cevap şu olmuştu; eğer birileri size bölgesel zayıflamanın mümkün olduğunu ve uzun vadeli sonuçlarını görebileceğinizi söylüyorsa, ORADAN KOŞARAK UZAKLAŞIN!

 

Ege Life | Bölgesel Zayıflama!

 

Okuduğumuz dergi, gazetede... Sosyal medya üzerinde denk geldiğimiz reklamlar ya da internet üzerinden araştırma yapmak istediğinizde, “Bölgesel Zayıflama” diye arama yaptığınızda önünüze çıkan para tuzağı onca site...

 

Ege Life | Bölgesel Zayıflama!

 

Bölgesel zayıflama adı altında insanların duymak istedikleri cevabı vererek ağzını sulandıran bu sektörünün her geçen gün kulaktan kulağa yayıldığına şahit olduğumuz gibi, spora yani başlayacak insanların da bizden istekleri bu yönde olabiliyor! Peki bu mümkün mü?

 

Ege Life | Bölgesel Zayıflama!

 

Her şeyden önce şunu unutmamak gerekir ki, yağ hücrelerinin cinsiyete göre yoğunlaştıkları alanlar vardır. Yani kadınlarda daha çok bacak, basen bölgesinde; erkeklerde ise daha çok karın ve göğüs bölgesinde yoğunlaşır. Bununla birlikte genlerinizden gelen bir vücut yapımız vardır. Biz sınırları ne kadar zorlarsak zorlayalım bahsettiğimiz bu iki şeyin (cinsiyet, genetik) sınırlarında kalabiliyoruz. Demek istediğin şu ki; hedeflerimizi belirlerken bunları mutlaka göz önünde bulundurmalı ve bize uygun hedefler belirlenmeliyiz.

 

Ege Life | Bölgesel Zayıflama!

 

Spor yapmak için buluştuğumuz ya da gündelik hayatta karşılaştığımız kişilerde, ‘o kadar spor yaptım ama kalçam, bacağım, göğsüm... istediğim formda olmuyor!’ sitemleri ile karşılaşıyoruz. Vücutta var olan mevcut yağı eritebilmek zor ve uzun soluklu bir iş olduğu gibi, hiçbir makina ya da alet bunu direkt olarak yapamaz. Bu sadece pazarlaması iyi yapılan para tuzağıdır. Söylenilen makinalar ya da aletler nereden gelmiş olursa olsun, kim tarafından geliştirilmiş olursa olsun yağ yakımını direkt olarak yapabilmesi mümkün değildir. Zaten sizce de oturduğumuz yerden ya da yatarak yağlarımızın erimesini beklemek biraz garip değil mi? Bunca zamanda o hâle gelmiş yağların birkaç seansta bir anda yok olması, erimesi, hacminin küçülmesi kulağa garip gelmiyor mu?

 

Ege Life | Bölgesel Zayıflama!

Her zaman dediğim gibi, doğru yapılan spor ve beslenme ile vücut belli bir ritme girdiğinde olumlu anlamda tepkisini mutlaka verecektir. Cinsiyet, yaş ve genlerin bize verdiği doğrultuda tüm vücudu çalıştıran egzersizlerle beraber, yağ hücresinin yoğunlaştığı bölgelerde yağ yakımı başlayacaktır. Siz isteseniz de eğer vücudunuz bu isteğinize uygun değilse, hedeflerinizi gözden geçirmeniz gerekmektedir.

 

Ege Life | Bölgesel Zayıflama!

 

Herhangi bir spor salonu, güzellik merkezi, diyet, sağlıklı yaşam merkezi... Sizi BÖLGESEL ZAYIFLATACAĞINI söylüyor ise lütfen bana inanmak yerine, düzenli spor yapmayı ve iyi beslenmeyi alışkanlık hâline getirerek size uygun ölçülerde kalmayı tercih edin. İstediğimiz cevapları duymak hoşumuza gitse de ciddi sağlık sorunları ortaya çıkabileceği gerçeğini unutmayalım. Sağlıklı günler olsun...

 

Arzu Demirci


Yorumlar

Yorum Yap

500