“Evde” Vizyon Seçkisi

 |  || “Evde” Vizyon Seçkisi
1 Nisan 2020

“Evde” Vizyon Seçkisi

  • 1 Nisan 2020
  • 556 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Sizler için Nisan ayında vizyona girmesi gereken filmleri derlemiştik. Ancak evde kalmamız gereken bugünlerde sizlere kendi vizyonunuzu ekranlara yansıtabileceğiniz bir içerik hazırladık; Evde Vizyon! Sizin için eski ve yeni en tatlı, en unutulmaz filmleri derledik. Şimdi mısırlar patlatılsın ve en sevilen filmler açılsın. Evinizin sinema salonuna hoş geldiniz!

Ege Life | “Evde” Vizyon Seçkisi

    Duayen sanatçılarımızın oynadığı, güldürdükçe güldüren bir aile komedisi Aile Arasında, asla yalan söyleyemeyen bir adamın hayatının rolünü oynaması konu ediniliyor. 21 yıllık ilişkileri aynı gün noktalanan nevrotik Fikret ile müzikhol vokalisti Solmaz komik bir tesadüfle tanışır. Solmaz’ın kızı Zeynep, Adanalı sevgilisiyle evlenmeye karar verince her şeyden korkan Fikret, kendini bir anda hayatının rolünü oynarken bulur. Aile arasında olması planlanan nikah, damadın ailesinin ısrarıyla büyüdükçe büyür. Bu ekip düğün hazırlıkları boyunca silahlı, geleneksel, kebapçı zinciri sahibi Adanalı aileyle anlaşabilecek ve bu düğün bir terslik çıkmadan yapılabilecek midir?

Ege Life | “Evde” Vizyon Seçkisi

    Gişe rekorları kıran filmimizde gözyaşlarınızı tutamayacaksınız. Bir baba ve kızının inanılmaz öyküsünü anlatan film, 2019’da vizyona girdi. Vizyona girdiği günden itibaren de son derece sevildi ve milyonlarca izlendi. 7. Koğuştaki Mucize, 7 yaşındaki kızı ile aynı zekâ yaşına sahip bir babanın adalet arayışını konu ediyor. 1983 yılında bir Ege kasabasında küçük bir kız ölür. Ölen küçük kız sıkıyönetim komutanının kızıdır ve onun ölümünün sorumlusu olarak babaannesi ile yaşayan ve 7 yaşında bir kızı olan Memo görülür. Memo, her ne kadar suçsuz olduğunu anlatsa da kimse ona inanmaz. İdam cezasına çarptırılan Memo'nun yakınları adaletin sağlanması için uğraşırken, Memo ve kızı Ova'nın tek istediği birbirlerine kavuşabilmektir. Memo, bir mucize gerçekleşip idam cezasından kurtulabilecek midir? Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin'in üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Celile Toyon, İlker Aksum, Mesut Akusta, Deniz Baysal, Yurdaer Okur gibi isimler yer alıyor.

Ege Life | “Evde” Vizyon Seçkisi

    Hayranlarını yasa boğan ölümü ile aramızdan ayrılan Müslüm Gürses’in hayat hikâyesini anlatan filmi 2018’de vizyona girdi. Müslüm, gerçekliği ile duygusal olarak kalbinize dokunacak türden bir film. Unutulmaz ses sanatçısının iniş ve çıkışlarla dolu yaşamının anlatıldığı filmde, Müslüm Gürses’in milyonları etkileyen müziğine, çocukluğundan ölümüne kadar geçen zamanda yaşamına etki eden kişilere, çok sevdiğini her fırsatta dile getirdiği eşi Muhterem Nur’a odaklanılıyor. Timuçin Esen’in Müslüm Gürses’i canlandırdığı filmde, Muhterem Nur'a Zerrin Tekindor, Müslüm Gürses'in babasına ise Turgut Tunçalp hayat veriyor. Yönetmenliğini, Türkiye'nin geçen yılki Oscar yarışı için aday adayı olarak gönderdiği Ayla'nın yönetmeni Can Ulkay ve "Romantik Komedi" filminden 8 yıl sonra tekrar yönetmen koltuğuna oturan Ketche’nin (Hakan Kırvavaç) üstlendiği filmin senaryosunu Hakan Günday ve Gürhan Özçiftçi kaleme alıyor.

