Rotary'den Sağlıklı Yaşam Şenliği

SPOR & SAĞLIK | SAĞLIK || Rotary'den Sağlıklı Yaşam Şenliği
17 Nisan 2017

Rotary'den Sağlıklı Yaşam Şenliği

  • 17 Nisan 2017
  • 625 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Ege Life | Rotary'den Sağlıklı Yaşam ŞenliğiRotary tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen ve Ege Şehir Hastanesi'nin ana sponsoru olduğu iki gün süren “Sağlıklı Yaşam Şenliği”, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Özel Ege Şehir Hastanesi'nin ana sponsorluğunu yaptığı “Sağlıklı Yaşam Şenliği”, bu yıl üçüncü kez Rotary 2440. Bölge Federasyonu tarafından Dokuz Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nde (DESEM) gerçekleştirildi. İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi gibi yerel yönetimlerin de destek verdiği şenlikte, vatandaşlara bulaşıcı hastalıklar, meme kanseri, obezite, kök hücre tedavisi ve yaygın hastalıklar hakkında bilgi verildi.

HASTALIKLAR VE KORUNMA YOLLARI ANLATILDI

Rotary 2440. Bölge Federasyonu Sağlık Komitesi tarafından DESEM'de iki gün boyunca gerçekleştirilen “Sağlıklı Yaşam Şenliği”nde yaklaşık altı yüz kişi uzman hekimler tarafından çok sayıda hastalık konusunda bilgilendirildi. İzmir Vali Yardımcısı Nihat Kaynar, İzmir İl Sağlık Müdürü Dr. Bedia Salnur, İzmir Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Kırlangıç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun Eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu, Türkiye Kızılay Derneği İzmir Bölge Müdürü Dr. Gökay Gök’ün de konuşmacı olarak katıldığı şenlikte hastalıklardan korunma yolları ve tedavi yöntemleri anlatıldı.Ege Life | Rotary'den Sağlıklı Yaşam ŞenliğiHEM BEDENEN HEM RUHEN SAĞLIK

Sağlık Komitesi Başkanı Meral Çapa, sağlığın artık sadece bedenen değil aynı zamanda psikolojik olarak ve sosyal açıdan iyi olma hali olduğuna dikkat çekerek “Sağlık, sadece bireyin vücudunda hastalık ve sakatlığın olmayışı değil, aynı zamanda kişinin bedenen, ruhen ve sosyal yönden tam bir iyilik halinde olması; sağlıklı olmak ise, günlük hayattaki işlevlerimizi tam ve eksiksiz olarak yerine getirebilmektir“ dedi.

TAMAMLAYICI VE ALTERNATİF TIP

Komite Başkanı Çapa, iki gün boyunca süren programın alanında uzman doktorlar tarafından halkın anlayacağı şekilde anlatıldığını belirtti. Çapa, “Şenlik kapsamında meme kanseri, bilinçlendirme, erken tanı tedavi, sağlıklı beslenme-obeziteden korunma, anne çocuk sağlığı ve gebelik izlemi, alzheimer hastalığı bilinçlendirme, medikal estetik uygulamalar ile hipnoz, homeopati, nefes terapisi ve akupunktur gibi alternatif tedavi yöntemleri anlatıldı. Uzmanlar, vatandaşların anlayacağı şekilde anlattı. Bu da anlaşılır ve faydalı olması noktasında oldukça etkili oluyor.” ifadelerini kullandı.


Ege Life | Rotary'den Sağlıklı Yaşam Şenliği


İKİ GÜN İÇİN ALTI AYLIK EMEK VERİLDİ

Rotary 2440. Bölge Federasyonu Başkanı İsmail Rodoplu ise halkın özellikle de kadınların bu konuda gösterdikleri duyarlılıktan çok memnun olduklarını belirterek “Sağlık şenliğimizin hazırlanmasında bize destek veren tüm kurum ve kuruluşlara, yaklaşık altı aydır büyük emek ve titizlikle bu güne hazırlanan sağlık komitesi üyelerimize ve salonumuzun tamamını doldurarak yoğun katılım gösteren duyarlı halkımıza çok teşekkür ediyorum. Umarım şenliğimiz uzun yıllar bu şekilde devam eder” biçiminde konuştu.

İki gün süren Sağlıklı Yaşam Şenliği, destek veren kurumlara teşekkür plaketlerinin verilmesiyle sona erdi.

"ANA SPONSOR OLMAKTAN MEMNUN OLDUK"

Özel Ege Şehir Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hasan Asker, Rotary Sağlıklı Yaşam Şenliği'nin ana sponsoru olmaktan memnuniyet duyduklarını, vatandaşları sağlık alanında bilinçlendiren benzeri organizasyonlara destek vereceklerini kaydetti. Dr. Asker, "Vatandaşlarımızın sağlık konusunda bilinçlendirilmesini çok önemsiyoruz. Sponsor olmaktan memnuniyet duyduk. Bu nedenle “Rotary Sağlıklı Yaşam Şenliği”ne olduğu gibi, benzer etkinliklere de sponsor olarak destek vermeye devam edeceğiz." dedi.

ORGAN BAĞIŞI

Sağlıklı Yaşam Şenliği'nde anltılan konulardan biri de organ bağışıydı. Organ bağışının önemi ve organlarını bağışlamak isteyenlerin neler yapması gerektiği detaylı bir şekilde anlatıldıktan sonra, bazı katılımcılar bağış yapabilmek için gerekli işlemleri gerçekleştirdi.


Ege Life | Rotary'den Sağlıklı Yaşam Şenliği

Yorumlar

Yorum Yap

500