Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi Yeniden Meslek Lisesi Olmak İstiyor

 |  || Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi  Yeniden Meslek Lisesi Olmak İstiyor
1 Şubat 2020

Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi Yeniden Meslek Lisesi Olmak İstiyor

  • 1 Şubat 2020
  • 760 Görüntülenme
  • 0 YORUM

İzmir Karabağlar Limontepe bölgesinde bulunan Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi, 2011-2012 öğretim yılında Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi olarak başlayan hizmet döneminden sonra 5 kez ismi değişerek en sonunda kademeli olarak Anadolu Lisesi’ne dönüştürüldü. Şu an okulda 9. ve 10. Sınıflar Anadolu Lisesi, 11. ve 12. sınıflarda ise Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Kimya Teknolojisi ve Ulaştırma Hizmetleri alanlarında öğrenci bulunuyor. Okul müdüründen çevrede yaşayan insanlara kadar herkes okulun tekrar Meslek Lisesi haline dönmesini istiyor. Geçtiğimiz yıl iki Avrupa Birliği yürüten okuldaki öğrenciler de Meslek Lisesi zamanlarına geri dönmek istiyor.

Ege Life | Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi  Yeniden Meslek Lisesi Olmak İstiyor

Atıl Maddelerden Dron Yaptık”

Öğrencilerinin çok yetenekli olduğunu ve tamamen atıl maddelerden yaptıkları dronla geçen sene yarışmaya katıldıklarını kaydeden okulun elektrik öğretmenleri Adnan Berberoğlu ile Ali Yıldırım “Biz çocuklarımızın mesleki gelişiminden çok memnunuz ve okulda çeşitli faaliyetler yapıyoruz. Meslek lisesi olarak kalırsak bu faaliyetlerimizi daha da arttırabiliriz. Biz yaptığımız bu güzel projeler ve işleri yetkili mercilere duyurmaya çalışıyoruz. Şimdiye kadar meslek liseleri baya törpülenmişti, yeni eğitim bakanıyla adımız daha da duyulmaya başladı, bunlar çok güzel şeyler ancak bu süreçte bizim okulun beş kere adı değiştirildi ve kademeli olarak Anadolu Lisesi yapılıyor. Bizim çocuklar burada kendi güçleriyle robot geliştiriyor, bunun yanında felsefe olimpiyatlarına katılıyor, elektrik bölümümüzde kendi tasarladıkları lambayı satmak için ilk siparişini aldılar bile. Çevredeki halk da, öğrenciler de, biz de bunu istemiyoruz” dedi.

Ege Life | Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi  Yeniden Meslek Lisesi Olmak İstiyor

Meslek Lisesine Dönmek İçin Çalışacağız”

Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi Müdürü Bülent Ekik ise meslek lisesine yeniden dönüş yapmak için var güçleriyle çalışacaklarını belirterek “Amacımız Milli Eğitim bakanlığımızın tasarrufuyla sene başında meslek lisesi iken Anadolu Lisesine dönüşen okulumuzun 2023 vizyonunda meslek liseleri için öngörülen ve yukarıda belirtilen faaliyetleri ve çalışmaları karamsarlığa, yılgınlığa düşmeden önümüzdeki süreçte de sürdürerek yeniden Meslek lisesine geri dönmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Umarım bu emeklerimiz ve gayretlerimiz sonuç verir ve yeniden Meslek Lisesi oluruz” şeklinde konuştu.

  • Süleyman GÜLEN

Yorumlar

Yorum Yap

500