Ege Life | “Evde” Vizyon Seçkisi

    Evde daralanlar, komedi filmlerinden yana olurken, bizim de bir komedi önerimiz olacak. Yol Arkadaşım komikliklerini son derece sevdiğimiz beyler ile karşımıza çıkmıştı. Filmde başrol Onur başarısız bir ilaç mümessilidir. Kurban Bayramı'na üç gün kala üç hedefi vardır; Ayvalık’taki kız arkadaşının ailesiyle tanışmak, kovulduğu işini geri kazanmak ve ilk iki hedefi yol arkadaşı Şeref’e rağmen başarmak. Onur, hedeflerini gerçekleştirmek için bir telefon uygulamasıyla tanıştığı ve tek ortak noktaları gidecekleri istikamet olan Şeref ile birlikte eğlence ve macera dolu bir yolculuğa çıkar. Başrollerini Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak'ın paylaştığı filmin yönetmenliğini Bedran Güzel üstleniyor.

Ege Life | “Evde” Vizyon Seçkisi

    Cem Yılmaz’ın en komik filmlerinden olan Arif V 216 vizyona girmeden heyecanla beklendi. Beklendiğine de değdi ve son derece önemli bir başarı elde etti. Filmde robot olan 216, insan olmanın hayalini kurmaktadır. Uzaydan dünyaya çok sevdiği arkadaşı Arif’in yanına gelir ve insan gibi yaşamaya başlar. Sıradan insanlar gibi bir yaşam sürmeye çalışsa da farklılığı kimsenin dikkatinden kaçmaz. Yeni yaşantısını alışmaya çalıştığı sırada aşk da kapısını çalmıştır. Robot olduğunu herkesten saklamaya çalışan 216 bunu başaramaz. 216’dan ilham alan bir iş adamı, onu herkese tanıtıp kopyalarını yapmak ister. Sunduğu cazip tekliflerle 216’yı kandırmayı başaran iş adamı, onun sayesinde geleceği değiştirecektir. Arif bu korkunç planı öğrenir ve hem dünyayı hem de 216’yı kurtarmak için bir mücadeleye girişir.

Ege Life | “Evde” Vizyon Seçkisi

    Bu filmi düşündüğümüzde o kadar içimiz ısınıyor ki. Hem güldüren hem düşündüren son derece keyifli film Tatlım Tatlım, vizyona gireli uzun zaman olmuş olsa da etkisi üzerimizden henüz kalkmış değil. Yılmaz Erdoğan'ın yazdığı ve Demet Akbağ ile senelerce kapalı gişe oynadıkları Haybeden Gerçeküstü Aşk'ın film uyarlaması olan filmde aynı partide tanışan 4 ayrı çift üzerinden bir ilişkinin başlangıcından sonuna kadarki süreçler komik bir dille ele alınıyor. Filmde Gupse Özay, Büşra Pekin, Aylin Kontente, Şebnem Bozoklu, Bülent Emrah Parlak Çağlar Çorumlu, Serkan Keskin ve Fatih Artman boy gösteriyor. Yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan'ın yaptığı romantik komedinin senaryosu da yine Erdoğan'a ait.

Ege Life | “Evde” Vizyon Seçkisi

    2017 yılında ilk çıktığında son derece eğlendiğimiz, izledikçe izlemek istediğimiz ve devam filmlerinin peşi sıra geldiği Hangover! Bu günlerde ilk filmden başlayarak tamamını izlemeniz kesinlikle doğru tercih olacak. Sıra dışı bir mizah anlayışına sahip Hangover, bilindik Hollywood mizah klişelerine yaslanmayan, gayet eğlenceli bir yapım. Filmde arkadaşlarının düğününden iki gün önce bekârlığa veda partisi vermek için Las Vegas’a giden dört tuhaf arkadaşın, sarhoş oldukları parti gecesinin sabahında odalarında bir kaplan, tavuklar ve dolapta ağlayan altı aylık bir bebek ile uyanmaları üzerine gelişen olağanüstü maceralar aktarılmaktadır. Damadın ortalıkta olmaması da ayrı bir meseledir! Kafaları hala kıyak olan bu kafadarlar, bir gece öncesine dair hiçbir şeyi hatırlayamazlar. Birbirinden şapşal ama sevimli bu üç hergele, ipuçlarını takip ederek işlerin nerede kontrolden çıktığını bulmak zorundadırlar. En önemlisi de damadı bularak zamanında Los Angeles’a düğününe yetiştirmeleri gerekmektedir.

Ege Life | “Evde” Vizyon Seçkisi

    Son derece etkileyici ve teknik bilgisi inanılmaz olan Yıldızlararası, oldukça duygusal bir bilimkurgu filmi. Sinemada izlediyseniz de yeniden izlenmeyi kesinlikle hakediyor. Her izlediğinizde yeni bir detay ile karşılaşmanız mümkün! Yıldızlararası'nda, teknik bilgisi ve becerisi yüksek olan Cooper, geniş mısır tarlalarında çiftçilik yaparak geçinmektedir; amacı iki çocuğuna güvenli bir hayat sunmaktır. Onlarla yaşayan Büyükbaba Donald çocuklara göz kulak olurken, henüz 10 yaşındaki kızı Murph şaşırtıcı bir zekaya sahiptir. Geçmişte bıraktığı bilim insanı kariyerini özleyen Cooper'un karşısına bir gün beklenmedik bir teklif çıkar ve ailesinin, dahası insanlığın güvenliği için zorlu bir karar alması gerekir... Christopher Nolan'ın, Jonathan Nolan ile kaleme aldığı ve yönetmenliğini sırtladığı filmin yıldız oyunculardan oluşan oyuncu kadrosunda Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Matt Damon, Bill Irwin, John Lithgow ve Michael Caine gibi isimler yer alıyor. Bilimkurgunun yanı sıra dramatik öğeler de içeren filmin senaryosu Fizikçi Kip S. Thorne'nun evrendeki 'Solucan Delikleri' teorisinden ilham alıyor.

Ege Life | “Evde” Vizyon Seçkisi

    İşte karşınızda tüm zamanların en eğlenceli kötü kahramanı! İntikam peşinde sonsuz bir eğlenceye tanık olacağınız filmde efektler de oldukça iyi! Deadpool yeniden ve yeniden izlenecek filmler arasında elbette yerini alıyor. Eski bir özel kuvvetler görevlisi olan Wade Wilson ordudan ayrıldıktan sonra kendi çöplüğünde, kendi kurallarına göre takılan, kötünün iyisi bir adamdır. Hayatına yeni giren Vanessa ile harika bir uyumu varken bir şeylerin tam da yolunda gittiğini düşünürken, kanser olduğu gerçeğiyle yüz yüze kalır. Sevdiği kadını bu acılı süreci izlemekten kurtarmak için onu terk eden Wade, kendisine tedavi umudu sunan bir bilimsel projeye katılır. Fakat bu proje sadece bir 'yan etki' olarak kansere tedavi olacaktır. Asıl amaç birtakım DNA'ları tetiklemektir. Akla gelmeyecek acılara göğüs geren Wade, her şey sona erdiğinde üstün yeteneklere sahip olur. Fakat tüm bu özellikleriyle tek bir amacı vardır, Ajax "Francis"ten intikam almak! Hayatından kimi kesitleri de bizlerle paylaşan kahramanın intikam öyküsünde Profesör X'in ekibinden erdemli Colossus ve ergenlik çağındaki Negasonic Teenage Warhead de ona eşlik ediyor. Anti-kahraman Deadpool karakteri kendi filminde, X Men Origins: Wolverine'de karşımıza çıkan Deadpool'dan daha farklı bir yapıya sahip.

Ege Life | “Evde” Vizyon Seçkisi


    IMDB puanı en yüksek film olan Esaretin Bedeli oldukça eski bir yapım. Ancak güzelliğini korumaya daha yıllarca devam edecek gibi görünüyor. Duygusal yönü ağır basan Esaretin Bedeli, Andy ve Red isimli iki mahkûmun parmaklıklar ardında kurdukları dünyanın hikâyesini anlatıyor. Andy Dufresne, genç ve başarılı bir bankerdir. Karısını ve karısının sevgilisini öldürmek suçundan yargılanır ve ömür boyu hapis cezası alır. Shawsank Hapishanesi'nde dayak, işkence, tecavüz, her türlü durum yaşanmaktadır fakat Andy gene de hayata bağlı ve iyimserdir. Bu tutumu etrafındakileri de etkiler. Andy umutlu bakış açısıyla çevresindeki tüm mahkumları, parmaklıklar arkasında bile özgür bir yaşam olabileceğine inandırır. Andy'nin bu çabalarına ortak olacak bir arkadaşı da olacaktır: Red. Bir Stephen King uyarlaması olan filmde Morgan Freeman ve Tim Robbins başrolde. Film, 1995'te, aralarında en iyi film adaylığı da olmak üzere tam 7 dalda Oscar'a aday gösterildi.


    Herkese iyi Seyirler!
    #evdekal


 

  • Damla KILINÇ MARAMUROĞLU

Yorumlar

Yorum Yap

500